Fotbalista, který prošel Hlučínem, Frýdkem-Místkem a epizodně také dorostem pražské Slavie, se na severu Čech zabydluje. Úplnou idylku mu ale trochu narušuje nečekaná rezignace trenéra Ščasného. „Trenérská změna vliv může mít, protože mě si vybral trenér Ščasný. Budu makat, ať si ligu zahraji," říká Václav Mozol. Dnes čeká Severočechy úvodní zápas jara s ostravským Baníkem. Pro Mozola specifický duel, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je fakt, že po podzimní části dostal nabídku i od trenéra Baníku Petra Frňky. „Rozhodl jsem se ale pro Teplice," doplňuje fotbalista, jenž naposledy působil ve frýdeckých Stovkách. Otázkou ale je, zda se objeví v zápasové nominaci.

Teplice prožily vcelku hektický týden, na svou funkci rezignoval trenér Zdeněk Ščasný, může to mít konkrétně na vás osobně nějaký vliv?
Je pravdou, že může, a to docela velký. Přece jenom si mě vybral trenér Ščasný. Uvidíme, jak se situace vyvine, jsem připraven se o místo v sestavě rvát.

Tušil jste, že trenér hodlá skončit?
Netušil jsem nic. Trenér normálně přišel na dopolední trénink a řekl, že končí. Byl to hlavně pro nás mladé šok. Starší hráči ale něco tušili.

V sobotu čeká Teplice souboj s ostravským Baníkem. Jak vidíte šanci na svou zápasovou nominaci?
Více o Baníku se budeme bavit ve čtvrtek (rozhovor vznikal ve středu, poznámka autora). Tam se dozvíme nominaci na utkání. Rád bych v ní byl.

Teplice hrají s Baníkem, dá se říci, že pro vás specifické utkání, jelikož Bolatice, odkud pocházíte, jsou kousek od Ostravy…
Nejen proto. V zimě mě kontaktoval současný kouč Baníku Petr Frňka. Já se ale rozhodl pro Teplice a jsem přesvědčený, že mé rozhodnutí bylo správné.

Dá se říci, že angažmá v Teplicích jste si splnil sen?
Splnil sen? Řekl bych to takhle, ligu jsem si chtěl zahrát. Věřím, že se mi to povede. Ve své fotbalové kariéře jsem se posunul o krok výše. Uvidíme, co přijde s novým trenérem.

Byla příprava v Teplicích jiná než před tím v Hlučíně a Frýdku?
V něčem se lišila. Neběhali jsme dlouhé tratě. Všechna cvičení se dělala s míčem, pracovali jsme na přechodové fázi, na to kladl trenér velký důraz, v tom byl oproti Hlučínu a Frýdku rozdíl. Zaměřovali jsme se dost na herní věci, řada cvičení se dělala v rámci hry.

Jak vás přijala teplická kabina?
V absolutní pohodě. Od mladých kluků až po ty zkušenější, mezi které patří třeba Štěpán Vachoušek. V kabině se vytvořila skvělá parta.

Už za sebou jednu zajímavou štaci máte, jako dorostenec jste zkoušel štěstí v pražské Slavii. Vypadalo to, že brzkým návratem do Hlučína jste si dveře do velkého fotbalu přibouchl…
Nebyl jsem ve Slavii šťastný. Jednou jsem za dorost hrál, podruhé zase ne. Člověk byl daleko od domova. Chtěl jsem se vrátit a udělal jsem dobře. V Hlučíně jsem pookřál, cítil důvěru trenérů a dostal brzy šanci i mezi dospělými. Když se zpětně ohlédnu, byl návrat zpět správným krokem. A na to, zda jsem si přibouchl dveře nebo ne, na to jsem tehdy nemyslel.

Se zápasovým vytížením během přípravy jste byl spokojen?
Byl, když si vezmu, že jsem byl čtrnáct dní zraněný s achilovkou, jsem toho nahrál dost. S týmem jsem odcestoval i na soustředění, byť jsem neměl nic podepsaného.

Co aklimatizace na severu Čech? Přece jenom do Bolatic to máte docela daleko…
To je pravda, ze začátku to nebylo ideální. Ale už jsem dostal byt, navíc mám v Teplicích už i přítelkyni, takže vše je v pohodě. Člověk si zvykne.

Hlučín s Frýdkem sledujete?
Ano, sleduji, pravidelně chodím na jejich stránky, v kontaktu jsem i s kluky, v obou týmech mám řadu kamarádů.

Dal jste si osobní cíle pro jarní část?
Chci se prosadit. A to ať začnu v juniorce, nebo na farmě v Chomutově.

Takže jste připraven i na tyto varianty?
Jsem. Kam mě pošlou, tam budu hrát. Chci se prosadit. Vím, že nikdo mi nedá nikde nic zadarmo.

VÁCLAV MOZOL
Narozen: 30. 9. 1991
Povolání: profesionální fotbalista
Post: záložník
Klub: FK Teplice
Dřívější působiště: Bolatice, Hlučín, Slavia Praha (dorost), Hlučín, Frýdek-Místek
Starty/góly II. liga: 66/8