Jak hodnotíte přípravné utkání s polskými Pawlowicemi?

Každé vítězství v přípravě nám pomůže a navíc nám dodá i tolik potřebnou sebedůvěru. Navíc padlo dost branek, dařily se nám kombinace, kluci si to tam dávali výborně z jedničky. Sice nám to po čtvrthodině hry trochu zaskřípalo, kdy se ke slovu dostali také i Poláci. Začali být agresivnější. Výsledek 6:0 spíše odpovídá naší kvalitní hře po změně stran.

Je to vlastně v přípravě váš první zápas, ve kterém jste neinkasovali branku. Polský soupeř měl ale také i kopec smůly, když vám nastřelil tři tyče…

Je pravdou, že je to po strašně dlouhé době, kdy jsme neinkasovali. Ceníme si toho a pevně doufáme, že to přesuneme i do blížících se mistráků. Tam jsme na podzim dostali hodně branek, takže naší snahou je pilovat naší obrannou činnost. Dnes kluci vzadu hráli výborně, mluvili na sebe, takže spokojenost.

Dát tři branky a ještě se na vysokém vítězství podílet jednou asistencí, to je asi ta nejlepší vizitka čerstvě zvoleného nejlepšího fotbalistu Fotbalu Frýdek-Místek za loňský rok…

Tak s tím já vlastně do Frýdku-Místku přišel. Abych nejen góly dával, ale také na ně i nahrával. Utkání proti Pawlowicím mi vyšlo, ale díky patří hlavně mým spoluhráčům, kteří mi dávali dobré přihrávky.

A co říkáte právě na anketu O nejlepšího fotbalistu za rok 2010? Ono asi potěší, že si vás vybrali právě frýdecko-místečtí fanoušci?

Tak tohle ocenění mě hodně potěšilo. Asi jsme se našim fandům na podzim líbil. Zvedne mi to tak sebedůvěru, více si na hřišti věřím. Navíc cítím velkou podporu od trenéra, tohle všechno pak k dobrým výkonům na hřišti pomáhá. Tohle ocenění je vlastně mou první takovou cenou, takže bych chtěl všem frýdecko-místeckým fanouškům moc poděkovat.

V zimním období tady byla možnost vašeho návratu do mateřského Slovácka. Nelitujete, že z toho všeho nakonec sešlo a vy i jarní odvetnou část třetí ligy odehrajete ve Frýdku?

Litovat asi ne. Byla tam sice nějaká šance zahrát si za Slovácko první ligu. Trenér Soukup mi říkal, že dva hráči, kteří hrávali na levé straně zálohy odcházejí, takže bych šanci určitě dostal. Kluby se však mezi sebou nedohodly, takže ve Frýdku strávím ještě další půlrok. Budu se určitě snažit, abych týmu pomohl co nejvýše. Neberu to jako krok zpět. Pokud se nezraním a forma vydrží, tak tady můžu hrát pravidelně. Bůh ví, co bude za půl roku. To tady můžu zůstat, nebo se vrátit na Slovácko. Nelituji toho ale.

O víkendu začala již první liga, v příštím týdnu startuje liga druhá. Jak moc se po té dlouhé zimní přípravě těšíte na start odvetných zápasů?

Máme sice hodně přípravných zápasů, ale co si budeme nalhávat. Přípravné utkání je přeci jen úplně něco jiného než to mistrovské. Já se strašně moc těším na zdejší domácí kulisu, která je tady výborná. Těším se nejen na fanoušky, ale hlavně na ten grif, že se bude opět hrát o body. Chceme s Frýdkem-Místkem skončit co nejvýše. Už aby to tu bylo.