Nýdek se dostal opět do čela tabulky

Region /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté z Nýdku dokonale využili zaváhání frýdecko-místecké juniorky a vrátili se tak do čela své skupiny.

6.4.2011

Kozlovice – Kateřinice.Foto: Zdeněk Šrubař

I. B třída – skupina C

Oldřichovice – Nebory 5:0 (3:0)

Domácí vtrhli na hřiště doslova jako velká voda a o poločase šli do kabin s třígólovým náskokem. Po čtvrthodině hry odcentroval Niemiec a Zbíral hlavou otevřel skóre. Záhy Niemiec poslal míč do uličky Huczalovi a bylo to dva nula. Potřetí brankář Pyszko kapituloval těsně před pauzou, kdy po přihrávce Martina Sikory poslal míč za jeho záda Zbíral. V úvodu druhé části hry si oba hráči spolupráci úspěšně zopakovali. Po hodině hry Huczala předložil míč Niemiecovi, který výsledek derby stanovil na konečných pět nula. „Zápas se nám povedl, předváděli jsme pohledné akce a hráli dobrý fotbal,“ liboval si domácí trenér Marián Krajčovič.

Oldřichovice: Sagan - Šinal - Vlachovič, Hanke - Dytko - M. Sikora, Toráč, Mauritz (75. Worek), Huczala (56. Bonacina) - Zbíral, Niemiec (68. Raszka) Trenér: Marián Krajčovič.
Nebory: M. Pyszko - Osmanczyk - Oborny, Vranka - S. Mrozek - R. Mendrok, Žajdlík, Sliž, Pszczolka - K. Cieslar (70. Sliwka), Kopec. Trenér: Radek Morcinek.

Mosty – Hrádek 0:2 (0:1)

Domácí hráči prohráli druhý jarní zápas a dostali se do prekérní situace. O víkendu je navíc čeká druhý Frýdek-Místek, který se bude chtít rehabilitovat za nečekanou porážku s Vendryní. Hostům z Hrádku vítězství dovolilo vrátit se do boje o udržení, jejich ztráta na celky před nimi se ztenčila. Svěřenci trenéra Franka si vypracovali řadu gólovek, ale proměnili pouze dvě. To když Bojko po autovém vhazování hlavičkoval přesně do růžku domácí branky a L. Kluz nekompromisní ránou zužitkoval Janeczkův centr z levé strany.

Mosty: Datko - Kapsia - M. Turek, Mikulka, D. Nieslanik - S. Kufa, P. Kufa, Bula, J. Lysek (46. Ganderák) - Lukosz, T. Nieslanik. Trenér: Pavel Vavřač.
Hrádek: M. Mrozek - Szlauer, P. Turoň, Bojko, Paszek - L. Kluz, T. Stoszek, Dembinný (85. J. Pav), Janeczek (88. Dorda) - R. Cymorek, R. Cieslar (46. T. Kantor). Trenér: Stefan Franek.

Frýdek-Místek B – Vendryně 1:2 (1:1)

Favorit soutěže šel do vedení zásluhou kanonýra Macečka, ale hosté s novou posilou Stoszkem dokázali nepříznivý vývoj střetnutí zvrátit. Repaský se proháčkoval až před bránu domácích a jeho následnou vyraženou střelu si obránce Preči srazil do vlastní brány. Ve druhém dějství Vendryně rozehrála kombinační akci po ose Bilko - Chwastek - Stoszek. Posledně jmenovaný se prosadil v souboji jeden na jednoho a poslal hosty do vedení. „Poté jsme se ocitli pod silným tlakem domácích. Jejich nakopávané míče jsme odvraceli, v těžkých chvílích nás podržel brankář Csikán,“ podotkl trenér Vendryně Zdeněk Černek.

Frýdek-Místek B: Polach – Šebestík, Junga, Preči, Hlaváč – Fojtík, Tesař (Farský), Kořínek, Foukal (Ďurfina, Syřínek) – Javorek, Maceček. Trenér: Tomáš Zářický.
Vendryně: Csikán - Sikora, Fojcik, Bačík, Mikula (11. Chwastek) - Repaský - P. Kohut, Bilko, L. Stoszek, Gurecký (88. Symerský) - Ploszek. Trenér: Zdeněk Černek.

Těrlicko – Nýdek 1:3 (0:3)

Nýdek napravil své nečekané selhání proti Hnojníku a vrátil se zpátky na první místo. Pomohly mu k tomu tři trefy během úvodních pětačtyřiceti minut: nejprve potvrdil roli kanonýra defenzívně laděný Tlacháč, který dorazil střelu Očadlíka, pak debutující Blažek hlavou „lízl“ trestný kop Farugy a nakonec Tlacháč poslal míč do uličky Frýdovi a ten nezaváhal. Ve druhém poločase se hosté snažili kontrolovat hru. Domácí hráči pomocí své největší zbraně - standardních situací, už jen dokázali zkorigovat na 1:3, trefili se hlavou po rohovém kopu.

Nýdek: Svatoš - Strokosz, Hudzieczek, Blažek, Hošek (82. J. Kantor) - Tlacháč, Faruga, Martinčík, Spratek - Očadlík, Frýda (46. Swaczyna (70. Cienciala). Trenér: Miloš Koloničný.

Hnojník – Sedliště 1:2 (1:2)

Domácí fotbalisté po překvapivém vítězství v minulém kole v Nýdku tentokrát zklamali a body přenechali svým hostům. Ti si od samého počátku vytvořili herní převahu a ve 20. minutě šli do vedení. Hél ideálně uvolnil Smichoviče, ten byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Tomáš Majer. Hosté i nadále předváděli pohledné kombinační akce a brzo přišlo navýšení skóre. Ve 28. minutě se prosadil křížnou střelou Röschl. Domácím se podařilo z ojedinělého útoku skórovat ve 40. minutě zásluhou Hlávky. Do druhé půle nastoupil domácí kolektiv s náporem ve snaze o vyrovnání, ale ten jim vydržel jen čtvrthodinku. Poté si již hosté taktickou hrou hlídali své cenné vedení. Přestože domácí v samotném závěru znovu přitlačili a zahrávali několik rohových kopů, na skóre se již nic nezměnilo. „Byli jsme oslabení, ale na to se nechci vymlouvat. Po dobrém výkonu proti Nýdku jsme vybuchli. Zápas měl podprůměrnou úroveň. Sedliště nehrály nic moc, my jsme byli ještě horší,“ hořekoval trenér poražených Marian Kuczyński.

Hnojník: M. Klus - T. Jantoš - P. Rusz, A. Klus - Glac, Majer, Pieter, Wrubel (50. Lamoš) - Kušnirák, Jochymek, Hlávka. Trenér: Marian Kuczyński.
Sedliště: D. Majer – Verlík, Kovalčík (2. M. Bartečko), Valas, Mohyla (70. Karpeta) – Sládek (46. R. Bartečko), Röschl, Hél, Kaloč – T. Majer, Smichovič. Trenér: Daniel Majer.

Dolní Datyně – Jablunkov 0:1 (0:0)

V prvním poločase se domácí fotbalisté dostali do několika gólových šancí, ale hosté za přispění brankáře Pindora všechny přestáli. Jediný gól střetnutí padl ve druhé části hry, po přímém kopu Komára z pravé strany hlavičkoval ke vzdálenější tyči Szotkowski. O pár minut později rozhodčí po nafilmovaném pádu jednoho z domácích hráčů nabídl hostitelům penaltu, ale gólman Pindor následnou střelu doprostřed brány vyrazil.

Jablunkov: Pindor - Komár, M. Kluz, Sikora, Kukuczka - Baselides, Čečotka (30. J. Martynek), A. Kluz, Delina - Szotkowski, Świerczek (77. Marosz). Trenér: Jan Gomola.

I. B třída – skupina D

Staříč – Fryčovice 3:2 (1:1)

Sobotní odpoledne přilákalo na stadion Stařiče kolem 400 diváků, kteří byli odměnění dramatickým průběhem, ve kterém bylo k vidění i fotbalové koření – góly. Hned v 6. minutě prošel Volný kolem všech, kteří mu chtěli zabránit v rozvíjející se akci a nekompromisní dělovkou nedal brankáři Ivánkovi šanci. Střelec úvodní branky pak musel kvůli svalovému zranění v 16. minutě střídat, což byla pro domácí citelná ztráta. Hosté si vytvořili mírnou převahu se kterou přišly i střelecké příležitosti. Ve 20. minutě potrestal rozhodčí faul Peška ve vápně žlutou kartou a penaltou. Tu však Žurovec kopl jen do tyče, od té se odrazil do brankáře Smetany a po lajně se vykutálel mimo. Po chvíli ve 22. minutě střela Peška volala po navýšení skóre, ale teč nasměrovala míč těsně mimo. Ve 26. minutě napravil Žurovec špatně kopnutou penaltu a krásnou střelou za hranicí velkého čtverce překonal obranu domácích. Těsně před koncem poločasu se dostal po rychle zahraném autu k míči Šištík, skvěle uvolnil Tarkoše a ten z otočky trefil jen nohy brankáře hostí. V 54. minutě zahrávali domácí rohový kop, který skvěle zahrál Pešek, jenž našel hlavu Michny a ten svůj velmi dobrý výkon v zápase okořenil druhou brankou. Hosté zvýšili ve snaze o vyrovnání svůj tlak, což se jim podařilo v 68. minutě zásluhou Kužela. V 71. minutě byl vystřídán domácí Vrtný a jeho nástupce Řezáč se dostal v 79. minutě do srážky s brankářem Ivánkem a Galáskem. Hostující hráči upadli, Řezáč se zmocnil míče a z nulového úhlu opět poslal Staříčany do vedení. V závěru zápasu si již domácí taktickou hrou výsledek pohlídali.

Staříč: Smetana - Jukl, Janota, Váňa, Michna - Prokop, Pešek, Volný (16. Kovacs), Vrtný (71. Řezáč) - Tarkoš, Šištík (88. Koza). Trenér: Martin Svoboda.
Fryčovice: Ivánek – Němec, Hubeňák, Konečný (80. Randják), Galásek – Kulhánek (71. Bonk), Žurovec, I. Somr (58. Kužel), Šlachta – Qwitt, Rumel. Trenér: Miroslav Somr.

Kozlovice – Kateřinice 1:1 (0:1)

Utkání se pro domácí fotbalisty nezačalo vyvíjet zrovna příznivě. Již po třech minutách hry se proti nim pískala penalta, kterou Zbořil s přehledem proměnil. „Pak jsme soupeře zatlačili na jejich polovinu hřiště, ale bylo to pouze po hranici velkého vápna,“ dodal k průběhu první půle Zdeněk Mucha z kozlovického oddílu. I po změně stran se Kozlovičtí snažili o vyrovnání. Dočkali se jej až v závěru utkání, kdy si po rohovém kopu dali hosté vlastní branku. O chvíli později pak stálo při domácích fotbalistech štěstí, když hosté nastřelili břevno Škarabelovy branky.

Kozlovice: Škarabela – Hruška, P. Krpec, Žídek, Prudký – Vašenda, Bednář, Ermis, Skoták – Navrátil (62. M. Krpec), Jan Harabiš. Trenér: Petr Tichavský.

(rom, zd, sch)

6.4.2011

Třinec - Pardubice
6

Oceláři zdolali Dynamo v nájezdech

Novou trať už vyzkoušely desítky zvědavců.
10

Ve Frýdlantu se už jezdí po novém pumptracku

/FOTOGALERIE/ Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Deník nám fandí: MFK Frýdek-Místek U11, U12 a U13

Redakce od pondělí 13. listopadu zveřejňuje v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

K symbolům Vánoc patří i betlémy. Kde všude v kraji je najdete?

/FOTOGALERIE/ Vánoční čas je tady a s ním začínají i tradiční a velice oblíbené výstavy betlémů. Deník pro vás zmapoval situaci v regionu, kde je nabídka doopravdy hodně pestrá. Kromě výstav jsou betlémy k vidění prakticky v každém větším kostele, takže možností se vánočně naladit je skutečně dost.

Žháře z Gutů nadále posuzují znalci

Tři mladíci, z nichž dva jsou ve vazbě, jsou nadále v řešení soudních znalců a policie. O jejich budoucnosti by se mělo rozhodnout během příštího roku.