FRÝDEK-MÍSTEK – MUTĚNICE 1:7 (1:3)

V úvodní desetiminutovce vůbec nic nenasvědčovalo tomu, čeho se nakonec sedmistovka přihlížejících domácích fanoušků bude muset stát nakonec svědkem. Ve 12. minutě zahráli domácí po rohovém kopu signál a po střele Mišinského se jemnou tečí prosadil obránce Čelůstka. Hosté se z inkasované branky vzpamatovali docela brzy. Valcířům v 18. minutě chyběl při bránění rohového kopu ošetřovaný hlavičkář Literák a Mutěničtí toho náležitě využili. Válkův centr na zadní tyči našel zcela nekrytého Ditricha, který neměl s proměněním své šance sebemenší problémy. Ve 23. minutě chyboval v zadních řadách Krajčovič, míč se dostal k Obálovi, který dloubáčkem využil chybného vyběhnutí brankáře Ditterta. Korunu všemu nasadil ve 32. minutě stoper Krajčovič, který na půlící čáře zbytečně zajel do hostujícího Kowalíka a po druhé žluté kartě se docela brzy poroučel do kabin. Přesilovku dokázali hosté využít po čtyřech minutách, kdy Kowalík uvolnil na levé straně nabíhajícího Válka, který nedal křižnou střelou Dittertovi šanci. O minutu později zakopl míč Obál a jelikož i on uviděl zcela zbytečně červenou kartu, síly se na hřišti srovnaly.

Po změně stran začali šancí domácí, když ve 49. minutě trefil v pádu Čelůstka pouze do břevna. Ihned z protiútoku vysunul Kowalík do brejku Bílka a ten využil nepochopitelného vyběhnutí brankáře Ditterta. Gólman domácích naopak svůj tým podržel v 54. minutě, když nadvakrát vychytal šanci hostujícího Kříže. Tragický výkon domácí obrany ještě více zostudil v 63. minutě Kováč, když si ze stoperské dvojice Hrdlička-Čelůstka udělal stojné sloupy, následovala klička brankáři a střelou do prázdné branky zvyšoval vedení hostů již na 1:5. To už bylo hodně i na toho nejotrlejšího fanouška Frýdku-Místku. A to zdaleka nebylo ještě vše! V 73. minutě si opět s nedůraznou obranou Frýdku pohrál hostující Kováč a pro střídajícího Kříže již nebyl problém dorazit do sítě odražený míč. O tři minuty později se Mutěničtí radovali posedmé, když se po rohovém kopu opět trefil Ditrich. Ze závěrečných minut stojí již jen za zmínku vyloučení hostujícího brankáře Ruskschlose, který v hloubi pole zbytečně fauloval unikajícího Myšinského. Z následného trestného kopu trefil Cabák pouze do tyče. Reparát skládají valcíři v neděli 25. května, kdy se od 16.30 hodin představí na hřišti zachraňující se Lipové. A je docela možné, že odfláknutý výkon bude některé třetiligové fotbalisty Frýdku-Místku stát místo v základní sestavě.

Frýdek-Místek: Dittert – Staněk, Hrdlička, Krajčovič, Čelůstka – Mišinský (46. Kořínek), Literák (18. Vavruša), Cabák, Němec – Skotnica, Szmek (46. Myšinský). Trenér: Radoslav Látal.