Na umělé trávě v Uherském Brodě, kde nabírají kondici fotbalisté Slovácka (soustředění Třince probíhá v Luhačovicích) byl v koncovce produktivnější prvoligový celek. Do vedení šel po střele Šimka, který v závěru prvního poločasu uklidil do sítě odražený míč. Před pauzou nastřelili břevno domácí Kalouda s Motyčkou. „Zápas sloužil k tomu, aby nám poskytl informace o hráčích, kteří se přišli ucházet o místo v mužstvu Třince. Posily Tomeček s Malcharkem se jevily velmi dobře," konstatoval trenér Třince Marek Kalivoda, který poslal na hřiště dvě jedenáctky. „Spokojenější jsem byl s prvním poločasem, v němž jsme předvedli řadu věcí, které bychom rádi praktikovali. Z pohledu diváka byla první půlka opravdu zajímavá, protože šance byly na obou stranách. Nehrozili pouze domácí, my jsme je také dokázali pozlobit," dodal kouč.

Druhé část střetnutí přinesla dvě změny stavu, po sérii rohových kopů se prosadil mladík Sadílek a pár minut před koncem střetnutí se z trestného kopu trefil Havlík. Herně se Třinečtí prvoligovému soupeři vyrovnali, ale v produktivitě za ním zaostali. Smetana, Tomeček Málek a Motyčka své možnosti nezužitkovali. „Hráči té druhé jedenáctky na sobě budou muset hodně zapracovat. Vůbec je neomlouvá ani velká tréninková zátěž před zápasem, kterému jsme z pohledu výsledku nedávali velkou důležitost. Když to však mohou zvládnout hráči v první půli, očekávám, že i ve druhém poločase k tomu fotbalisté přistoupí obdobně a podají stejně kvalitní výkon, což se nestalo. Pokud budou chtít v Třinci zůstat a bojovat o jeho dres, budou muset přidat," vzkázal Kalivoda sestavě, která vyběhla do druhého poločasu. „Chtěli jsme po hráčích nasazení a presink, což se hlavně v začátcích poločasů dařilo. Vyzkoušeli jsme si také několik variant hry, takže můžeme být spokojení. Hráčům nechyběla agresivita a pohyb, o trochu lepší se mi v těchto atributech zdála druhá parta," nechal se slyšet po utkání domácí trenér Svatopluk Habanec.

Pětidenní kondiční soustředění zakončí třinečtí fotbalisté dnešním utkáním s divizním Uherským Brodem.

1. FC Slovácko – FK Fotbal Třinec 3:0 (1:0)

Branky: 38. Šimko, 50. Sadílek, 87. Havlík.

Třinec (1. pol.): Bruk – Velner, Hloch, Čelůstka, Sporysz – Tomeček, Kučera, Motyčka, Málek – Malcharek, Smetana. (2. pol.): Brych – Matoušek, Poliach, Čelůstka (67. Hloch), Janoščin – Malíř, Hupka, Voves, Ceplák – Dedič, Joukl (80. Gajdošík). Trenér: Marek Kalivoda.

(rom, ms)