A byli to právě hosté, kteří se v zápase ujali po čtvrthodince hry vedení, když Melichárka z úhlu prostřelil Kovařík. Slovácko ale rychle srovnalo, z hranice velkého vápna se přesně k tyči trefil Jakub Petr. „Začátek zápasu byl z naší strany malinko rozpačitý, soupeř hodně zalezl, hrál pressově na dva útočníky. Trošku jsem s tím počítal, protože Frýdek znám. Prvních patnáct minut jsme se nemohli prosadit přes střed hřiště," viděl úvodní dějství Svatopluk Habanec.

O přestávce oba trenéři zamíchali se sestavou a na hřiště vyběhlo spoustu čerstvých hráčů. Domácí se tlačili víc do zakončení a přesvědčovali se, že přes frýdeckou obranu to půjde. Vedoucí branka Civiče přišla už šest minut po změně stran. I přes optickou převahu přišel poslední úder Slovácka až v samém závěru. Tři minuty před koncem uzavřel skóre muž s kapitánskou páskou Martin Holek. „Frýdek hrál důrazně a zápas byl hodně náročný na běhání. Je dobře, že jsme takové utkání odehráli. V úvodu týdne jsme absolvovali dost náročné tréninky, proto jsem rád, že zápas dopadl po herní stránce slušně. Výsledkově to sice nebylo úplně ideální, ale nějaké branky jsme dali," shrnul duel trenér Slovácka. „Utkání bylo pro nás dobrou školou. V první půli jsme podle mě podali velmi dobrý výkon a byli jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme asi z té nejméně nebezpečné situace dostali vyrovnávací gól. Ve druhém poločase jsme si pak ověřili, s kým můžeme na jaře počítat a s kým se rozejdeme. Každopádně zápas své očekávání splnil," řekl po utkání kouč Frýdku-Místku Milan Duhan. Ten už pro další přípravné zápasy nepočítá s obránci Hladíkem a Cvernou. V kádru Valcířů se neprosadil ani krajní záložník Markovič. „U Szaba se budeme ještě rozhodovat, se Žižkovem se nadále vedou jednání, zda Petr Zapalač k nám přijde na hostování nebo na přestup," prozradil Duhan.

1. FC Slovácko – MFK Frýdek-Místek 3:1 (1:1)
Branky: 27. Petr, 51. Civič, 87. Holek – 16. Kovařík. Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Zpěvák. ŽK: Košút, Rada, Civič – Zapalač. Diváci: 150.
FC Slovácko: Melichárek (46. Heča) – Šimko (46. Reinberk), Trousil (46. Košút), Mezlík (46. Rada), Kuncl (46. Prajza) – Ondřejka, Daníček (46. Šumulikoski), Havlík, Kerbr (46. Civič) – Petr (46. Valenta), Holek. Trenér: Svatopluk Habanec.
Frýdek-Místek: Prepsl (46. Kaňuk) – Švrček (46. Uvíra), Cigánek (46. Hladík), Žídek (46. Coufal), Palko (46. Cverna) – Malík (46. Szabó), Talián (30. Milunovič), Mozol (70. H. Prokeš), Zapalač (46. Markovič) – H. Prokeš (60. Kovařík), Kovařík (30. Habusta, 52. Talián).

(std, sch)