Výhra nad favoritem druholigové soutěže vždy potěší. Jak nyní krotit takovou tu euforii, aby nedošlo k sebeuspokoje­ní hráčů?
Já to spíše řeknu jinak. Ti hráči si patřičné sebevědomí z tohoto duelu musí přenést do dalších zápasů, ale musí to být samozřejmě s pokorou. Začátek soutěže je vždy hodně důležitý. Výhra potěšila, ale nosánek jim zkrátka stoupnout teď nesmí. Zdejší tým má svou kvalitu a já klukům věřím. Ať je to Žižkov, nebo někdo jiný, dá se hrát s každým.

Na úvodní domácí duel dorazilo na Lesní přes dva tisíce diváků. Co říkáte na třinecké fanoušky?
Z návštěvy, ale hlavně i z výborné atmosféry jsem byl hodně potěšen. Ti kluci to dost potřebují. Samotné povzbuzování, které nás provázelo po celý zápas, hráčům pomohlo. Pokud totiž hráči cítí za sebou tu podporu obecenstva, tak je to, jak se říká, dvanáctý hráč na hřišti. A to se myslím proti Žižkovu i projevilo.

A co jste říkal samotné hře?
Tak ona to byla hra nahoru dolů. Jen mě pak mrzelo, co řekl kolega Petržela, že jsme neustále simulovali a leželi na hřišti. Já jsem však jiného názoru, vždyť my museli dokonce dvakrát vynuceně střídat. Možná se hostující trenér za tyhle slova schovával, ale já se dost podivuji nad tím vším. Nevím, proč to takhle komentoval, ale samozřejmě je to jeho názor.

V závěru ale soupeř mohl vyrovnat, když nastřelil břevno…
Já osobně mám takovéto fotbaly, kdy o něco jde, hodně rád. Fotbal se přeci hraje pro diváky. Ke konci střetnutí to bylo otevřené na obou stranách. Lipčák však chytal výborně. Žižkov sice nastřelil břevno, ale ty šance jsme si vypracovali i my. Kdybychom dali na 2:0, bylo by rozhodnuto třeba již dříve. Přiznám se, že na vyrovnání jsem vůbec nemyslel. I kdyby přeci jen soupeř vyrovnal, tak bych stejně kluky v kabině pochválil.

A co jste jim tedy po příchodu do kabiny řekl?
Podal jsem jim všem ruku a hlavně jsem jim poděkoval za nasazení. Také jsem jim řekl na rovinu, že bych byl nerad, aby jim nyní napršelo do nosu.

Co vymyslíte na Hlučín, který se po roční pauze opět vrátil do druhé nejvyšší soutěže?
Lehký soupeř to nebude. Jejich utkání na Dukle jsem měl totiž možnost sledovat na internetu, kde probíhal online přenos. Hra Hlučína se mi líbila, nehráli zalezlý fotbal. A pozor! Druhá půle byla z jejich strany ještě lepší, měli dokonce i na vyrovnání. Druhá liga je dost vyrovnaná. Nebudu chtít, abychom v Hlučíně zalezli, ale naopak, abychom navázali na naší výhru z prvního kola. Na utkání se moc těším. Věřím, že i domácí půjdou za vítězstvím, takže to bude pro přítomné diváky velice pěkný zápas.

V jednom periodiku se objevil tip, že Třinec skončí po konci soutěže ve spodních patrech tabulky. Co říkáte na tento názor?
Přiznám se, že spoustu věcí ani nečtu a nezabývám se jimi. Spíše se věnuji svému týmu a já chci Třinec potáhnout za výborným a útočným fotbalem. Diváka přeci fotbal na zanďoura nebaví a ani já takhle hrát nechci. Útočný fotbal je to, k čemu hráče povedu. Jen tohle přiláká do ochozů fanoušky a já věřím, že se těm našim fotbal s Žižkovem líbil, a že příště přijdou opět v hojném počtu (na Třinec pak čeká v domácím prostředí juniorka Sparty Prahy, pozn. red.).