Martine, ve svém prvním jarním zápase jste remizovali na hřišti posledního Bruntálu. Jak se s odstupem času díváte na toto utkání?

My jsme jeli do Bruntálu se zcela jasným cílem, a to byl zisk tří bodů. Bohužel průběh utkání se podle našich představ nakonec nevyvíjel, jelikož jsme dvakrát prohrávali a navíc jsme za stavu 2:1 pro domácí neproměnili penaltu. Pak jsme inkasovali potřetí a to už bylo těžké. Do konce zápasu nám zbývala jen čtvrthodinka, ale i přesto jsme dokázali remizovat. S bodem tedy musíme být nakonec spokojeni.

Vy jste v závěru utkání mohl po Chlebkově rychle rozehrané akci vyrovnat. Čím to, že to nakonec nevyšlo?

Po zahraném signálu jsem asi z deseti metrů z jedné vystřelil. Míč letěl do protipohybu gólmana, jenomže on skvělým zákrokem vytěsnil míč na roh. Gólman domácích však předvedl v tom zápase více takových zákroků, takže měl velký podíl na konečné remíze.

Ještě na podzim jste hrál v divizním Havířově. Co vás přimělo v zimním období ke změně dresu?

Já už v posledních šesti podzimních kolech vedl Lískovec jako trenér a v Havířově ještě hrál. V zimě jsme se však s lískoveckým klubem domluvili, že zde přejdu na stálo. Chci mužstvu hlavně pomoci ještě na hřišti, proto jsem nechtěl být dále v trenérské funkci. Chci se pouze soustředit na hru.

Lískoveckému týmu ale údajně stejně pomáháte i mimo hřiště. Jaká je to tedy role a jak jde vše skloubit s vaší hráčskou kariérou?

Víte, Lískovec mi přirostl k srdci. Asi tak, jako se to stalo většině fotbalistům, kteří zde hrají. I proto jsem vedení zdejšího klubu nápomocen v různých organizačních věcech. Navíc si plním ještě roli hrajícího asistenta trenéra. V Lískovci je výborná parta nejen mezi hráči, ale také i mezi lidmi, co se o chod klubu starají. To jsem ještě nikde jinde nezažil. Někdy je to sice časově vše náročnější, ale když se pracuje v dobrém kolektivu, tak jsou všechny nesnáze daleko schůdnější.

V sobotu vás čeká na domácím hřišti tým Bohumína. Pro vás je to obzvláště specifické utkání, jelikož váš otec dlouhá léta v Bohumíně působí ve vedení klubu.

Ano, je to pro mě výjimečné utkání, jelikož jsem v Bohumíně sám odmalička fotbalově vyrůstal a veškeré základy fotbalu se naučil právě tam. Hrál jsem tam do svých dvaceti let a zítra budu mít v podstatě premiéru zahrát si proti svému bývalému mateřskému klubu.

Hecujete se již s otcem před utkáním? Neuzavřete spolu nějakou sázku?

Ale jo, hecujeme se. Probíhá to prakticky již celou zimu, ale sázka žádná neproběhne, jelikož bych tátu nechtěl obrat (smích). Věřím, že v prvním jarním domácím utkání vyhrajeme a tímto bych chtěl všechny naše fanoušky, ale i ty okolní, pozvat na zítřejší odpolední zápas.

Při pohledu na lískoveckou soupisku by se tým měl pohybovat určitě ve vrchních patrech tabulky. Vidíte to taky tak? A jaké jsou cíle družstva v jarních odvetách?

S tímto názorem naprosto souhlasím. Toto mužstvo je poskládáno ze zkušených fotbalistů, kteří dlouhá léta působili i ve vyšších soutěžích, a proto náš cíl nemůže být pouhá záchrana, jelikož to by byl z naší strany velký alibismus. Budeme se snažit poskočit v tabulce co nejvýše a v příštím roce bychom se chtěli pokusit pohybovat se v horní polovině tabulky.