Slovenského kouče odvolalo díky neuspokojivým výsledkům a zejména pak i kvůli předváděnému hernímu projevu klubové vedení na svém pondělním mimořádném zasedání. Goffu ve funkci nahradil Karel Orel, dosavadní asistent trenéra.

Velká vlna nevole frýdecko-místeckých fanoušků se valí ale také na sportovního manažéra klubu Miloše Rechtoríka. „Určitě vše okolo klubu vnímám. Musím přiznat, že dosavadní výsledky jsou pro mě velkým zklamáním, jelikož si myslím, že tento tým má svůj potenciál a kvalitu. Doufám, že se z toho v co nejkratším termínu dostaneme. Jak se říká, sami jsme se do toho dostali, musíme se z toho sami i dostat. Jsem optimistou a klukům věřím, že si sáhnou do svědomí a v posledních podzimních kolech najdou v sobě tu správnou motivaci," přeje si Rechtorík, který dodává: „Zdejší klub mi přirostl k srdci. Našel jsem tady mnoho skvělých lidí a přátel. I proto věřím, že společnými silami klub stabilizujeme a staneme se pevnou součástí druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Chceme zde pracovat koncepčně a postupně do týmu zapracovávat také vlastní odchovance," zdůraznil sportovní manažér frýdecko-místeckého celku.

Během krátké chvíle ukončili v klubu činnost záložník Martin Ďurica s trenérem Vladimírem Goffou, který na své odvolání reagoval slovy, že je zklamaný, že od klubu nedostal šanci na reparát. Jak celou situaci ze své pozice sportovního manažéra vnímáte?
Co se týče odvolání trenéra Goffy, tak určitě v rozhodování nestál poslední domácí zápas s Karvinou. Společně s klubovým vedením jsme delší dobu nebyli spokojeni s herním projevem mužstva, ale také i s neatraktivní hrou, kterou jsme předváděli. I proto jsme společně dospěli k názoru, že se musí něco změnit. Tentokráte to nepopulárním krokem odnesl trenér. Tímto bychom chtěli trenéru Goffovi ještě jednou poděkovat.

Jak je to se skladbou mužského kádru? Je pravdou, jak tvrdil trenér Goffa, že máte v týmu více obranných fotbalistů, než těch útočných?
Ano, teď tomu tak je. Po nuceném odchodu útočníka Gavláka (Třinec si jej stáhl z hostování zpět, pozn. red.), zranění Uškoviče, odchodu Ďurici a zranění Soukupa, máme více hráčů do obrany než do útoku.

Myslíte si ze své pozice, že kádr byl před sezonou špatně složený?
Nemyslím (důrazně). Podle mě byl velmi dobře poskládaný, což nám naznačovaly i výsledky v přípravě. Tam hráči podávali velmi dobré výkony proti kvalitním soupeřům.

Mnozí fanoušci zaregistrovali, že se v sestavách Frýdku či Lískovce neobjevují jména jako Soukup, Ďuriška, Uškovič…můžete prozradit, co s těmito hráči je?
Útočník Petr Soukup je momentálně po operaci kolene. Dušan Uškovič jde v pondělí na kontrolu, která ukáže, jak se léčí jeho trhlina ve stehenním svale. No a Ďuriška se zotavuje po operaci kíly.

Co říkáte na poslední výsledky A týmu ve druhé lize?
Určitě to vnímám jako velké zklamání, jelikož si myslím, že toto mužstvo má svůj potenciál i kvalitu. Doufám, že se z toho co nejdříve dostaneme. Jak se říká, sami jsme se do té šlamastyky dostali, sami se z ní musíme dostat ven. A já jsem v tomhle optimista. Klukům věřím, zvláště po posledních sezeních s nimi, že si šáhnou do svědomí a správně se na poslední podzimní kola namotivují.

Vstupné zdarma, které klub na sobotní domácí utkání se Znojmem vyhlásil, asi na návrat fanoušků do Stovek stačit nebude. Co podle vás vrátí diváka zpátky do ochozů? Přeci jen vnímáte, že návštěvy na domácích zápasech dosti poklesly.
Fanouška můžeme na stadion vrátit pouze tehdy, když budeme hrát atraktivní útočný a agresivní fotbal. Věřím, že nás diváci přijdou podpořit i nyní. Teď to opravdu kluci potřebují. Já naopak zase věřím hráčům, že se lidem za jejich podporu odmění tím správným výkonem.

V posledních zápasech podzimu není los pro vás zrovna příznivý. Kromě domácích duelů se Znojmem, Mostem a Sigmou, jsou tu ještě dva venkovní zápasy v Ústí a derby v Třinci. S jakou bodovou bilancí byste byl z těchto pěti zápasů spokojený?
Kdybychom získali deset bodů, byl bych spokojen.

Co v zimním přestupním období? Dá se očekávat zemětřesení v hráčském kádru Valcířů, nebo budete spíš počítat se stávající skladbou?
Tak stejně, jako všude jinde, také u nás přijde v zimě k nějakému doplnění kádru na postech, kde nás tlačí bota. Změny určitě budou jak směrem k nám, tak i ven. Ještě se ale vrátím k doplnění našeho týmu v letním přestupním období. Tady musím zdůraznit, že každý hráč, který přišel do Lipiny, má za sebou zkušenosti s prvoligovým fotbalem. Ať už to je Matúš, který pomáhal zachraňovat v lize Dunajskou Stredu, tak jsou tu i další – Uškovič, Ďuriška, Pribula či Ďurica. Všichni tito fotbalisté byli u nás na zkoušce a jejich transfer nestal klub ani korunu. Šlo o volné transfery.