Za krásného počasí se ve sportovním areálu sešlo 16 mužstev a 184 mladých fotbalistů. Turnaje se zúčastnily taky tři týmy děvčat a dvě mužstva hokejistů z Českého Těšína.

Turnaj byl rozdělen do dvou věkových kategorií – na starší přípravku (ročník 2011) a mladší přípravku (ročník 2013). V obou kategoriích bylo osm týmů, které hrály na dvou hřištích ve dvou skupinách po čtyřech mužstvech.

Ve starší přípravce se vítězem stalo polské mužstvo Spójnia Zebrzydowice, které neprohrálo ani jeden zápas. Druhý skončil Spartak Jablunkov a třetí domácí mužstvo TJ Nebory – SC Smilovice.

Také v mladší přípravce vyhrál polský celek Spójnia Zebrzydowice, druhé byly dívky z Frýdku-Místku a bronz bral výběr TJ Nebory – SC Smilovice 2:1.

Organizátoři připravili pro mladé fotbalisty taky hodinovou soutěžní část v technických disciplínách. Pro starší kategorii nachystali střelbu na plachtového brankáře, kterou ovládla Maja Bojková z Milíkova.

Soutěžící v mladší kategorii měli nachystanou slalomovou dráhu zaměřenou na obratnost a pohybovou koordinaci. V této disciplíně vládli domácí, kteří proletěli trať a převzali si hodnotné ceny od třineckých Ocelářů.

Nejlepším střelcem starší kategorie byl Mati Kubicjus (Spójnia) a nejužitečnějším hráčem Vojtěch Tomeček (Nebory), v mladší kategorii střelcům kraloval Mati Czendlik (Spójnia) a nejužitečnějším hráčem se stal Tobiáš Chlebek (Žukov).

„Těší mě, že tento turnaj má své jméno a je o něj velký zájem. Je dobře, že se zde přijela představit i tři dívčí mužstva holek. Sedmý ročník je úspěšně za námi, a pokud to ekonomická situace dovolí, tak chceme v příštím roce zorganizovat i ročník osmý, vždyť naše TJ oslaví už 60 let od svého vzniku,“ uvedl hlavní organizátor akce Václav Rufer.