V Českém Těšíně jde o pokračování zimních turnajů, které se zde hrávaly ještě na škvárovém povrchu. „Turnaj by měl vlastně navázat na turnaje, které se kdysi hrávaly pod názvem IRP Cup. Odehrálo se pět ročníků, ale pak se turnaj nějaký čas nekonal. Díky městu vznikl na starém škvárovém hřišti víceúčelový sportovní areál s umělým trávníkem.

Jsme rádi, že v tradici můžeme opět pokračovat,“ prozradil Petr Bajtek z českotěšínského fotbalového klubu. Úvodní ročník se stal kořistí polského celku KS Cieszyn, ve druhém a třetím se z celkového prvenství radovali už domácí fotbalisté Českého Těšína. Čtvrtý rok patřil petrovické Lokomotivě a v posledním, pátém odehraném, se putovní pohár vrátil opět do rukou domácího kapitána.

V Českém Těšíně se letos představí sedm přihlášených družstev (FK Těrlicko, Horní Žukov, FC IRP Český Těšín, Sokol Dobrá, TJ Dobratice, Finstal Lučina, Horní Bludovice).

Program 1. kola: Český Těšín – Horní Žukov (9.00), Horní Bludovice – Dobrá (11.00), Dobratice – Lučina (13.00), Těrlicko má v úvodním kole volno. V úterý 1. února se pak od 17.30 hodin předehrává utkání mezi domácím týmem a Dobraticemi.

Během loňského podzimu uvedli ve Frýdlantu nad Ostravicí do provozu z brusu novou plochu s umělým trávníkem. Také zde se představí okresní fotbaloví zástupci (SK Metylovice, Sokol Baška, FC Kozlovice, Staré Město, Sokol Hukvaldy a domácí 1. BFK).

Program 1. kola: SK Metylovice – TJ Sokol Baška (9.00), 1. BFK Frýdlant n. O. – Staré Město (11.00), FC Kozlovice – Sokol Hukvaldy (13.00).

(red)