Jakmile brankář udrží čisté konto, pokaždé z toho vzejdou body.

To určitě. Před naší bránou bylo několik ošemetných situací, které se nám podařilo vyřešit. Dali jsme gól a po něm měli další tři šance. Sokolov to ve druhém poločase už začal nakopávat. Ve středu jsme nepodrželi míč. Na tři body nám stačil jeden gól, protože soupeř na rozdíl od nás skórovat nedokázal.

Ve druhém poločase jste byli pod obrovským tlakem. Nešlo se z něho nějak vymanit?

Ve druhé půli a hlavně před koncem zápasu měl soupeř výraznou územní převahu. Vpředu jsme neudrželi míč. Myslím, že když na hřiště přijdou střídající hráči, v tomto případě Dino Szmek a mladý Surynek, musí to být znát. Ať se na mě nezlobí, ale když tam ostatní jezdí po zadku, oni nemohou přijít na hřiště jen tak si zahrát. Měli podržet míč, běhat a napadat. Obrana je pak přetížená a může se vyskytnout chyba. Nyní jste čisté konto udrželi, ale příště se nám to může vymstít.

Proměnit některou z tutovek a přidat druhý gól, měli byste podstatně více klidu. Znepokojovalo vás to?

Kdybychom připojili pojistku na dva nula a náhodou bychom dostali gól, pořád bychom vedli. Šance jsme měli i ve druhém poločase, ale druhou branku jsme už nepřidali. Zápas jsme ubojovali a vydřeli tři body. Za bojovnost jsme si je zasloužili.

Zvedáte se herně i výsledkově?

Já si myslím, že ano. Je to o bojovnosti a o poctivém přístupu. Tohle jsme plnili. Bojovali jsme naplno, chodili do skluzů a dostávali za to žluté karty. Sokolov byl třetí, my jsme ho porazili. Určitou kvalitu máme, jen ji musíme pomocí houževnatosti přenést na hřiště. Pak přijde i ta fotbalovost.

Rozhodčí rozdal jedenáct žlutých karet, sedm vám a čtyři hostům. Nebylo jich až příliš?

Mě karty nevadí. Pokud jsou za fauly anebo vyplynou ze hry, ať jich rozhodčí klidně ukáže třeba dvacet. Za nefér zákroky a kecání to ne, to je neomluvitelné. Některé karty byly oprávněné, některé zbytečně přísné. Myslím, že rozhodčí pískal to, co viděl.

O víkendu vás vyzve tápající exligová Zbrojovka Brno. Dokážete využít její nepohody?

Tři body z Mostu jsme potvrdili domácí výhrou. Jedeme do Brna, kde nemáme co ztratit. Můžeme tam jen získat. Pokud k tomu zápasu přistoupíme takhle, o výsledek strach nemám.

(rom)