„Jsme rádi že můžeme pomoci oddílu, který se stará o děti a věnuje se prací s mládeží. Oddílu TJ Sokol Dobrá pomáháme poprvé, ale už jsme pomáhali hokejistům Třince a Frýdku-Místku,“ přiblížil Jiří Sobek, obchodní ředitel firmy VÚHŽ, která oddílu TJ Sokol Dobrá, míče darovala.

Radost malých fotbalistů z nových míčů byla obrovská. „Nové míče jsou úžasné, budeme s nimi trénovat na další sezónu, protože zápasy jsme teď kvůli koronaviru neměli,“ vysvětlil třináctiletý Nik Pustka z oddílu starších žáků.

Předání nových míčů malým fotbalistům v Dobré, 8. června 2020 ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Předání nových míčů malým fotbalistům v Dobré, 8. června 2020 ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Na akci předání míčů dorazil i starosta Dobré Jiří Carbol a místostarosta Milan Stypka. „Fotbalu fandím, ale aktivně jsem jej nikdy nehrál. Z klubů fandím Baníku Ostrava a samozřejmě i jako patriot našemu domácímu oddílu TJ Sokol Dobrá,“ řekl Jiří Carbol, starosta obce.

Oddíl fotbalistů TJ Sokol Dobrá má 163 aktivních členů. „ Letos nastoupilo 29 nových kluků ve věku od 6 do 10 let, v mládežnických soutěžích jsme se spojili s Nošovicemi a soutěžíme jako oddíl Nošovice-Dobrá,“ doplnil Kamil Zicha, vedoucí oddílu TJ Sokol Dobrá.