„Porážka je nejspíš zasloužená. Ten výkon ve druhém poločase nebyl vůbec ideální," kroutil hlavou osmadvacetiletý fotbalista. „My můžeme litovat prvního poločasu, ve kterém jsme vedli a poté měli ještě takové tři čtyři nadějné brejky. Ty jsme měli vyřešit daleko lépe, jelikož kdybychom domácím odskočili na dvoubrankový rozdíl, asi bychom tady neprohráli. Třinec pak těžil z výškové převahy, každá jejich standardka byla nebezpečná. Zlomem byl pak gól po rohu v závěru prvního poločasu. Ten domácí nakopnul. No a pak to Honza Lukáš takhle životně trefí, navíc jeho opačnou nohou. Ale je pravdou, že jsme si toho po změně stran moc nevypracovali. Jsme obrovsky zklamaní," trousil pomalu slova ze sebe Švrček.

Domácí hodně spílali hlavnímu rozhodčímu krátce po vyrovnání, kdy jste byl v pokutovém území v těsném kontaktu s Ceplákem. Šlo o penaltu?
Mirek mi zabíhal zpoza zad a já si jej všiml až na poslední chvíli. Možná tam k nějakému kontaktu došlo, ale takové souboje se určitě nepískají ani uprostřed hřiště. Podle mě se určitě o penaltu nejednalo. Navíc byl nějak rychle na zemi, jako by si pro tu pentli vyloženě šel.

Čím to, že jste po změně stran nebyli už tak aktivní jako před první vstřelenou brankou?
Tak to fakt nevím, čím to mohlo být. Dopředu jsme si opravdu skoro vůbec nic nevypracovali. Nám se ale v poslední době vůbec ve hře dopředu moc nedaří. Těch šancí je pramálo. To se pak těžko dávají branky.

Třinec si v zápase určitě pomohl příchodem vytáhlého Smetany do útoku. To už na vás společně s Dedićem číhali dva urostlí fotbalisté…
Trenér nás připravoval na to, že od začátku spíš dostane příležitost Smetana. Ten nakonec začal jen na lavičce, ale po jeho příchodu to bylo strašně těžké. Prakticky všechny hlavy vyhrávali a z toho pak pramenily standardní situace. On vlastně takhle pomohl k vyrovnávací brance, kdy po Jouklově centru zakončoval hlavou.

Před dvěma týdny ten pohled do tabulky vypadal pro vás příznivě. Po vaší remíze doma s Mostem a nynější porážce v derby jste se ale docela opět přiblížili k sestupovému pásmu…
Je to tak. Já navíc nevěřím, že by Ústí mělo na jaře hrát o záchranu. Oni určitě ještě budou získávat body. My je ale musíme sbírat také. Nejlépe by bylo co nejdříve nasbírat třicet bodů, ať se v tom nekoupeme až do konce sezony.

S Třincem má Frýdek-Místek dosti špatnou bilanci, vždyť poslední výhru datují Valcíři někdy k jaru roku 2004…
Co k tomu říct? Je to hrůza. I proto ten poslední zápas hodně mrzí, vždyť jsme jej neměli vůbec špatně rozehraný. Hra byla vcelku slušná, dáme gól ze standardky, jenže ta poslední desetiminutovka prvního poločasu dobrá vůbec nebyla.

Třinečtí byli před derby v pozici, že museli zvítězit, i když mírní favorité jste byli vy. Vás nyní čeká na domácím trávníku lídr tabulky z Olomouce, kdy se role na hřišti vymění. Bude vám spíš vyhovovat role outsidera?
Možná, že ano. Nám více vyhovuje hra ze zabezpečené obrany a na rychlé brejky. Hru do plných moc nezvládáme, takže snad vše v sobotu dobře dopadne. Bude to těžký zápas, ale dáme do něj úplně vše.