Levonohý fotbalista, který přišel do Třince v zimní přestávce z Liberce, slavil trojnásobnou gólovou premiéru. „Je to moje první branka v profesionálním a zároveň i dospělém fotbale, premiérová v dresu Třince. Ani mi to zpočátku nedošlo. Zavolám tátovi a pochlubím se mu, i když už o tom určitě bude vědět," řekl mladý fotbalista po zápase, v němž jeho celek urval tři důležité body.

Vítězná trefa Třince po Janošíkově hlavičce byla kuriózní i kvůli jiné věci. Podepsali se pod ní vzrůstem dva nejmenší fotbalisté Třince (třetím do party je Petr Joukl). „Jarda (Málek) mi poslal míč krásně do běhu, posadil mi ho přímo na hlavu. Byl to skvělý centr, přeletěl celou obranu, měl jsem dostatek času přesně zamířit. Byla to taková kuriozita, protože já skutečně nejsem dobrý hlavičkář," culil se janošík, který od svých spoluhráčů ihned vyslechl své. Kromě Málka si do něho nerýpnul Joukl, který už také skóroval hlavou. A nejednou. „Nějaké poznámky od kluků jsem zaslechl, už v momentě, když jsme ten gól spolu slavili. Mám pro to pochopení, góly hlavou opravdu nestřílím příliš často," přiznal Janošík.

Nová pokladník třineckého mužstva Marek Čelůstka, který převzal kasičku po Václavu Brukovi, to střelci pěkně spočítá. Janošíka jeho první zásah přijde na tisíc korun. „Teď ani přesně nevím, ale nějak takhle to asi bude. Každopádně ten gól mi za ty peníze stojí. Do té doby to z mé strany nebylo ideální, ale gól mě nabudil a můj výkon šel po něm nahoru. Chvíli poté jsem mohl přidat další, brankář mou střelu vykopl," dodal Janošík.

(mar)