Dovedete říct, co se s Třincem děje? Rozdáváte body, nedaří se vám ani vašim spoluhráčům…

Nenajde se nikdo, kdo by byl spokojen s tím, co v poslední době předvádíme. Snažíme se, ale prostě nám to tam nepadá, dopředu se nám nedaří. V koncovce se soužíme, a bez gólů se vyhrávat nedá. Utíkají nám body, doma jsme ztratili s Mostem a především s Opavou. Ani já nejsem se svou hrou spokojen, čekal jsem od sebe daleko více. Musím bojovat dál a věřit, že už konečně nějaký gól přijde. Není to jen můj problém, ale trápení celého mužstva. Vstřelená branka by pomohla jak mě, tak celému týmu. Je to prostě bída.

Co s tím budete dělat?

Nejlepší by bylo něco změnit. Asi se musíme častěji tlačit dopředu a podporovat útok, mnohem více riskovat a chodit do vápna ve více hráčích. Doma si vytvoříme jednu dvě šance za zápas, a to je málo. Mělo by jich být podstatně více.

S předvedenou hrou v Hradci byli trenéři spokojeni.

No právě. Odvedeme dobrou práci, podáme slušný výkon, který však k úspěchu nevede. Takhle to bylo v Hradci. Ofenzivním hráčům, zejména krajním a středním záložníkům trenér přesto vytýká málo finálních přihrávek a nedostatek centrů ze stran. Přihrávky nechodí tak, jak by měly. Zkrátka nehrajeme zcela podle našich představ. Rveme se, všichni do toho dávají maximum, ale prostě to nejde. Musíme makat dál a věřit, že to přijde.

Hrajete pod hrozbou finančních sankcí?

To bych nechtěl rozebírat. Cítíme sami, že to není v pořádku, protože na vlastním trávníku chceme vyhrávat. Proto je na nás patrná nervozita. Nálada není taková, jaká by měla být.

Zlepšíte si ji v sobotním střetnutí proti Dukle Praha?

Dukla teď má formu a dává góly. Je to kombinační mužstvo, což by nám mohlo vyhovovat, může to být příslibem dobrého fotbalu. Na soupeře musíme vlétnout hned od začátku a presinkem ho donutit k chybám. Před bránu to musí létat zleva zprava, je třeba se neustále tlačit do zakončení.

Jste nejstarším z kvinteta útočníků. Vezmete střeleckou zodpovědnost na sebe?

Rád bych se o to pokusil. Všichni spoluhráči se snaží, nenajde se nikdo, kdo by nechtěl dát gól. Pokud budu hrát, udělám všechno pro to, aby střelecké trápení přešlo do minulosti. Hroťáci potřebují vydatnější pomoc od spoluhráčů, dva fotbalisté toho moc nesvedou.

Hokejisté, kterým se střelecky nedaří, občas strčí hokejku do záchodu. Co to takhle zkusit s kopačkami?

To nevím, o tom jsem ještě neslyšel a nikde jsem se s tím nesetkal. I když pravdou je, že někteří fotbalisté si na kopačku napíši střelec, nebo si na ni dělají gólové zářezy. My jsme se k žádnému legračnímu rituálu pro odlehčení situace neodhodlali. Snad si poradíme i bez něho.

(rom)