VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mosty ztrácí na lídra tabulky jen dva body

Region – Fotbalovým fanouškům přinášíme od začátku prosince seriál hodnocení podzimní části krajských fotbalových soutěží. Po zhodnocení krajského přeboru mužů a I. A třídy – skupiny B, se nyní zastavíme u I. B třídy, skupiny C (příští pondělí zhodnotíme I. B třídu, skupinu D).

21.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

I. B třída – skupina C

Mosty u Jablunkova

Fotbalové Mosty na podzim navázaly na nesmírně zdařilou loňskou sezonu. I. B třídu vyhrály, ale postupu se vzdaly. „Na vyšší soutěž chybějí finance, proto o postupu neuvažujeme ani letos. Chceme ovšem zůstat v popředí tabulky a na jaře pokračovat v dobrých výkonech a výsledcích,“ řekl zkušený záložník Mostů Petr Kufa. Jeho celek je na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na rezervu Karviné. Od léta hraje pod vedením Vítězslava Bazgiera, bývalého fotbalisty Třince a Jablunkova, který za Mosty nastupoval v krajském přeboru. „Zranění kolene mi nedovolilo pokračovat v kariéře. U fotbalu jsem chtěl zůstat, proto jsem se dal na trénování,“ vysvětlil úspěšný začínající kouč.

TJ Oldřichovice

Pomyslný bronzový stupínek patří fotbalistům Oldřichovic, kteří se i v letošním ročníku řadí mezi nejlepší týmy I. B třídy. Družstvo ostříleného trenéra Mariána Krajčoviče praktikovalo ofenzivní nátlakový fotbal, ale v některých utkáních se to na výsledcích příliš neprojevilo, občas mívalo potíže se střílením gólů. „Mohli jsme se spolehnout aspoň na Michala Niemiece, které se trefil skoro v každém zápase. Začátek podzimu nám vyšel, ale pak jsme se dostali do určitého útlumu. Hlavně proto, že nám z různých důvodů chyběli důležití hráči,“ řekl kapitán Oldřichovic Lukáš Stoszek a dodal: „Naše sestava je ustálená, hrajeme spolu už dlouho. Věřím, že na jaře se to projeví.“

TJ Nýdek

Místa v popředí tabulky I. B třídy už tradičně zaujímá Nýdek, po první části sezony figuruje na čtvrtém místě. Družina trenéra Miloše Koloničného, který se před sezonou do Nýdku vrátil z Třince, je prvním celkem, jemuž se podařilo zkrotit suverénní Karvinou. „Proti juniorce Karviné (3:1) a Šenovu (3:3) jsme se vyhecovali a podali nejlepší letošní výkony. Doma před našimi diváky jsme podávali velmi dobré výkony. Myslím, že nám prospěl návrat trenéra Koloničného,“ říká střední záložník Tomáš Faruga a pokračuje. „Vstup do podzimu jsme měli velmi dobrý, ale pak jsme jakoby polevili. Závěr byl zase v pořádku. Na jaře chceme hrát tak, abychom se udrželi mezi nejlepšími.“

Vendryně

Přestože šestá Vendryně patří do horní poloviny tabulky, v klubu si letošní podzim představovali úplně jinak. A to i přesto, že celek trenéra Zdeňka Černeka na jaře bojoval o udržení v soutěži. „Jako kdyby se od nás odklonilo štěstí. V létě jsme se neoslabili, spíše naopak a i přesto jsme nebyli tak úspěšní jako na jaře, kdy jsme hráli o záchranu. Myslím, že jsme mohli být bohatší o osm bodů. Bohužel nejsme schopni dávat góly, nastřelujeme tyče a břevna. Zároveň dostáváme hodně laciné branky, přitom ale většinu soupeřů přehráváme. V odvetné části soutěže se v tomhle směru musíme zlepšit. Máme na to skončit do pátého místa,“ míní brankář Vendryně Vojtěch Csikán.

Hnojník

V zlatém středu tabulky, na sedmé pozici, přezimují hráči Hnojníku. Kolektiv kolem trenéra Mariana Kuczyńského před sezonou neskrýval ambice, chtěl se pohybovat v první pětce. Prospal začátek a pak už jen smazával ztrátu. „Chtěli jsme být do pátého místa, stačilo vyhrát poslední zápas. Začátek byl špatný, ale potom jsme se rozjeli, posledních pět šest utkání bylo podle mých představ. Zpočátku jsme dlouho skládali sestavu. Bylo nás kolem dvaceti, nechtěl jsem nikoho vyřadit, pak se to ustálilo a nakonec se sestava vytříbila. Na jaře potřebujeme začlenit do mužstva mladou krev, musíme myslet do budoucna. Celkově jsem docela spokojený,“ shrnul podzim trenér Hnojníku Marian Kuczyński.

Sokol Dobrá

Fotbalisté z Dobré nedokázali v podzimní části sezony navázat na své skvělé výkony, které podávali v minulé sezoně. „Do sezony jsme vstoupili s cílem zlepšit náš herní projev a především zapracovat do sestavy nově příchozí dorostence. Na podzim jsme ztratili spoustu bodů, takže z tohoto pohledu nemůžeme být příliš spokojeni. Na druhou stranu jsem ale rád, že se v naší hře objevují prvky, které v trénincích nacvičujeme,“ řekl k právě skončenému podzimu trenér týmu Tomáš Zářický. Hráči Dobré se v těchto chvílích účastní populární Frýdecko-místecké ligy v sálové kopané. „Toho turnaje se účastníme již poněkolikáté. Pro naše mladíky je obrovskou školou potkávat se na palubovce s hráči jako jsou například Šrámek či Knapp. Sálovku považuji za velmi dobré zpestření zimní pauzy,“ dodal kouč. Příprava začne hráčům začátkem ledna. „Bohužel v Dobré není moc příležitostí ke kvalitnímu tréninku. I proto jsme vděčni za spolupráci s Fotbalem FM, kde budeme moci trénovat na kvalitní umělé trávě. Zúčastníme se ještě zimního turnaje v Albrechticích,“ prozradil plány na začátek roku Tomáš Zářický.

Hrádek

Vykročení do sezony se nepovedlo ani fotbalovému Hrádku. Na první výhru čekal pár kol, krčil se u spodku tabulky. Nakonec se však mužstvo koučované staronovým trenérem Štefanem Frankem vzchopilo a díky několikabodové šňůře se z nejhoršího dostalo venku. „Trenér Franek dal týmu řád, hráli jsme docela dobře. Nebyli jsme schopni dávat góly, šli jsme třeba třikrát sami na bránu a nic. Proměňování gólovek bylo naší slabinou,“ přiznává kapitán Rostislav Duda, jeden z nejzkušenějších hráčů. Fotbalista s bohatými zkušenostmi z Třince věří, že se jeho mužstvo na jaře posune nahoru. „Kvalitně potrénujeme, dobře se připravíme a snad to půjde. Jen musíme začít využívat tutovky.“

Sedliště

Letošní podzim byl v Sedlištích v mnoha věcech velmi zvláštní. Mužstvo i fanoušci byli namlsaní z jarních bojů o čelo tabulky a tak přišlo rychlé vystřízlivění. „Výkony mužstva byly jako na houpačce. I přes velké změny v kádru a širokou marodku hráčů zůstala kostra mužstva pohromadě, což však nekoresponduje s dosaženými výsledky.Vynikající výsledky, jako výhra v Mostech, či Dobré, střídaly herní kolapsy v Neborech, Šenově a další. Mužstvu nelze upřít snahu, ale týmový duch se bohužel vytratil. Svou příčinu může mít i omlazování mužstva, které vždy přináší právě takovéto nevyrovnané výkony. Celkově bych podzimní část hodnotil jako jednu z nejhorších za poslední roky. Ale je jen k prospěchu věci, že si tuto skutečnost uvědomují hlavně hráči a sami se ke svému působení stavějí kriticky. Z toho bychom po kvalitním doplnění kádru v zimní pauze mohli vycházet do jarních bojů. Proto doufám, že jarní část soutěže nám vyjde lépe a budeme co nejdříve hrát o klidný střed tabulky. Přesto bych chtěl poděkovat za odvedenou práci trenérovi Baumanovi, který se po posledním kole s naším kolektivem rozloučil a odchází na jiné působiště. Ostatním trenérům v oddíle bych chtěl touto cestou také poděkovat a všem popřát hodně zdaru v jejich další práci,“ řekl předseda oddílu Daniel Majer.

Jablunkov

Hlavu těžkou od záchranářských starostí mají hráči dvanáctého Jablunkova. „Chtěli jsme hrát do desátého místa. Jsme třetí od konce, takže jsem zklamán. Poslední dva zápasy jsme mohli uhrát tak, že bychom byli osmí. S šestnácti body bych byl spokojený, to by bylo optimální. V Oldřichovicích jsme mohli vyhrát, proti Datyni to hráči odflákli,“ posteskl si trenér Spartaku Alois Sikora. Během podzimu ho trápily absence klíčových hráčů. „Spousta kluků bylo zraněných, jiní pracovali nebo studovali. Sestava se neustále měnila. Loni na jaře jsme se zachránili, a pokud se zlepší tréninková i zápasová docházka, snad se nám to letos podaří znovu,“ nepropadá Sikora panice.

Nebory

Obrovské zklamání zavládlo v Neborech. Oddíl, který v minulosti působil v I. A třídě, je po podzimu s pouhými pěti body na chvostu tabulky I. B třídy. V létě přišel o stopera Osmanczyka, jenž zamířil do Smilovic, zbytek kádru však zůstal pohromadě. Jak vidno, nejcitelnějším oslabením byl odchod trenéra Radka Morcinka do Bystřice. Mužstvo převzal předseda klubu Karel Oszelda ve spolupráci s tajemníkem Petrem Janeczkem a kapitánem Filipem Žajdlíkem, který vinou zranění dlouho chyběl. Příčinou chabého bodového zisku byla absence i řady dalších opor. V několika utkáních tápající Nebory vedl trenér Petr Turoň, jenže ten ještě v závěru podzimu skončil.

Nejvyšší vítězství či porážky I. B třídy, skupiny C: MFK Karviná B – Dolní Datyně 8:0 (13. kolo), MFK Karviná B – Jablunkov 7:0 (6. kolo), Šenov – Oldřichovice 8:3 (6. kolo), Nebory – MFK Karviná B 2:7 (7. kolo), Nebory – Nýdek 1:6 (9. kolo), MFK Karviná B – Dobrá 5:0 (2. kolo), Šenov – Inter. Petrovice 6:2 (4. kolo), Hrádek – Nebory 5:1 (8. kolo), Oldřichovice – Hnojník 4:0 (7. kolo), Dobrá – Nebory 4:0 (1. kolo).

Nejdivočejší výsledky: Inter. Petrovice – Hnojník 3:5 (5. kolo), Dobrá – Hrádek 5:3 (3. kolo), Hnojník – MFK Karviná B 5:2 (12. kolo), Mosty – MFK Karviná B 2:5 (8. kolo), Hnojník – Vendryně 2:5 (8. kolo), Hnojník – Dobrá 4:2 (6. kolo), Šenov – Hnojník 4:2 (2. kolo), Nýdek – Šenov 3:3 (13. kolo), Hrádek – Nýdek 3:3 (11. kolo), Dolní Datyně – Mosty 3:3 (5. kolo), Hnojník – Dolní Datyně 3:3 (4. kolo), Šenov – Mosty 3:3 (1. kolo).

Kanonýři: Hattricku (tři góly, pozn. red.) v jednom zápase se v podzimní části soutěže dočkali čtyři fotbalisté. Karel Cieslar (Nebory) dal tři góly do sítě Sedlišť, Pavel Štěpán (Šenov) do sítě Oldřichovic, Marcin Pontus (Karviná B) do sítě Jablunkova, Rostislav Duda (Hrádek),

Perličky: V I. B třídě, skupině C, jsme se při vyhledání perliček zaměřili tentokráte na rozhodčí. Je zvláštní, co nám taková statistika soutěže může poskytnout za informace. Tak například Deník zjistil, že nejlépe hodnocenými arbitry byli Jakub Vítek (utkání Nýdek – Vendryně) a Daniel Čuba (Mosty – Nýdek). Oba sudí obdrželi od delegáta svazu (tím byl vždy Jan Suszka, pozn. red.) shodnou známku číslo 8. Další perličkou se nám jevil fakt, že na rozhodčího Pavla Szkutu nejraději vzpomínají v Sedlištích. Tento tým totiž se sudím Szkutou získal 10 bodů (2 krát pískal Szkuta jako hlavní a 2× byl na pomezí). Poslední perličkou soutěže je, že sudí Marek Klečacký, který byl na podzim aktivním hráčem Mostů u Jablunkova, se jako asistent rozhodčího představil ve stejné soutěži. Ve 4. kole totiž asistoval Petru Sikorovi při utkání mezi Hrádkem a Oldřichovicemi (výsledek 1:3 pro hosty, pozn. red.). „Byla to náhoda, ale přiznám se, že stávat by se to nemělo. Víte, to máte těžký. Marek (Klečacký, pozn. red.) je z Třince a já jej nemůžu posílat pískat až na Opavsko. Navíc ještě aktivně hraje, také trénuje dorostence a navíc je od několika oddílů vetovaný. Ono není vůbec jednoduché jej pak někde o víkendu obsadit,“ řekl Josef Handlíř, který je členem Komise rozhodčích při MS KFS a zároveň zodpovídá za rozdělování rozhodčích v kraji.

TABULKA STŘELCŮ

12 – Lukáš Kušnirák (Hnojník), 11 – Michal Niemiec (Oldřichovice), Pavel Štěpán (Šenov), 9 – Tomáš Nieslanik (Mosty), 8 – Tomáš Kratka (MFK Karviná B), Richard Svaczyna (Nýdek), 7 – Rostislav Duda (Hrádek), Matěj Weismann (Sedliště), Karel Biela (Šenov), 6 – Jan Filipčík, Adam Javorek (Dobrá), Lukáš Stoszek (Oldřichovice), Petr Juřica (Sedliště), Martin Klimša (Šenov), 5 – Ivo Hanzlík, Kamil Horňáček (oba Dolní Datyně), Marcin Pontus, Petr Pustay (oba Karviná B), Petr Kufa, Igor Lýsek (oba Mosty), Karel Cieslar (Nebory), Daniel Očadlík (Nýdek), Roman Cymorek (Vendryně).

TRESTY HRÁČŮ

2 ČK + 3 ŽK Roman Bednář (Šenov), 2+0 Daniel Damek (Dobrá), 1+6 Tomáš Nieslanik (Mosty), 1+5 Matěj Weismann (Sedliště), 1+4 Jan Gryžboň (Dobrá), Pavel Ftáček (Dolní Datyně), Tomasz Spratek (Nýdek), Petr Dytko (Oldřichovice), 1+3 Marek Jochymek, Zbyšek Pieter (oba Hnojník), Marek Klečacký (Mosty), 1+2 Přemysl Bednárek (Dobrá), Dalibor Ševců (Dolní Datyně), Daniel Chmiel (Inter. Petrovice), Petr Pyszko (Nebory), 1+1 David Herník (Dobrá), Vojtěch Minárik, Vladimír Volný (oba Inter. Petrovice), Jaroslav Bačík (Vendryně), 1+0 Petr Jantoš (Hnojník), Aleš Ganderák (Mosty), Radim Štachel (Šenov).

TRESTY KLUBŮ

5 ČK + 26 ŽK Dobrá, 3+38 Šenov, 3+ 34 Mosty u Jablunkova, 3+25 Hnojník, 3+24 Inter. Petrovice, 2+37 Dolní Datyně, 1+31 Sedliště, 1+28 Vendryně, 1+26 Nýdek, 1+25 Nebory, 1+21 Oldřichovice, 0+41 MFK Karviná B, 0+28 Jablunkov, 0+22 Hrádek.

I. B TŘÍDA (sk. C) – PODZIM 2009

1. MFK Karviná B 13 10 1 2 50:16 31
2. Mosty u Jabl. 13 9 2 2 36:22 29
3. TJ Oldřichovice 13 7 4 2 28:18 25
4. TJ Nýdek 13 7 3 3 34:21 24
5. Šenov 13 6 4 3 39:28 22
6. Vendryně 13 6 4 3 22:15 22
7. Hnojník 13 6 2 5 31:33 20
8. Dolní Datyně 13 5 3 5 20:29 18
9. Sokol Dobrá 13 4 3 6 23:28 15
10. Hrádek 13 4 1 8 24:31 13
11. Sedliště 13 3 3 7 21:30 12
12. Jablunkov 13 3 2 8 22:34 11
13. Inter. Petrovice 13 2 2 9 12:32 8
14. Nebory 13 1 2 10 16:41 5

I. B TŘÍDA (sk. C) – TABULKA DOMA

1. MFK Karviná B 6 6 0 0 29:3 18
2. Mosty u Jabl. 7 5 0 2 21:13 15
3. Šenov 7 4 2 1 28:15 14
4. TJ Nýdek 6 4 2 0 18:6 14
5. Sokol Dobrá 7 4 1 2 18:9 13
6. Oldřichovice 6 3 3 0 13:4 12
7. Dolní Datyně 7 3 2 2 13:10 11
8. Vendryně 7 3 2 2 11:9 11
9. Hnojník 7 3 1 3 18:19 10
10. Hrádek 6 2 1 3 12:11 7
11. Sedliště 6 1 2 3 7:11 5
12. Jablunkov 6 1 1 4 10:11 4
13. Nebory 6 1 0 5 11:22 3
14. Inter. Petrovice 7 0 1 6 7:19 1

I. B TŘÍDA (sk. C) – TABULKA VENKU

1. Mosty u Jabl. 6 4 2 0 15:9 14
2. MFK Karviná B 7 4 1 2 21:13 13
3. TJ Oldřichovice 7 4 1 2 15:14 13
4. TJ Vendryně 6 3 2 1 11:6 11
5. TJ Nýdek 7 3 1 3 16:15 10
6. TJ Hnojník 6 3 1 2 13:14 10
7. Šenov 6 2 2 2 11:13 8
8. Sedliště 7 2 1 4 14:19 7
9. Inter. Petrovice 6 2 1 3 5:13 7
10. Jablunkov 7 2 1 4 12:23 7
11. Dolní Datyně 6 2 1 3 7:19 7
12. Hrádek 7 2 0 5 12:20 6
13. Nebory 7 0 2 5 5:19 2
14. Dobrá 6 0 2 4 5:19 2

Autor: Robert Schedling

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
5

Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Několikaměsíční omezení kvůli druhé etapě výstavby chodníku už nemusí trápit motoristy v Čeladné.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

V úterý 17. října měly děti hospitalizované na dětských odděleních Nemocnice Třinec o zábavu postaráno. Navštívila je skupina Nebe, která nyní vystupuje se svým Future technology tour 2017.

Odpoledne začnou volby. Bude volební účast mizerná jako posledně?

Dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 budou lidé volit své zástupce kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení