FC VÍTKOVICE - FOTBAL TŘINEC 1:1 (1:0)

Družina trenéra Vlastimila Paličky se v předchozích čtyřech domácích utkáních se soupeři rozešla smírně. Tentokrát chtěla vyhrát a stvrdit tak svou záchranu. To se ji nakonec i navzdory remíze podařilo, protože HFK Olomouc prohrál v Mostě 2:1 a dvě kola před koncem ztrácí na fotbalisty rytíře Vítka propastných sedm bodů.

Nuda v Ostravě – takový název by pátečnímu zápasu slušel patrně nejvíce. Fotbalových momentů, stejně jako diváků, byla jen hrstka. A protože hráči obou mužstev se příliš nepředvedli, o vzruch se postaralo pouze počasí. Před začátkem druhého poločasu oblohu pokryly těžké černé mraky a jelikož se skoro setmělo, pořadatelé si na fotbal posvítili.

Ne na dlouho, protože po zahájení druhého poločasu se zvedl silný vítr, který se záhy změnil v pustošivou vichřici, která vyvrátila lavičky a strhala reklamní bannery, které málem zranily podávače míčů. Rozhodčí Zelinka utkání na deset minut přerušil. Jedním z nejaktivnějších hráčů první půle byl Motyčka. Po několika minutách hry vypálil vedle, ale v nastaveném čase první půle si naskočil na Čápův centr zleva a překonal brankáře Bruka. Krátce předtím se v tutové šanci po centru agilního Lisického objevil Ceplák, jeho hlavička však postrádala razanci. Přímý kop téhož hráče z nadějné parkety dopadl ještě o poznání hůře.

Třinečtí fotbalisté, kteří před úvodním gólem chybovali ve středu pole, se od úvodních minut druhého poločasu snažili o vyrovnání. Po hodině hry se dočkali – Cabák z přímého kopu našel hlavu Chlebka a ten přiťukl míč Jouklovi, který překonal Vaclíka tečovanou střelou. V šanci se zjevil i Hanus, ale domácí brankář byl u míče dříve. Na druhé straně se zase vytáhl Bruk, který reflexivně vykopl střelu Motyčky po přihrávce Macha.

„Byl to náš nejhorší jarní výkon, je to pro mě nepochopitelné. Nedostat se za celý zápas do jediné šance vyžaduje umění,“ řekl hostující trenér Erich Cviertna, který o přestávce svým svěřencům v kabině hlasitě promlouval do duše. „Určitě to z naší strany nebyl povedený zápas. Už jsme odehráli spoustu lepších,“ přitakal záložník Stanislav Cabák, jenž poprvé vyběhl na trávník už od první minuty.

Branky: 45. Motyčka – 66. Joukl. Rozhodčí: Zelinka, ŽK: Mikulenka, Derych, Švestka, Motyčka – Chlebek, Joukl, 520 diváků.

Třinec: Bruk – Lisický, Chlebek, Kuděla, Zbončák – Joukl, Cabák, Hanus (88. Šalamoun), Ceplák (58. Malíř) – Szmek, Doubek (80. Přecechtěl). Trenér: Erich Cviertna.