Jejich cesta vzhůru započala v nejnižší okresní soutěži a zatím se zastavila v I. A třídě. V Moravskoslezském kraji neměli ve své skupině I. B třídy, skupiny C, konkurenci. Za 26 zápasů nastříleli fotbalisté z Frýdku-Místku 93 gólů a tabulku ovládli s náskokem devíti bodů.


Postupový hattrick frýdecko-místeckého béčka se rozhodl ocenit dlouholetý partner českého fotbalu, pivovar Gambrinus. Spolu s gratulací od jabloneckého Davida Lafaty, který na jaře nastřílel v Gambrinus lize tři hattricky, získali fotbalisté z moravskoslezského regionu za svůj mimořádný výkon tři sudy třikrát chmeleného Gambrinusu 11º Excelent, celkem tedy 300 piv.

Ocenění převzal od zástupce Gambrinusu přímo na stadiónu ve Stovkách kapitán Ondřej Junga. „Jsme rádi, že si někdo našeho úspěchu všiml. Udělalo nám to obrovskou radost a těšíme se na velkou pivní oslavu, kterou uspořádáme v nejbližších dnech.“

Pod novým názvem MFK Frýdek-Místek B se už celý tým chystá na své účinkování v I. A třídě. Do soutěže vstoupí v polovině srpna domácím utkáním se Starou Bělou.