Utkání s Krnovem skončilo nezvyklou remízou 4:4. Jak jste byl s utkáním spokojen?

Zápas se bral spíš jako předzvěst oslav, jelikož jsme již před zápasem věděli, že mám postup do divize zajištěn. Klukům jsem proto v kabině říkal, že se na hřiště dostanou všichni. Hlavně naši náhradníci si to zasloužili, jelikož po celou sezonu trpělivě na svou šanci vyčkávali. Naše sestava byla spíše ustálená, takže jsme příliš v zápasech nestřídali. Osm branek je pro diváka výborných, nás však remíza až tolik netěší, chtěli jsme zvítězit.

Jak budou tedy vaše oslavy probíhat?

Slavit jsme vlastně již začali po prohraném utkání Nového Jičína v Albrechticích. Věřím tomu, že oslavy budou dlouhé.

Jak velký úspěch pro samotný Lískovec je postup fotbalistů do čtvrté nejvyšší soutěže v republice?

Úspěch je to obrovský, poněvadž v tomto okrese snad kromě Válcoven a Slezanu nikdo tak vysoko nehrál.

Máte už v hlavě plány do příští sezony?

Určitě mám, jelikož na posílení našeho kádru pracujeme už od zimy. Máme vytipované tři fotbalisty, se kterými bychom se chtěli dohodnout. Jinak si myslím, že z našeho kádru nikdo odcházet nebude.

Do konce soutěže ještě zbývají čtyři kola, ale jak se díváte na působení Lískovce z hlediska letošní sezony?

Já už jsem to deklaroval na začátku sezony, že našim cílem je postup do vyšší soutěže. Náš kádr se ještě zkvalitnil, ale nepřišli k nám fotbalisté z první či druhé ligy, jak už to bývá v podobných případech u jiných týmů. Posílili jsme hráči typu Staníka, Kubáně, Broulíka, Holého, který hrával v Havířově nebo Petr Maléř, který dokonce už dva roky fotbal nehrával. Našemu kádru jsem věřil, i když vstup do letní přípravy se výsledkově příliš nevyvedl. Už tehdy nám prorokovali, že s takovou obranou nemůžeme v krajském přeboru uspět. No a vidíte. Kromě osmi branek, které nám paradoxně nastřílel Krnov, máme nejlepší obranu v soutěži. Sice jsem nevěřil, že bychom mohli na postup dosáhnout s takovým předstihem, ale je to pro nás určitě daleko lepší, než se prát až do samého konce.

V podstatě Broulík s Lukášem Myšinským patří k nejlepším kanonýrům jak Lískovce, tak i celé soutěže. Jsou vaše výsledky dílem spíše jednotlivců nebo soudružnosti celého týmu?

Jednoznačně je to výsledek práce celého mužstva. Od brankáře počínaje, po útočníky konče. Krom toho kluci byli v útoku právě od toho, aby stříleli branky, stejně jako záložníci tvořili hru a obránci dobře bránili. Každý hráč v našem týmu věděl, jaké má na hřišti úkoly, a to bylo pro nás důležité.

Od příští sezony se bude v Lískovci chodit na divizní fotbal. V naší republice je zvykem, že když se nějaká víska vyhoupne příliš vysoko, je to zásluhou především nějakého movitého jedince, který se snaží vytáhnout tamní fotbal co nejvýše. Jak je to v případě lískoveckého klubu?

My máme samozřejmě více sponzorů, ale i u nás je jeden hlavní, bez kterého by to určitě nešlo. Vezměte v úvahu finanční nároky údržby celého našeho areálu, zaplacení poplatků za rozhodčí, delegáty, výdaje na cestování, soustředění, pronájem umělé trávy v zimním období, to vše stojí nemalé peníze. Postup je ale také velkou zásluhou zdejší vynikající party jak na hřišti, tak především lidí, kteří se o zdejší fotbal starají. Proto bych chtěl poděkovat nejen všem hráčům, ale hlavně právě lidem, kteří se kolem lískoveckého fotbalu pohybují. Nebýt zdejší party, nebyli bychom tam, kde jsme.

Postup máte jistý, jak bude tedy závěr z vaší strany vypadat?

V žádném případě nic nevypouštíme, i když o výsledky už teď ani moc nepůjde. Do hry se zapojí všichni naši hráči.