I. B třída – skupina C

Nebory – Sedliště 1:0 (1:0)

Utkání týmů ze spodních pater tabulky nenabídlo pohlednou kopanou. Na hřišti se více bojovalo než hrálo a zápasu by spíše pasovala bezbranková remíza. Přestože si hosté vytvořili mírnou územní převahu, koncovka byla oboustranně žalostná. O výsledku tak rozhodla 23. minuta, kdy střet brankáře Majera s domácím útočníkem posoudil rozhodčí jako nedovolený a k velké nelibosti hostí se kopala penalta. Tu proměnil Žajdlík. Rozhodčí: Pasterčák, ŽK: 5:4, diváci: 70.

Nebory: Pyszko – Oborný, Kluz, Slíž, Osmanczyk – Mrozek, Vranka, Žajdlík, Mendrok – Cieslar, Kopeč (71. Misiarz). Trenér: Radek Morcinek.
Sedliště: Daniel Majer – Karpeta, Valas, Tomáš Majer, Kovařík – Veselý (39. Dorda), Sekanina, Röschl, Bartečko – Koníček, Sládek. Trenér: Jaromír Sládek.

Vendryně – Jablunkov 3:0 (1:0)

Chvíli útočili domácí, pak zase hosté. Gólové příležitosti se rodily na obou stranách, jenomže hostům, jmenovitě Čmielovi, Szotkowskému, Janu Martynkovi, Szücsovi scházelo více klidu a rozvahy. Straka s Kluzem mířili přesně, jenomže domácí podržel brankář Csikán. Parta trenéra Černeka byla v zakončení o poznání efektivnější – hosty po rohovém kopu zachránil Čmiel, když odvrátil míč z prázdné brány a brankář Pindor, jenž znamenitě vytlačil bombu Bilka a po pauze vychytal Ploszka. Domácí to vůbec nemrzelo, neboť ještě v první půli je přesnou trefou po samostatné akci uklidnil Cymorek, jehož krátce po přestávce podpořil Chwastek – jeho centr do vápna se snesl přímo do šibenice. V poslední minutě Turoň zpětnou přihrávkou našel Ploszka a ten dal výsledku konečnou podobu.

Vendryně: Csikán – J. Jochymek (55. Walek), Bačík, Fojcik, Mikula – Chwastek (76. Rostislav Turoň I), Bilko, Repaský, Ploszek, Gurecký – Cymorek (87. T. Sikora). Trenér: Zdeněk Černek.
Jablunkov: Pindor – Jan Martynek (77. Baselides), Komár, Čečotka, Delina – Straka, Antonín Kluz, Zbončák, J. Čmiel – Szücs, Szotkowski (55. Jaroslav Martynek). Trenér: Jan Gomola.

Mosty – Dobrá 3:1 (3:0)

Domácí nastoupili pod vedením staronového trenéra Pavla Vavřače, který po sérii neúspěchů nahradil Vítězslava Bazgiera. Jeho bývalí svěřenci si v úvodu vypracovali důležitý dvougólový náskok. Petr Kufa překvapil všechny gólem přímo od rohového praporku a zanedlouho po spolupráci T. Nieslanika se Szlaurem přidal Turek druhý gól. Před pauzou Ganderák prostrčil do uličky míč T. Nieslanikovi a ten zvýšil už na 3:0. Ani favorizovaní hosté nebyli bez šancí, jenomže bdělý brankář Datko jim je všechny zmařil. Kapituloval až před koncem, kdy Šmahaj korigoval na konečných 3:1.

Mosty: Datko – Kapsia – Turek, Szlaur – D. Nieslanik – M. Konderla, Bula, P. Kufa, S. Kufa – Ganderák, T. NIeslanik. Trenér: Pavel Vavřač.
Dobrá: Baran – Platoš (Javorek), Zícha, Imričko, Kendzior – Hernik, Palarčík, Gryžboň (Damek), Fojtík (Horáček) – Rajnoch, Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.

Oldřichovice – Těrlicko 6:1 (4:1)

Kouč domácích Krajčovič po blamáži v Hnojníku nabádal své svěřence k fotbalové rehabilitaci. Ti si jeho slova vzali k srdci, zejména Niemiec se Stoszkem. První jmenovaný vstřelil úvodní gól, ale hostující Kobierski vyrovnal na 1:1. Pak už se trefovalo jen jedno mužstvo. Niemiec ještě do poločasu vytěžil z nahrávek Huczaly a Dytka hattrick, i když ne čistý. Po změně hostující gólman srazil ve vápně Stoszka, za což uviděl červenou kartu a sám postižený z pokutového kopu vzal spravedlnost do svých rukou. Po přihrávce Niemiece se Stoszek prosadil ještě jednou. Poslední slovo měl hrdina utkání Niemiec – přihrávku Bonaciny proměnil ve svůj čtvrtý zásah.

Oldřichovice: Sagan – Blažek – Macura (63. R. Niemiec), Hanke – Dytko – Martin Sikora, Šinal, L. Stoszek, Huczala (57. Bonacina) – Mauritz (75. Rostislav Turoň II), Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.

Dolní Datyně – Hnojník 4:0 (0:0)

Výjezd na předměstí Havířova se hostům vůbec nevydařil. V prvním poločase se dostali do dvou šancí, ale Kušnirák a později Mach si na domácího gólmana nepřišli. Branky začaly padat až po změně stran, bohužel jen do sítě hostů. „Poprvé jsme inkasovali v 68. minutě. Pak jsme to ve snaze o vyrovnání otevřeli, ale dostali jsme další tři góly a bylo po zápase,“ mávl rukou trenér poražených Marian Kuczyński.

Hnojník: Pielesz – Jantoš, P. Rusz (60. M. Jochymek), A. Klus – P. Jantoš, Majer, Walica, Wrobel – Kušnirák, Krawiec (80. R. Stryja), Hlávka (70. Dembinný). Trenér: Marian Kuczyński.

Frýdek-Místek B – Dolní Lutyně 4:1 (1:0)

Domácí v minulém kole překvapivě ztratili body v Jablunkově, proti Lutyni hráli ale daleko zodpovědněji. Skóre utkání otevřel po půlhodině hry domácí Foukal. Další branky padaly až po změně stran. V 53. minutě nejprve zvyšoval vedení valcířů Chýlek, pak přišly chvíle krajního záložníka Muchy. Ten se trefil v 60. a 67. minutě, čímž Frýdečtí vedli nad svým soupeřem již 4:0. Konečnou podobu výsledku stanovili hosté v 69. minutě.

Frýdek-Místek B: Polach – Slavík (70. Tesař), Junga, Farský, Hlaváč – Dvořák, Cesnek (78. Syřínek), Vojvodík, Mucha – Foukal, Chýlek (82. Klaner). Trenér: Stanislav Kowalík.

Hrádek - Nýdek 2:3 (1:0)

Souboj outsidera s favoritem byl až nebývale dramatický. První poločas přinesl jen jednu branku, po zaváhání Farugy odcentroval T. Kantor a nepokrytý J. Pav poslal domácí do vedení. „Soupeře jsme podcenili, nastoupili jsme jako mistři světa,“ zlobil se trenér hostů Miloš Koloničný.

Po pauze bylo domácí ještě veseleji. Trestný kop Kantor prodloužil hlavou do břevna a J. Pav poté dopravil míč do sítě. „V ten moment jsem si myslel, že se už nezvedneme,“ přiznal Koloničný. Jeho svěřenci dokázali skóre obrátit. Přihrávku Farugy poslal za záda brankáře Babilon a stejně, i když nechtěně, s přihrávkou Mazurka naložil domácí bek Pszczolka. Pár minut před koncem střídající Mitrenga odmítl překvapení, vypálil totiž nad bránu. Minutu před koncem se trestný kop Farugy odrazil od tyče a náhradník Hošek poslal všechny body do Nýdku. „Domácí hráli velmi dobře, naše vítězství padá do kategorie šťastných,“ přiznal Koloničný.

Hrádek: Fuják – L. Kluz – Pszczolka, O. Franek – Bojko – Pawlik (60. R. Jochymek), Paszek, M. Pav, T. Kantor – Dorda (80. Mitrenga), J. Pav. Trenér: Stefan Franek.
Nýdek: J. Kantor – Lubojacki (58. Mazurek), Hudzieczek, babylon, Hadrava – Tlacháč, Martinčík, Faruga, Spratek – Frýda, Očadlík (80. Hošek). Trenér: Miloš Koloničný.

I. B třída – skupina D

Staříč – Jeseník n. O. 2:2 (1:0)

Mužstvo Jeseníku přijelo do Stařiče podle dosavadního bodového zisku jako favorit. Domácí však svou kůži neprodali lehce a hlavně v první půli měli navíc, než na jednogólový náskok. Již v 9. minutě po vydařené střele Peška brankář hostí s obtížemi střelu vyrazil a dorážka Szkandery jen těsně minula bránu. Hosté hrozili brejkovými akcemi a po jedné z nich v 19. minutě při závaru před bránou Stařiče několikanásobná sprška střel nacházela jen těla houževnatě bránicích hráčů. Ve 30. minutě se k přímému kopu se postavil Strakoš. S nebývalou razancí se opřel do míče, brankář hostí opět střelu jen vyrazil před sebe a dorážka Váni zajistila domácím vedení 1:0. Ve 43. minutě měli domácí další možnost ke skórování, když Szkandera poslal kolmici na Peška, ale ten svůj samostatný nájezd na brankáře neproměnil.

Po změně stran se hosté dostávali více do hry a hned v úvodu se vyznamenal brankář Smetana, který střelu zblízka vyrazil. A pak přišly dvě špatné minuty domácích. V 51. minutě opět závar před brankou, několik střel do bránicích hráčů, a až ta poslední našla svůj cíl. Hned minutu nato hosté výsledek otočili ve svůj prospěch po přízemní střele k tyči. Staříčané však zbraně nesložili a vytvořili si několik standardních situací. Při jednom z rohů v 63. minutě zahrávaným Šimkem naběhl na míč Michna a hlavou rozvlnil síť soupeře. Domácí hráči měli blízko k vítězství, ale dobrá příležitost Čuby v síti neskončila. Domácí tak uhráli první bod pod vedením nového trenéra Martina Svobody. „Děkuji chlapcům za předvedený výkon, když dokázali zvednout hlavu za nepříznivého stavu 1:2,“ byla jeho první slova po utkání.

Staříč: Smetana - Jukl, Strakoš (54. Čuba), Janota, Michna - Váňa, Pešek, Urbiš, Šimek - Hendrych, Szkandera (75. Koza). Trenér: Martin Svoboda.

Suchdol – Fryčovice 1:1 (1:1)

Hosté na svého soupeře doslova vletěli a během první půlhodinky se valil na domácí branku jeden útok za druhým. Během této doby si vytvořili čtyři slibné příležitosti, ale gólem skončila jen akce ze 17. minuty, kdy po centru Barana rozvlnil síť Šištík. Škoda jeho neproměnění další příležitosti, či orazítkování břevna Rumlem. Domácí ve 40. minutě z ojedinělé akce využili zaváhání hostující obrany a po střele hlavou srovnali. Stejný obraz hry se opakoval i po změně stran. Hosté útočili, vytvářeli si dobré příležitosti, ale ani Šištík, ani Rumel, je nevyužili. Kolem 70. minuty se hra v poli vyrovnala a několikrát zahrozili i domácí. Ani oni se však do černého netrefili a tak se body dělily. „Myslím si, že jsme dnes dva body ztratili než jeden získali. Hraje se však na góly a ne na šance,“ zlobil se trenér Somr.

Fryčovice: Ivánek – Hubeňák, Bonk (80. Holub), Baran, Němec – Žídek (60. Randják), Žurovec, Prokop, Šlachta – Rumel, Šištík. Trenér: Miroslav Somr.

Kozlovice - Petřvald 0:1 (0:0)

V prvním poločase hrál prim hostující celek. Přesto ale mohli do vedení jít domácí. V 19. minutě postupoval sám na hostujícího gólmana M. Krpec, jenže domácí fanoušci si gól zařvat nemohli, Krpec střílel pouze do ochránce hostující svatyně. Ve 33. minutě se vyznamenal kozlovický brankář Mucha, který hostům zneškodnil pokutový kop. Další tutovku měli hosté o pět minut později, kdy Žáček ve skluzu zabránil jisté brance. Naději na lepší výsledek ztratili Kozlovičtí v 70. minutě, kdy se přesně k tyči trefil Paulus.

Kozlovice: Mucha – Chýlek, P. Krpec, Eliáš, Žídek – Ermis, Bednář, Žáček, Vašenda (52. Adamec) – Jan Harabiš, M. Krpec. Trenér: Petr Tichavský.