„Zažil jsem už spoustu zimních příprav, ale z žádné jsem se domů nevracel takhle zbitý a unavený," smála se v poločasové pauze možná frýdecká posila do obrany Petr Cigánek (celý rozhovor s tímto bekem si můžete přečíst v úterním vydání Deníku).

Frýdecký trenér využil k utkání dvě rozdílné jedenáctky, kdy se na hřišti objevili převážně nově zkoušení hráči. V 11. minutě chyboval v rozehrávce stoper Valcířů Neuberg a Karvinský Halaška dokázal rychle trestat – 1:0. Vyrovnání se Duhanovi svěřenci dočkali deset minut před přestávkou, kdy z 20 metrů napřáhl Mozol a brankář Pindroch se za jeho bombou pod břevno pouze ohlédl – 1:1. Po změně stran již měli Frýdečtí více ze hry. V 58. minutě po dlouhém pasu Taliána sklepl Kovařík hrudí míč na nabíhajícího Milunoviče a Srb v barvách Frýdku-Místku trefil přesně vzdálenější roh Pindrochovy branky – 1:2. O dvě minuty později nebyl gól karvinského obránce Jovanoviče pro jeho ofsajdové postavení uznán, a tak se naposledy skóre měnilo krátce před koncem zápasu. To z pravé strany odcentroval Szabó, karvinský kapitán Mikula zcela zbytečně atakoval Kovaříka a rozhodčí Cieslar s nařízením penalty neváhal. Tu pak s přehledem proměnil Vrťo.

„První půle byla z naší strany docela slušná, ale po změně stran jsme udělali hloupé taktické chyby, za které nás soupeř trestal. Zápas tak ukázal, že je třeba se zaměřit především na naší obranou fázi. Co se týče nových hráčů, tak se nejspíš budeme muset poohlédnout ještě někde jinde," řekl k utkání karvinský kouč Josef Mazura. „K utkání kluci nastoupili po náročném týdnu v horách, i z toho pohledu musím být s průběhem utkání spokojen, i když se tam samozřejmě vyskytlo spoustu věcí, se kterými spokojen být nemohu," dodal frýdecký trenér Milan Duhan.

MFK KARVINÁ – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (1:1)
Branky: 11. Halaška – 35. Mozol, 58. Milunovič, 85. Vrťo (pk). Rozhodčí: Cieslar. ŽK: 89. Eismann. Diváci: 150.
Frýdek-Místek (1. poločas): Prepsl – O. Cverna, Cigánek, Neuberg (37. Uvíra), J. Prokeš – Vavrik, Habusta, Mozol, Zapalač – Soukup, H. Prokeš. (2. poločas): Stehlík – Korneta, Hladík, Uvíra, Palko – Szabó, Talián, Vrťo, Malík – Kovařík, Milunovič. Trenér: Milan Duhan.