Krajský přebor

PUSTÁ POLOM – FRÝDLANT (sobota 14. 11. – 13.30 hodin, umělá tráva v Bílovci).

Utkání 11. kola krajského přeboru se nakonec uskuteční na umělém povrchu v Bílovci. „Já bych si ani netroufl říci, zda umělá tráva bude pro někoho z nás výhodou či nevýhodou. Možná malou výhodou bude pro nás to, že Pustá Polom nebude hrát v domácím prostředí,“ řekl trenér Frýdlantu Karel Orel. Hráči Pusté Polomi půjdou do utkání jako favorité, vždyť jim po čtrnácti odehraných kolech patří pátá pozice, kterou v případě tříbodového zisku mohou po podzimu vylepšit na třetí. „Soupeř patří k první polovině tabulky, i když v posledních dvou domácích zápasech vůbec nebodovali. Právě o to to budeme mít v Bílovci složitější,“ dodal Orel.

To naopak ve Frýdlantu s podzimním vystoupením svých mužů spokojeni nebudou. Po domácí porážce s Frenštátem (1:4, pozn. red.) v 7. kole došlo k trenérské rošádě. Dosavadního kouče Miroslava Svobodu vystřídal Karel Orel, který naposledy působil u druholigových fotbalistů Vítkovic. A ejhle. Jak už to tak u těchto případů trenérské výměny bývá, získali svěřenci kouče Orla v dalších sedmi zápasech 10 bodů. V tabulce krajského přeboru tak nyní Frýdlantští třímají 14 bodů a v případě plného bodového zisku ze zápasu s Pustou Polomí se Frýdlant dotáhne na celky Krnova a Oldřišova, které jsou se 17 body před ním. „Pro nás je to další z důležitých zápasů. Ostatní totiž mají již podzim odehraný a my tím pádem máme stále ještě šanci nějaký ten bod získat. Bude to ale nesmírně těžké. V posledním domácím zápase se nám těsně před začátkem střetnutí zranil obránce Michal Pokluda (svalové zranění, pozn. red.). V průběhu hry odstoupil Adam Šigut (natažené vazy v rameni) a navíc krajní bek Tomáš Němec obdržel po dvou žlutých kartu červenou. Už tak zdecimovaný tým dostal další trhliny. Lepíme to jak se dá, ale zkrátka dáme příležitost hráčům z našeho širšího kádru, kteří chodili spíš hrávat za náš B tým. Zase to bude pro ně určitá motivace,“ vidí možnou výhodu trenér Frýdlantu Karel Orel.

I. A třída, skupina B

BRUŠPERK – JANOVICE (sobota 14. 11. – 13.30 hodin)

Se zájmem je očekáváno derby týmů z horní poloviny tabulky, ve kterém Brušperk přivítá na svém hřišti fotbalisty Janovic. „Jestli se bude hrát na trávě nebo na škváře, to se bude rozhodovat až na poslední chvíli. Očekáváme těžký terén a na něm nebude rozhodovat fotbalová krása, ale bojovnost. Rádi bychom vyhráli a napravili tak naše zakolísání z posledních utkání,“ přeje si tajemník domácího celku Svatopluk Slovák. „Chceme vyhrát a tím se přiblížit vedoucím Dětmarovicím na rozdíl tří bodů. Nastoupíme v nejsilnějším složení, chybět budou pouze zranění Pitřík a Vicher,“ prozradil trenér soupeře Miroslav Onufer.

I. B třída, skupina C

JABLUNKOV – DOLNÍ DATYNĚ (neděle 15. 11. – 13.30 hodin)

V neděli odpoledne se naposledy v tomto roce půjde na fotbal v Jablunkově. Tamní 1. FK Spartak nastoupí od 13.30 hodin v dohrávaném utkání proti Dolní Datyni.

Na trávník stadionu na Bělé vyběhnou celky z dolní poloviny tabulky. Oba dva si v případě vítězství mohou své aktuální postavení vylepšit. Pokud vyhraje devátá Datyně (15 bodů), dostane se před osmou Dobrou. Jestliže naopak uspěje domácí Spartak (11 bodů), přeskočí v tabulce aktuálně desáté sousedy z Hrádku. Jablunkov nastoupí bez dlouhodobě zraněného stopera Petra Hudzieczka, všichni ostatní hráči by měli být připravení ke hře. „V první řadě chceme to utkání za každou cenu odehrát a absolvovat ho bez zranění. Pochopitelně bychom ten zápas rádi dovedli do vítězného konce a přiblížili se klidnému středu tabulky, kam podle mě patříme. Forma mužstva šla v posledních zápasech nahoru, kromě toho nám prospěl návrat uzdravených hráčů do sestavy. V posledních zápasech bylo patrné, že kluci dali do hry více srdce,“ vypozoroval předseda klubu Václav Pospíšil.

I. B třída, skupina D

KOZLOVICE – FRYČOVICE (sobota 14. 11. – 13.30 hodin)

Fryčovičtí propadli v minulém kole v Suchdole nad Odrou, nyní se pokusí napravit pošramocenou reputaci v nedalekých Kozlovicích. „Kdoví, zda nám počasí dovolí vůbec hrát. Pokud ano, tak doufám, že hráči předvedou lepší výkon než v minulém kole. Musíme se oprostit od obranných chyb a proměňovat šance. Pak určitě máme naději na bodový zisk,“ věří trenér Fryčovic Miroslav Somr. (zd, rom, sch)