I. B třída – skupina C

Mosty – Hrádek 2:3 (0:1)

Lídr soutěže nečekaně klopýtnul. Měl tlak, jenže dlouho nedokázal proměnit ani jednu gólovku. Nepozornost v obraně domácí přišla velice draho – po centru Dudy od rohového praporku se trefil T. Stoszek. Po obrátce si oba své role vyměnili a rázem to bylo o dva góly. Domácí posléze zabrali a T. Nieslanikovi se podařilo vyrovnat. Nejprve zakončil sólový úprk a později přesně hlavičkoval po standardní situaci zahrávané Klečackým. Tři body nakonec putovaly do Hrádku, po centru Čapka je hostům zajistil hlavičkující M. Pav.

Mosty: Datko – Klečacký – M. Joukl (72. M. Konderla), J. Bažant, D. Nieslanik – J. Lysek (31. Hradil (60. A. Bažant)), I. Lysek, Kufa, Mucha – T. Nieslanik, Běhal. Trenér: Pavel Vavřač.

Hrádek: Kawulok – Sztula – V. Pszczolka, Z. Turoň – Szlauer – M. Pav, Paszek, Duda, T. Stoszek – T. Kantor (73. Čapek), Sztefka (85. J. Pav). Trenér: Slavomír Byrtus.

Vendryně – Nebory 2:1 (2:0)

Sestupem ohrožení domácí, s novou posilou Ploszkem, si v prvním dějství vytvořili dvougólový náskok. Hosté nebyli schopni odvrátit centrované míče ze stran. Kopka skóroval po přiťuknutí Cymorka a později Chwastek dopravil do sítě centr Gureckého. Hosté, dohrávající bez vyloučeného Ročka, po akci Turoně a nešťastné polovlastní brance stopera Brody snížili, ale brankář Csikán jim už vyrovnat nedovolil. Ve druhé části hry znamenitě vyrazil volej Byrtuse.

Vendryně: Csikán – J. Jochymek (71. Walek), Broda, Fojcik – Bilko (65. Kohut), Kopka, T. Sikora, Ploszek, Gurecký – Chwastek (80. Stiskala), R. Cymorek. Trenér: Zdeněk Černek.

Nebory: Pyszko – Roček – Oborny, Osmanczyk, Večeř (71. Potiorek) – Žajdlík, S. Mrozek, T. Turoň, Vranka (61. L. Sliž) – R. Mendrok, R. Byrtus. Trenér: Radek Morcinek.

Záblatí – Nýdek 0:2 (0:0)

Rozhodnutí přišlo až po změně stran, když se o obě branky favorizovaných hostí zasloužil mladý Mitrenga. V prvním případě hlavičkoval přesně po rohu Farugy a ve druhém pohotově poslal do sítě centr ze standardní situace. A. Kantorovi se zvýšit nepodařilo, protože orazítkoval jen tyčku. Domácí se snažili, ale jejich střely létaly jen doprostřed brány. Zaváhání gólmana Kantora pak osvobozujícím odkopem napravil Frýda.

Nýdek: J. Kantor – R. Šulák – Strokosz, Hadrava – Babilon – Frýda (80. R. Konderla), Tlacháč, Faruga, Spratek – A. Kantor (89. Přibyla), Mitrenga. Trenér: Radek Šulák.

Hnojník – Sedliště 2:1 (1:0)

Tentokrát v okresním derby nebyl k vidění fotbal lahodný pro oko diváka, ale boj o každý metr hřiště. Hostům v sestavě citelně chyběly zkušené opory Bialý se Smichovičem a toho domácí dokázali náležitě využit. Vedení se ujali ve 36. minutě zásluhou Walice, který před brankářem D. Majerem tečí změnil směr střely z přímého volného kopu. Po změně stran přidal druhou branku ve 48. minutě po průniku mezi dvěma obránci a střelou podél brankáře R. Stryja a s hosty to vypadalo bledě. Ti se dostali do hry v 65. minutě, když T. Majer ideálním pasem našel Juřicu a ten přehodil domácího brankáře. Blízko vyrovnání byli hosté v 85. minutě, avšak Otýpkovu střelu do šibenice bravurně vyrazil Pielesz. Hosté tak nevyužili zaváhání vedoucího celku tabulky Mostů a zůstávají na druhém místě s tříbodovou ztrátou.

Hnojník: Pielesz – Jochymek (55. Pieter), Majer, M. Stryja, Krawiec (80. Moráň) – Glac, T. Jantoš, Walica, Hlávka – Kušnirák, P. Jantoš (5. R. Stryja). Trenér: Marián Kuczyński.

Sedliště: D. Majer – Verlík, J. Kaloč, T. Majer, Kovalčík – Sekanina, Halama, Otýpka, Szlauer – Juřica, Weissmann (10. Koníček, 50. Karpeta). Trenér: Petr Bauman.

Oldřichovice – Petrovice 1:1 (0:1)

O velké porci smůly mohou hovořit domácí fotbalisté. V úvodu sice pustili hosty do vedení, ale později vystupňovali tlak a začali se dostávat do gólových šancí. Branka Petrovic pro ně byla doslova zakletá, protože Michal Sikora z přímého kopu zatřásl brankovou konstrukcí, což se dvakrát podařilo i Šinálovi. Vrcholem zmaru domácího útočníka byl zahozený pokutový kop. Zásluhou Martina Sikory, jenž obstřelil brankáře, se hráči Oldřichovic dopracovali jen k vyrovnání.

Oldřichovice: Sagan – Michal Sikora – Vlachovič, Hanke – Dytko – Štěrba (46. Martin Sikora), Mauritz, L. Stoszek, Niemiec – Šinál, Huczala. Trenér: Marián Krajčovič.

D. Datyně – Dobrá 1:3 (0:2)

Diváci měli možnost viděl zajímavé utkání se spoustou šancí na obou stranách. Datyňští hrozili zejména z rohových kopů výborně zahrávaných zkušeným Horňákem. Ve 20. minutě vychytal Glogar domácím sólový nájezd. O šest minut později nastřelil Filipčík břevno. Ve 29. minutě našel Ďurfina přesným centrem hlavu Javorka a hosté se ujali vedení. Těsně před přestávkou se ještě prosadil Filipčík a Dobrá šla do druhé půle s dvoubrankovým náskokem. V 66. minutě chyboval Imričko, jenže domácí naštěstí svou příležitost promrhali. V 71. minutě vysunul Ďurfina milimetrovým pasem Javorka, který svou druhou brankou v zápase rozhodl. Závěr utkání byl dramatický i díky Imričkově zkratu, který byl po zásluze vyloučen. Datyně sice snížila na 1:3, ale na víc již neměla. „Vyhrálo šťastnější mužstvo. Jsem rád, že jsme se proti kvalitnímu a zkušenému týmu dokázali i na jejich malém hřišti porazit. Opět musím vyzdvihnout hru i střeleckou potenci našeho Javorka, který byl jednoznačně nejlepším mužem na trávníku,“ pochválil svého svěřence trenér Dobré Tomáš Zářický.

Dobrá: Glogar – R. Nikl, Zícha, Imričko, Šmahaj - Platoš, Hernik (Bednárek), Palarčík (Gryžboň) - Javorek, Ďurfina (Holomek), Filipčík. Trenér: Tomáš Zářický.

Petřvald – Jablunkov 2:3 (1:3)

Úvodnímu gólu domácích předcházel sudím přehlédnutý faul na P. Hudzieczka. Jablunkovský stoper pak pořádně zatopil domácímu gólmanovi, jenž jeho střelu z trestného kopu vytáhl na roh. Hosty to však neznechutilo a ještě do pauzy třemi trefami obrátili skóre ve svůj prospěch. Po závaru vyrovnal Szotkowski, druhou branku vsítil J. Martynek a po uličce J. Čmiela byl faulován jeho jmenovec Jakub. Zkušený Kluz se s nařízenou penaltou nepáral. Přestože Jablunkov ve druhém dějství nedokázal udržet míč, jeho útočníci Čmiel a Szotkowski se dostali do dvou vyložených šancí. „Chtěl bych všem hráčům poděkovat za výkon vedoucí ke třem bodům. Speciální pochvalu si zaslouží L. Čmiel, jehož jsme si vytáhli z dorostu,“ podotkl jablunkovský trenér Alois Sikora.

Jablunkov: Fuják – Szücs, Hudzieczek, M. Kluz, D. Delina – Schöber, J. Čmiel, Marekwica, J. Martynek – Szotkowski, L. Čmiel (80. F. Martynek). Trenér: Alois Sikora.

I. B třída – skupina D

Fryčovice – Kateřince 1:3 (1:1)

Zachraňující se domácí tentokrát doplatili na příliš úzký kádr, když k početné marodce přibylo i několik pracovních zaneprázdnění. Do vedení se dostali hosté v 7. minutě po akci z pravé strany. Z vedení se však radovali pouhé tři minuty. Hostující brankář čekal centr D. Galáska, ale ten ho překvapil tvrdou střelou. Ve 38. minutě se srazili hlavami Šlachta s protihráčem a zatímco hostující hráč byl vystřídán, domácí útočník s ovázanou hlavou pokračoval dále. Domácím se nepodařilo vytvořit si tlak, naopak hosté po hodině hry posílili útok a dočkali se i dalších branek. Po trefách v 60. a 88. minutě si nakonec odvezli tři body.

Fryčovice: Zapletal – Žurovec, Konečný, Randják, R. Galásek – Janek (71. Temel), Baran, Dětský, D. Galásek – Rumel, Šlachta. Trenér: Miroslav Polášek.

Janovice – Kozlovice 4:2 (0:1)

Domácí favorit vstoupil do zápasu vlažně, čehož dobře hrající hosté dokázali především v prvním poločase využít. Po chybě celé obrany včetně brankáře Lužného otevřel skóre zajímavého zápasu v 9. minutě M. Krpec. Janovičtí se za celý první poločas nedokázali prosadit a tak o poločasové přestávce došlo ke dvěma změnám v sestavě. Změny prospěly a začaly padat i branky. Silnou stránkou domácích byly standardní situace a tak v 51. minutě vyrovnal po rohu hlavou Pitřík a v 69. minutě přidal druhou branku po rohu opět hlavou, tentokrát Vicher. Hned o minutu později domácí slavili potřetí zásluhou Matějky. Hosté se však nevzdali a v 77. minutě snížili na 3:2 druhou brankou M. Krpce. Konečnou podobu výsledku stanovil v 79. minutě Cidlík, a jak jinak, než po rohovém kopu. Zajímavostí je skutečnost, že na všechny čtyři branky domácího celku přihrával exreprezentant a současný trenér druholigové Opavy Radoslav Látal.

Janovice: Lužný – Liška, Pitřík, Látal, Plichta – Matějka, Vicher, Šimek (46. Roháček), Machander (88. Valošek) – Žižka (46. Cidlík), Samec. Trenér: Dalibor Láža.

Kozlovice: Pavlát – Žáček (78. Konečný), P. Krpec, Žídek, Chýlek – Eliáš, Bednář, Vaverka, Bonk – M. Krpec, Harabiš. Trenér: Miroslav Vyvial.

Metylovice - Bílovec 1:2 (0:2)

Lepší vstup do utkání měli hostující fotbalisté. V 10. minutě zahrávali autové vhazování a k odraženému míči se dostal Dvořák, který otevřel skóre zápasu. O chvíli později se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu za sražení Platoše. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Ve 33. minutě se po dlouhém výkopu brankáře a chyby domácí obrany prosadil Holaň a hosté v poločase vedli rozdílem dvou branek. V 70. minutě se podařilo Platošovi snížit na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se pak již Metylovicím nepodařilo.

Metylovice: Přeček – Smilovský, Drastich, J. Němec, D. Halata (Bražina) – Kulhánek, L. Halata, Urbančík (Závodný), Biolek (Fulnek) – Rypka, Platoš. Trenér: Tomáš Tvrdý. (rom, zd, sch)