Novým koučem se stal osmatřicetiletý Milan Duhan, který naposledy působil v roli asistenta trenéra u prvoligového celku Zbrojovky Brno. Duhanovým asistentem bude ve Frýdku-Místku všem známý Karel Orel, který naposledy trénoval v krajském přeboru fotbalisty Frenštátu pod Radhoštěm.

Milan Duhan je bývalým ligovým fotbalistou ostravského Baníku (odehrál 154 zápasů v nejvyšší soutěži, pozn. red.), poté dlouhá léta působil jako mládežnický trenér v Hlučíně a Karviné. Když působil v trenérské roli divizního Rýmařova, dostal nabídku od trenéra Karla Večeři, aby mu spolu s Petrem Čuhelem dělal asistenta v prvoligovém Brně. Nyní osmatřicetiletý kouč přichází do Frýdku-Místku.

„Ke konci letošní sezony se mi zástupci frýdecko-místeckého klubu ozvali a předložili mi nabídku jít zde trénovat. Já si této nabídky obrovsky vážím a jsem potěšen, že zdejší vedení mi věří a dává šanci trénovat třetiligový A tým. Já bych jim naopak s Karlem Orlem chtěl tuto šanci splatit dobrou prací a hlavně dobrými výsledky,“ přeje si nový kouč valcířů.

A s jakou vizí Duhan do Stovek přichází? „Tak určitě nějakou svou vizi mám, ale ono toho prostoru na nějaké rychlé změny v letní přípravě není. Budu chtít navázat na práci předešlého trenéra, také budu chtít vnést do hry nějaké své prvky. Každý trenér chce hrát útočný a líbivý fotbal, i my se o něj budeme snažit. Vše ale naznačí až první naše zápasy,“ dodal kouč.

Jeho asistentem bude Karel Orel, který již ve frýdeckomísteckých Stovkách kdysi působil. „Já se stále považuji za Frýdečáka, vždyť jsem zde prožil nejen své fotbalové začátky, ale i ty trenérské. Jsem rád, že se po delší době zase vracím a že se mohu nějak podílet na klubovém cíli, který chce do budoucna dotáhnout zdejší fotbal do druhé ligy,“ řekl Karel Orel, který se na spolupráci s trenérem Duhanem těší.

„S Milanem se už dlouho osobně známe. Ještě, když jsem hrával v roce 1991 v Baníku, tak tam naskakoval jako mlaďoch. Poté jsme proti sobě hrávali, když já byl v Opavě a on v Karviné. Naposledy jsme se potkali při studiu trenérské profilicence.“