Předali jim hry, knihy, výtvarné pomůcky i dva tablety. „Adventní čas je tradičně doprovázen vyšší mírou solidarity, která je v tuto dobu znatelnější než kdykoliv jindy. Lidé myslí na své blízké, ale také na ty, kteří potřebují pomoc v jakékoliv podobě.

Nápad uspořádat tuto akci vznikl spontánně ze strany dobrovolníků, a naši fotbalisté ji bez jakéhokoliv zaváhání podpořili. Peníze věnovali nejen samotní hráči a vedení fotbalového klubu, ale také fotbaloví fanoušci, kteří přišli na domácí zápasy s Rosicemi a Kroměříží. Z každé prodané vstupenky totiž na nákup hraček putovalo pět korun," řekl náměstek primátora a zároveň i místopředseda frýdecko-místeckého fotbalového klubu Libor Koval. Upřesnil, že se celkem podařilo vybrat deset tisíc korun.

Dárky dětem předali osobně obránce Jiří Prokeš, útočník Petr Soukup, ředitel fotbalového klubu Radomír Myška, místopředseda klubu Libor Koval a za dobrovolníky z ADRA Alžběta Pavlásková.

Frýdečtí fotbalisté potěšili malé děti v nemocnici

„Chtěla bych za všechny tyhle dárky moc poděkovat. Děti určitě potěší a navíc jim pobyt v nemocnici v době Vánoc i zpestří," děkovala při předávání primářka dětského oddělení Nemocnice Frýdek-Místek Ivana Röschlová. „Takovou akci jsem samozřejmě přivítal a velice rád jsem přišel dárky předat. Každý pobyt v nemocnici není příjemný a zvlášť, pokud se jedná o děti. Nevím přesně, kolik jich tady bude muset zůstat přes vánoční svátky, i proto budeme rádi, že jim naše dárky pomůžou pobyt tady zpříjemnit," pověděl Petr Soukup z MFK Frýdek-Místek.

V podobném duchu se vyjádřil také jeho oddílový kolega, obránce Valcířů Jiří Prokeš. „Já jsem se doposud s žádnou takovou charitativní akci nesetkal, ale musím říct, že jsem ji naprosto uvítal. Všichni v šatně jsme rádi, že jsme mohli zdejším dětem udělat radost." 

Frýdečtí fotbalisté potěšili malé děti v nemocnici