„A přesně tohle jsem nechtěl dělat ani v Olomouci, kde bych v lize sbíral starty po desítkách minut. Proto jsem odtamtud odešel do druholigového Třince, abych nastupoval pravidelně a měl větší herní vytížení. Cítil jsem, že na to mám, přesto jsem v Třinci moc prostoru nedostával. Vůbec jsem z toho nebyl nadšený, takže když si mě Sigma po půlroce stáhla, bylo to pro mě vysvobození. Cítil jsem, že pod koučem Luhovým bych stejně nehrával," zamyslel se Martin Pospíšil.

Záložník Martin Pospíšil podepsal v Sigmě Olomouc smlouvu do 30. 6. 2017.

Proč si to myslíte?

Nepociťoval jsem z jeho strany vůči sobě žádné projevy přízně. Za toho půl roku, co jsem v Třinci byl, se trenér Luhový se mnou snad ani jednou nebavil. Řekl bych, že jako hráč a trenér jsme mezi sebou měli špatný vztah. Snad už ho nikde nepotkám.

Můžete říct o Třinci i něco pozitivního?

Ale samozřejmě, nebudu se o něm vyjadřovat pouze negativně. V Třinci se hodně běhávalo, zlepšil jsem si tam kondici. Fotbalově mi to ale moc neprospělo. Příště musím být opatrnější, přesto to byla negativní zkušenost, která mě posílila. Díky Tomáši Matouškovi, s nímž jsem v Třinci bydlel, mám základní informace a vím, jak to teď v klubu vypadá.

Už tam není trenér Luhový. Třinec je ve třetí lize a vy v reprezentaci. Před rokem vás fotbaloví fandové neznali, dnes už ano.

Cítím sám na sobě, že jsem se za těch dvanáct měsíců dostal úplně někde jinde. Poslední rok byl pro mě doslova hektický, takový jsem ho rozhodně nečekal. Zatímco loni jsem jen paběrkoval ve druhé lize, teď jsem nakoukl do reprezentace. Už jenom snít o něčem takovém by mi přišlo bláznivé.

V čem jste se za rok tak rapidně zlepšil?

Je to tím, že trenér Uličný se mi prostě nebál dát šanci. Věřil mi, nasadil mě do těžkého utkání a já se jednoduše chytl. Postupem času jsem se stále zlepšoval. Připadá mi, že jsem zkrátka chytil svou šanci za pačesy.

Novináři vás na podzim srovnávali s Tomášem Rosickým. Co si o tom myslíte?

Je to lichotka a největší ocenění, kterého se mi mohlo dostat. Od nějakých pěti let, co hraji fotbal, je Tomáš Rosický mým vzorem. Jeho hru pečlivě sleduji.

Do Sparty, za kterou jste kdysi kopal, ovšem nepůjdete.

Sigma mi předložila novou vylepšenou smlouvu, bylo by hloupé ji odmítnout. Až jednou přijde dobrá nabídka, třeba odejdu. Zatím však z Olomouce nikam neutíkám a v dohledné době na tom nemíním nic měnit. Nastupuji pravidelně, jsem tady spokojený. Je skvělé, že v Sigmě můžu být!

(rom)