Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mosty konečně zvítězily

Region /FOTOGALERIE/ – O minulém víkendu pokračovaly fotbalové soutěže v I. B třídách.

22.9.2010

Mosty – Hnojník.Foto: Marian Kiedroń

I. B třída – skupina C

Mosty – Hnojník 1:0 (0:0)

V souboji týmů z chvostu tabulky se fotbalisté Hnojníku přesvědčili o tom, že hranice mezi úspěchem a nezdarem je neobyčejně křehká. Minutu před koncem mohli vyrovnaný zápas rozhodnout, ale Krawiec ztroskotal na Datkovi. Strážce domácích tyčí rychle rozehrál, míč se po několika přihrávkách dostal ke S. Kufovi a ten ho diagonální střelou po zemi poslal do brány. „Věřím, že nás první vítězství konečně probere,“ doufal po utkání trenér Mostů Vítězslav Bazgier.

Mosty: Datko – Turek, Kapsia, D. Nieslanik, Mucha – Bula (90. Macurák), Szlaur, P. Kufa, S. Kufa – Kolář (67. Frola), T. Nieslanik. Trenér: Vítězslav Bazgier.
Hnojník: Pielesz – T. Jantoš – P. Rusz, A. Klus – Lamoš (75. M. Klus), Maier, Kušnirák, M. Stryja – R. Stryja (80. Pieter) – Krawiec, Hlávka. Trenér: Radim Majer.

Oldřichovice – Sedliště 6:0 (4:0)

Hosté tentokrát svým výkonem zcela propadli, domácí si naopak s chutí zastříleli. První trefu zaznamenal ve 14. minutě Trombík po úniku Stoszka, druhou přidal o šest minut později Stoszek hlavou po přihrávce Hankeho. Ale domácí střelecké manévry pokračovaly. Ve 28. minutě uvolnil Niemiec opět Stoszka, který přidal třetí úspěch. Čtvrtý na sebe nechal čekat jen pět minut, kdy Trombík využil přihrávku Huczaly. A stejný obraz hry byl k vidění i po přestávce. Hned v 50. minutě přidal pátý gól Stoszek a završil tak svůj hattrick. Když v 62. minutě překonal hostujícího brankáře Niemiec pošesté vypadalo to na ručník. Naštěstí pro hosty za stavu 6:0 již tempo polevilo a brankový příděl se zastavil.

Oldřichovice: Sagan – Martin Sikora (71. Adam Sikora), Michal Sikora, Hanke, Šinál – Ligocki, Mauritz, Stoszek, Huczala (61. Blažek) – Trombík, Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.
Sedliště: Daniel Majer – Bílek, I. Valas, Tomáš Majer, Kovalčík – Veselý (46. Koníček), Röschl, Sekanina, Bartečko – Smítal (70. Dorda), Sládek (60. Krpel). Trenér: Jaromír Sládek.

Nebory – Dolní Lutyně 0:1 (0:0)

V bojovném utkání s minimálním počtem gólových situací padl pouze jeden gól. Hosté z Lutyně rozehráli křídelní akci zakončenou zpětnou přihrávkou a přesnou střelou pod břevno. Skórovat mohli také domácí, ale Vranka po samostatném úniku vypálil nad bránu. „Škoda toho gólu, aspoň bod jsme mohli urvat,“ litoval po utkání domácí kouč Radek Morcinek.

Nebory: M. Pyszko – Oborny, Osmanczyk, P. Pyszko – P. Klus – R. Mendrok, S. Mrozek, Žajdlík, Vranka – K. Cieslar, Foniok. Trenér: Radek Morcinek.

Dobrá – Jablunkov 1:0 (0:0)

Dějové okamžiky zápasu nastaly v jeho úvodu i závěru. Dobrá byla po celý zápas lepší. Již v 1. minutě střelu Herníka po rohu vykopl hostující bek z prázdné brány a následnou dorážku zamířil domácí hráč do břevna. Rozhodnutí padlo tedy až v samém závěru střetnutí. To Nikl z trestného kopu nastřelil pouze protihráče, jenže po jeho následujícím nápřahu se míč svezl po břevně a skončil v šibenici. „I kdyby to příště chtěl Nikl trefit přesně takhle, nepodaří se mu to, letělo by to na nádraží,“ řekl hostující kapitán Martin Szücs a dodal: „Ale kdyby domácí v první minutě místo břevna dali gól, odváželi bychom si odtud asi čtyřku. Porážka z poslední minuty mrzí o to více.“

Dobrá: Baran - Kendzior, Zícha, Imričko, Bednárek (Horáček) - Platoš, Gryžboň (Kaňok), Hernik - Palarčík, Ďurfina (Nikl), Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.
Jablunkov: Pindor – Jan Martynek, Čečotka, Kukuczka, Delina – Szotkowski (80. Baselides), Straka, Zbončák – Szücs – A. Kluz, L. Čmiel. Trenér: Jan Gomola.

Hrádek – Frýdek-Místek B 0:6 (0:2)

Hosté, kteří se v soutěži prozatím produkují nejlepším útokem i obranou, vyrukovali na domácí fotbalisty s několika posilami z třetiligového áčka. Právě Grussmann byl nejvíce vidět. Jeho branka ze 14. minuty poslala valcíře do vedení, tentýž hráč využil o dvě minuty později zaváhání brankáře Fujáka. Další branky padaly až po změně stran. Na 0:3 zvyšoval v 54. minutě Dvořák, po hodině hry se trefil Biolek a zdecimovaného soupeře dorazil dalšími brankami Grussmann s Dvořákem. „Domácí zahrozili pouze jednou, ale to byl brankář Polach na místě. Po třetí brance již Hrádečtí rezignovali, kluci vyhráli zaslouženě,“ řekl k duelu vedoucí hostujícího celku Radek Krpec. „Soupeř byl lepší, ale dalo se s ním hrát. Podrželi jsme míč, vytvořili si i nějaké šance. Porazili jsme se nakonec sami, v obraně jsme dělali školácké chyby,“ řekl trenér Hrádku Stefan Franek.

Hrádek: Fuják – Klečacký (80. Pawlik) – Szlauer (46. Martin Kawulok), O. Franek – Bojko – Worek, Stoszek, M. Pav, L. Klus – J. Pav, R. Jochymek. Trenér: Stefan Franek.
Frýdek-Místek B: Polach – Slavík (76. Tesař), Junga, Farský, Hlaváč – Dvořák, Vojvodík, Cesnek (42. Syřínek), Grussmann – Chýlek, Biolek. Trenér: Stanislav Kowalík.

Dolní Datyně - Nýdek 2:5 (1:1)

Nýdek pádí dál, nezpomalila ho ani vedoucí branka domácího týmu. Favorit ho zasypal sprškou střel a v závěru poločasu už udeřil. Faruga přihrávkou nastartoval Martinčíka, který obešel dokonce i gólmana. V úvodu druhého dějství Spratek poslal před bránu prudký centr, který si domácí nešťastně srazili do brány. Pak už to s Datyněmi šlo z kopce. Po faulu na pronikajícího Mazurka se z pokutového kopu trefil Faruga a následně se výstavní střelou z trestného kopu prezentoval Martinčík. V závěru bývalý hráč Třince našel Tlacháče, jemuž se povedlo umístit míč přímo do šibenice. „Vidíte, Nýdek dovede vyhrávat i bez trenéra Miloše Koloničného,“ zasmál se záložník hostů Tomáš Faruga.

Nýdek: Sostřonek – Strokosz, Hudzieczek, Babilon, Hadrava – Tlacháč (85. Lubojacki), Faruga, Martinčík, Frýda (65. Mazurek), Očadlík (80. Hošek), Spratek. Trenér: Milan Suszka.

Vendryně – Těrlicko 4:1 (2:0)

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, pomohl nám rychlý vedoucí gól,“ pověděl trenér Vendryně Zdeněk Černek. To Repaský našel Kohuta, ten si poradil s obráncem soupeře a předložil míč Chwastkovi. Pravý záložník měl prsty také ve druhém gólu, který vypracoval pro Gureckého, jenž si v pravou chvíli sběhl na malé vápno a zavěsil. Krátce po změně stran se trefil i Kohut – Hojdysz vykopl míč a Chwastek mu ideálně přihrál. Až poté se přihlásili o slovo také hosté, kteří zásluhou Režňáka snížili. Drama se však nekonalo, protože před koncem Ploszek vyrazil do protiútoku a Repaský přidal čtvrtý gól. Těrlicko po zákroku brankáře Hojdysze na jejich útočníka kopalo ještě penaltu, ale domácí gólman své škobrtnutí odčinil.

Vendryně: Hojdysz – T. Sikora (65. Walek), Broda, Bačík, Mikula – P. Kohut, Repaský, Bilko (75. Fojcik), Gurecký – Chwastek (56. Cymorek), Ploszek. Trenér: Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Staříč - Tichá 1:3 (1:1)

Domácí fotbalisté pevně věřili v zisk tří bodů, ale opak byl pravdou. Přesto si v prvním poločase vytvořili několik dobrých příležitosti, jenže koncovka nebyla jejich silnou stránkou. Tedy až na povedenou akci v 9. minutě, kdy Váňa nahrál do běhu Hendrychovi, ten si míč potáhl po levé straně a přízemní křížnou střelou otevřel skóre zápasu. Hosté hrozili ze standardních situací a vyrovnali ve 30. minutě po pohledné akci, které předcházel zbytečný aut domácího družstva. V téže minutě byl vystřídán pro zranění Jukl, který určitě zanechal díru v zadních řadách. Ve 37. minutě byl vyslán Urbišem do brejku Hendrych, ale brankář Tiché jeho střelecký pokus zneškodnil. Hned po přestávce se dostal do výhodné střelecké příležitosti Řezáč, bohužel trefil jen nohy gólmana. V 50. minutě se naopak blýskl svým zákrokem Smetana, který zlikvidoval šanci hostů. V probíhající 68. minutě šli hosté do vedení po centru z levé strany a přesné střele hlavou. Domácí se vrhli do útoku a otevřenou hrou se snažili o vyrovnání. Hosté se naopak spoléhali na rychlé brejky, z nichž se jim jeden vydařil v 87. minutě, kdy stanovili na konečných 1:3.

Staříč: Smetana - Jukl (37. Koza), Janota, Urbiš, Bittner - Řezáč (58. Čuba), Pešek, Váňa, Halama (73. Weissmann) - Quitt, Hendrych. Trenér: Karel Pešek.

Starý Jičín - Fryčovice 3:2 (1:1)

Domácí celek zahájil utkání náporem a těžil především ze standardních situacích velmi dobře zahrávaných zkušeným Vahalíkem. Výsledkem však byla pouze nastřelená tyč hostující svatyně. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a Randják dělovkou ve 22. minutě vystrašil domácího brankáře. O tři minuty později se však již nemýlil a přesnou střelou z přímého kopu dostal hosty do vedení. Domácí odpověděli ve 40. minutě, když po rohovém kopu srovnali. I nástup do druhé půle měl lepší domácí celek a po hodině hry využil chybnou rozehrávku Žídka ke vstřelení druhé branky. V 73. minutě byl vyloučen Randják a dvě minuty nato domácí přidali třetí trefu z přímého kopu. Hosté se i v deseti hráčích snažili o vyrovnání a moc k tomu nechybělo. Škoda že Šištíkova individuální akce a kontaktní branka padla až v 89. minutě. Na víc již nezbyl čas, přestože by utkání více slušela remíza.

Fryčovice: Dvorský – Bonk, Hubeňák, Žurovec, Randják – Janek (74. Holub), Prokop, Žídek (80. Hlavatý), Němec – Rumel, Šištík. Trenér: Miroslav Somr.

Kozlovice - Jakubčovice 2:3 (1:0)

Hosté působili v Kozlovicích fotbalověji, přesto to byli domácí, kteří se v závěru prvního poločasu ujali vedení zásluhou Pavla Krpce. „A to chvíli předtím spálil svůj samostatný nájezd Martin Krpec,“ litoval dobré šance Zdeněk Mucha, vedoucí domácího celku. Začátek druhé půle Kozlovicím nevyšel. Hosté v 54. minutě po rohovém kopu srovnali a kolem 70. minuty přidali na oko stejné branky po centrech ze strany. Až za nepříznivého stavu 1:3 se kozlovičtí fotbalisté osmělili a začali hostující obraně zatápět. Po jedné z takových akcí snižoval na 2:3 opět Pavel Krpec. Závěrečné minuty již kýžené vyrovnání domácímu týmu nepřinesly.

Kozlovice: Mucha – Žáček, Chýlek, Žídek, Eliáš – Vašenda, Bednář, Ermis, Víta (78. Adamec) – M. Krpec, P. Krpec. Trenér: Petr Tichavský.

(rom, zd, sch)

22.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.