Třinec zahájil letošní sezonu pod vedením Zdeňka Dembinného, který v létě na lavičce nahradil tandem Jiří Neček – Karel Kula (Neček nyní trénuje v Sokolově, Kula v Karviné, pozn. red). Mužstvu se nedařilo, v pěti kolech uhrálo jen čtyři body a vstřelilo jediný gól. Dembinný složil funkci, na lavičce ho dočasně nahradil první asistent Patrik Krabec. Třinec vedl v pěti utkáních – v Kladně (1:1), se Sezimovým Ústím (1:0), v Sokolově (2:2), s Čáslaví (2:0) a ve Zlíně (1:0).

Počátkem nového pracovního týdne si vedení třineckého klubu plácli s 43letým československým reprezentačním útočníkem Ľubomírem Luhovým, který naposledy působil v Interu Bratislava a předtím v ambiciózní Moldavě nad Bodvou. „Pan Huczala mě kontaktoval asi tři týdny zpátky. Řekl jsem mu, že si to nechám projít hlavou a po třech dnech jsem mu řekl, že souhlasím. Poté jsme se už domluvili na konkrétní formě spolupráce. Být trenérem a sportovním manažerem v jedné osobě vnímám jako zajímavou nabídku a určitou výzvu, “ vyznal se mladý trenér.

Luhový, který se před časem neúspěšně ucházel o pozici prezidenta Slovenského fotbalového svazu, v minulosti o Třinci slýchával, (doby, kde na Lesní přijížděly prvoligové celky), teď ho bude trénovat. A pokusí se ho vytáhnout do vyšších příček druholigové tabulky. Oddíloví činovníci se před sezonou nechali slyšet, že by byli rádi, kdyby mužstvo skončilo v první půlce tabulky. „Třinec jsem viděl ve Zlíně. Tým má určitý potenciál. Už nyní pracujeme na tom, abychom ho vylepšili. Stejně uvažují i lidé kolem třineckého fotbalu. Proto jsem nabídku Třince přijal. Chceme sázet na snahu, koncentraci a disciplínu. Hráči musí vědět, čeho chtějí dosáhnout, to je důkazem profesionality,“ prohlásil nový kouč, který bude ve svém novém působišti současně zastávat dvě funkce – trenéra a sportovního manažera.

Druholigovou premiéru na lavičce Třince si Luhový odbude v sobotu dopoledne, kdy na trávník stadionu Rudolfa Labaje vyběhne silná jihlavská Vysočina Jihlava. „Jihlava má kvalitní tým se zkušenými hráči, před kterými je třeba mít se na pozoru. Pokakaní být ale nemůžeme,“ dodal závěrem Luhový. V prvním zápase bude postrádat dlouhodobě zraněného Patrika Siegla, který si proti Sezimovu Ústí poranil třísla.

(rom)