Derby zápasy s Baníkem mají vždy své kouzlo, ale vy máte asi ještě o jednu motivaci navíc. Nemám pravdu?

Je to tak. S Baníkem jsou ty zápasy vždy specifické. Byl jsem tam od třetí třídy až do svých dvaceti let. Vzpomínky určitě mám, vždyť jsem se tam setkal se spoustou velice dobrých fotbalistů.

Lipině se vstup do jarní odvetné části zatím nepovedl. Prohráli jste v Brně, zato váš dnešní soupeř po porážce v Olomouci bral doma bod se silným Znojmem. Kdo bude větším favoritem na zisk bodů?

Tak nevím, zda utkání bude mít nějakého favorita. Já osobně jsem s Baníkem ještě neprohrál. Nechci to samozřejmě zakřiknout, ale pevně věřím, že ta série bude pokračovat a tři body zůstanou doma.

V Brně jste si odbyl premiéru po několikaměsíční vynucené pauze zraněním, jak se vám hrálo?

Přiznám se, že jsem byl před zápasem ještě lehce nervózní. Jakmile se ale začalo hrát, tak to ze mě celé spadlo. V Brně jsme sice prohráli, ale musím říct, že jako tým jsme tam ale nezahráli až tak špatně.

Na začátek jarní sezony nemáte zrovna lehký los. Po brněnské rezervě vás nyní čeká Baník a v dalším týdnu dohrávka se Slováckem…

Ono s těmi béčky je to vždy složitější. Oni mají v týmu samé mladé a běhavé kluky. Já však pevně věřím, že oba domácí zápasy zvládneme.

Ostravští možná nepřijedou s tolika ligisty, jako nastoupilo před týdnem Brno. Na koho byste si měli dávat největší pozor?

Víte, já už ty mladé hráče Baníku ani tolik neznám. Co vím, tak by měl určitě přijet brankář Buček. My se však nemůžeme dívat na to, jací hráči přijedou, či ne. Ve Frýdku máme dosti kvalitní kádr, abychom se na skladbu soupeřovy sestavy nemuseli dívat.

Ve Stovkách je spoustu fotbalistů, kteří prošli ostravskou líhní. Bavili jste se spolu mezi sebou o utkání? Bude nějaká zvláštní motivace pro další spoluhráče v týmu?

Momentálně jsme se ještě o tom nebavili, ale určitě ještě něco před samotným zápasem v šatně vymyslíme. Nějakou prémii by bylo dobré vymyslet. (smích)

S jakým výsledkem budete spokojeni?

Tak to je zcela jasné, se ziskem třech bodů.

Zápas se hraje v sobotu ráno, nebudete mít problém usnout?

Ne, to si nemyslím. Na utkání se strašně moc těším, ale se spánkem problém nemám.