Fotbal Třinec - Tescoma Zlín 3:1 (1:0)

Fotbalisté Třince dokázali navázat na jednogólovou výhru z pražské Julisky, kterou dosáhli v minulém týdnu. První změnu skóre přinesla 26. minuta, kdy domácí Martinčík odcentroval z levé strany, gólman Kořínek míč vyrazil pouze před sebe, kde číhal pohotový Szmek. Míč se následně došoural do branky po odrazu od zlínského Zdeňka Kroči – 1:0.

Vzápětí zahrozil hostující Görner, jeho přízemní střelu zlikvidoval brankář Lipčák. Pár minut po změně stran nastřelil domácí Eismann tyčku. V 53. minutě se uvolnil po levé straně Hanus, ale zakončení Matůše zlikvidoval pozorný Kořínek.

Z následného protiútoku mohl vyrovnat hostující Žůrek, ten si však v zakončení nepočínal zrovna důrazně. Rozhodnutí padlo v závěrečné desetiminutovce. V 80. minutě se Szmek přebral míč, vystřelil, ale gólman Kořínek jeho střelu vyrazil před sebe. Dobíhající Ebus Onuchukwu se po následné kličce na zlínského brankáře nemýlil a zvýšil vedení Třince na 2:0.

Tentýž hráč se prosadil i o tři minuty později, když umístil do sítě centr Eismanna. Pět minut před koncem utkání se ujala chytrá střela Žůrka na zadní tyč. „Byl to úmysl, chtěl jsem brankáře Lipčáka přehodit,“ přiznal po utkání hostující útočník.

V závěrečných minutách se již skóre nezměnilo. „Utkání jsme se trochu obávali. Musím ale říct, že jsme zápas nakonec zaslouženě vyhráli. Měli jsme štěstí při střídání. Kluky za bojovnost chválím,“ zářil štěstím po utkání domácí kouč Jiří Neček.

Jeho protějšek mluvil smutnějším hlasem. „Střetly se dvě vyrovnaná družstva, kdy záleželo na tom, kdo dá první branku. Hodně nám ublížila absence Kroupy a následně i na začátku střetnutí, Vozábala. Fotbal se hold hraje na góly a ty nám dali domácí tři.“

Branky: 26. vlastní, 80. a 83. Onuchukwu – 85. Žůrek.