Z vedení se však nováček I. A třídy radoval pouze sto dvacet vteřin, když hrubku domácí obrany potrestal zcela osamocený kanonýr hostí Zoller. V již zmiňované desáté minutě zahrávali Stonavští rohový kop. Odražený míč se dostal k Farnému, který vybídl přesnou kolmicí do protiútoku Mariána Causidise a ten svou slabší nohou (pravačkou) trefil nádherně horní růžek Tvardikovy branky – 2:1.

Útočný fotbal pak slušná divácká návštěva viděla i v dalším průběhu střetnutí. Ve 25. minutě šel do vzdušného souboje s gólmanem Tesarčíkem hostující Feber, pro kterého následně kvůli zranění utkání předčasně skončilo. Hosté, i přes nucené střídání, opět dokázali srovnat krok. Po faulu dobratického brankáře zkušeně vyrovnal z penalty Hančin.

Druhý poločas začal opět rychlým gólem domácích. V přečíslení naše Skotnica zcela volného Farneho a Dobraticím se opět vrátil jednobrankový náskok. Hosté vrhli všechny síly do srovnání nepříznivého stavu, jenže v 68. minutě našel Skotnica domácího kanonýra Causidise a jeho kličku s míčem na gólmana vyřešil nepovedeným odkopem do vlastní brány Geršl – 4:2.

Následnými změnami v sestavách chtěli oba trenéři pozměnit ještě průběžný výsledek, leč do konce utkání si již žádná střela cestičku do sítě nenašla. „Byl to zápas nahoru dolů, útočné řady v prvním poločase převyšovaly obrany. Nám se podařilo po změně stran přidat dvě branky a trochu naši hru zklidnit. Tři body jsou pro nás cenným bonusem, výhra nad zkušeným celkem určitě potěšila," řekl po utkání šťastným hlasem domácí lodivod Marián Korabík.

TJ Dobratice – SK Stonava 4:2 (2:2)
Branky: Lýsek, Marián Causidis, Farny, vlastní – Zoller, Hančin z pen. Rozhodčí: Uličný – Bartoš, Brabec. ŽK: 3:2. Diváci: 220
Dobratice: Tesarčík – Béla, Klesniak (88. T. Bortlíček), Rusek (71. M. Dobiáš), Lýsek – Světlík (57. Marek Causidis), Dian, Uherek, Farny (85. Platoš) – Skotnica, Marián Causidis. Trenér: Marián Korabík