"V prvním poločase jsme proměnili dvě ze tří šancí. Náš výkon nebyl optimální, Třinec byl na míči silnější, a fotbalovější. První poločas z naší strany moc kvalitní nebyl, v tom druhém se to zlepšilo. Byli jsme nebezpečnější, ale přesto si myslím, že Třinec byl lepší," přiznal po utkání hraném na umělé trávě v Kylešovicích trenér Opavy Jan Baránek.

Někdejší úspěšný ligový fotbalista nasadil proti Třinci trojici bývalých hráčů Třince – stopera Švece a útočníky Mrázka s Nekudou. Posledně jmenovaný po třech minutách ztrestal protivníka za mizernou rozehrávku dotaženým únikem. O čtvrt hodiny později to už bylo o dva góly: Opavští se vydali dopředu, akci mladého Němce zakončil Schaffartzik střelou z pěti metrů. Mančaft trenéra Kuly sice diktoval tempo hry, své loženky však zahazoval. Malíř, Čelůstka, Gulajev, Joukl a Gavlák mířili nepřesně, po Malířově rohu měl precizní mušku pouze novic Haša.

Hráči Třince utrpěli třetí porážku za sebou, předtím nestačili na prvoligové celky Olomouce a Senice. „Možná to je pro nás dobře, třeba nám takový políček před startem jara přijde vhod. Rozhodující bude, jak nám to půjde v mistrovské soutěži. Znovu jsme se přesvědčili o tom, že máme na čem pracovat. Silově a kondičně jsme nachystáni dobře, ale ve hře i v taktice máme určité nedostatky," uznal Kula.

Proti Opavě nenastoupil zraněný trojlístek Ceplák, Matoušek, Motyčka. Pro Janoščina fotbalové jaro skončilo ještě předtím, než začalo. A definitivně. Mladý záložník z Brna si v Senici přetrhl křížové vazy v koleni. „Nemá smysl, abychom ho měli kádru, čeká jej plastika a následná rehabilitace. Ostatní kluci nechodili do soubojů tak důrazně, bylo patrné, že jeho škaredé zranění ze Senice mají stále před očima. Nabádal jsem je, ať hrají opatrně, aby se naše marodka nerozšířila. Snad se to nestane ani po utkání juniorské ligy, do něhož někteří hráči zasáhnou," vykládal Kula.

Generálku na jarní část MSFL obstará sobotní domácí střetnutí Třince s béčkem Olomouce, jež bude mít tradiční výkop v 10.15 hodin. „Některé věci musíme vypilovat. Zatímco nás soupeři za naše chyby trestají, my to nedokážeme. Gólovky si vytváříme, ale s jejich proměňováním to je horší. Rozhodně máme na čem pracovat," zakončil kouč dvanáctého celku druholigového pořadí.

SFC OPAVA - FK FOTBAL TŘINEC 2:1 (2:1)
Branky: 4. Nekuda, 19. Schaffartzik – 27. Haša.
Třinec: Paleček (46. Bruk) – Lisický (62. Velner), Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Malíř (76. Gulajev), Málek (62. Wojnar), Hupka (62. Kyselý), Joukl (46. Sporysz) – Gulajev (46. Gulajev), Haša (62. Dedič). Trenér: Karel Kula.

ROMAN BASELIDES