Derby si nenechalo ujít 940 platících diváků, což všem zúčastněným doslova vyrazilo dech. „Je to neuvěřitelná návštěva. Jenom to ale ukazuje, co fotbal pro fanoušky znamená. Hráči si po utkání skvělou atmosféru pochvalovali. Lidem patří velké poděkování. Taková návštěva ve Frýdlantu už dlouho nebyla,“ zářil spokojeností po utkání David Mareček z frýdlantského klubu.

Na stadionu nechyběli ani příznivci Janovic, kteří své miláčky doprovázejí i při zápasech na soupeřových hřištích. „Na tenhle zápas se bez nadsázky těšila celá vesnice. Můj odhad je takový, že do Frýdlantu přijely tak dvě stovky našich fandů,“ uvedl manažer nováčka soutěže z Janovic Petr Nezhoda.

Všichni si úžasnou atmosféru užívali. Domácí se lídra soutěže vůbec nezalekli a nakonec si po výhře 3:2 připsali do tabulky důležité tři body. „Zápas byl vyrovnaný. Janovičtí byli už kvůli svému postavení v tabulce sice favoritem, ale myslím si, že na naší straně byla větší touha po vítězství. Moc lidí nám před utkáním nevěřilo, ale kluci dali do zápasu maximum a výhra o jednu branku je zasloužená,“ dodal Mareček.

Spokojeností oplýval i frýdlantský stratég Josef Sláma. „Samozřejmě jsem velice rád, že se nám podařilo těžké utkání vyhrát. I když jsme v poločase vedli 2:0, tak hosté po změně stran přitlačili a nakonec i vyrovnali. Kluci však chtěli zvítězit, což se povedlo,“ řekl Sláma, který pak ještě dodal: „Vyšlo počasí, přišli diváci, kteří viděli pěkný fotbal a pět branek. Co více si ještě přát.“

Janovice se i přes porážku udržely v čele tabulky, když na druhý Krnov mají dvoubodový náskok. „Nespokojeni jsme byli s výkonem v prvním poločase, pak jsme se ale zlepšili,“ řekl Nezhoda, který se nechtěl vymlouvat na absenci klíčových hráčů. Trenér Miroslav Onufer se totiž musel obejít bez pětice hráčů základní sestavy (Látal, Drozd, Daněk, Vokoun a Karásek). „I tak jsme minimálně na remízu rozhodně měli,“ dodal Nezhoda, který byl rovněž unešený z atmosféry utkání. „Byla to velká propagace fotbalu. Je vidět, co pro lidi z Frýdlantu i Janovic fotbal znamená,“ dodal Nezhoda.

NÁVŠTĚVY NA JINÝCH STADIONECH

I. liga žen
Baník Ostrava – Zbrojovka Brno (1:0) – 250 diváků.

MSFL
Frýdek-Místek – Brno B (2:0) - 736 diváků
SFC Opava – Olomouc B (3:0) - 1216 diváků
Vítkovice – Slavičín (1:0) – 240 diváků

Divize
Opava B – Baník U21 (2:1) – 500 diváků
Havířov – Nový Jičín (0:2) – 420 diváků
Kravaře – Brumov (3:1) – 317 diváků

(sch, au)