Dlouhých devět kol museli frýdecko-místečtí fotbalisté čekat na další druholigové vítězství. „Kluci, já už si snad ten pokřik ani nepamatuji," smál se po utkání v kabině domácí kapitán Petr Literák. Samotný zápas dosti poznamenala situace z 2. minuty utkání, kdy vltavínský gólman Pávek zahrál rukou mimo pokutové území a rozhodčí Lerch mu ukázal červenou kartu.

„Vyloučení zápas ovlivnilo, protože my jsme sem nepřijeli prohrát. Bohužel v deseti hrát celý zápas je strašně těžký," poznamenal hostující kouč Milan Knížek. „Ať už hrajeme proti desíti nebo v devíti v poli, tak v té situaci, které se teď nacházíme a také bez hráčů, kteří nám nyní chybí, tak jsem věděl, že to bude velice těžké," řekl k situaci z úvodu utkání frýdecký trenér Milan Duhan.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – LOKO VLTAVÍN 1:0 (1:0)

Valcíři pak přesilovou hru využili v 19. minutě, kdy Kovařík byl u míče přeci jen o chlup dříve, než náhradní gólman Pražanů a opět slušně zaplněné Stovky mohly burácet. Další ofenzivní smršť domácích ovšem už nepřišla. Po změně stran to byli naopak hosté, kteří nechali vyniknout brankáře Prepsla. Ten měl lví podíl na konečném vítězství Valcířů. Šance Matějky, M. Pávka či Maříka po gólu opravdu volaly.

Frýdečtí se osmělili až v samotném závěru. Gól Lukáše pro jeho údajné postavení v ofsajdu neplatil, Vrťou dělovku zase zastavilo břevno. I přes bídný výkon mají tři body pro domácí celek cenu zlata. „Bodový zisk byl v tomhle zápase pro nás prvotní. Nic jiného, než vítězství nás ani zajímat nemohlo. Šlo ale vidět, že ten tlak, který je na nás vyvíjen, tak my bohužel teď nezvládáme," přiznal domácí trenér. Velké zklamání bylo po právu na hostující straně. „Opět se potvrdilo, že šance si vytvořit umíme, ale nedokážeme je proměňovat. Na soutěž si kluci už zvykli a potvrdili, že fotbal hrát umíme. I v deseti jsme chvílemi domácí celek přehrávali. Ale jak říkám, když nedáte gól…," kroutil hlavou Knížek.

V dalším kole se fotbalisté Frýdku-Místku představí na hřišti vlašimského Graffinu. Zápas je na pořadu v sobotu 9. listopadu od 14 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – LOKO VLTAVÍN 1:0 (1:0)

Branka: 19. Kovařík 1:0 (H. Prokeš). Rozhodčí: Lerch – Blažej, Vysloužil. ŽK: Kovařík. ČK: 2. O. Pávek (Vltavín). Diváci: 2932.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Žídek, J. Prokeš – Talián (91. Korneta), Vrťo, Literák, Lukáš – Kovařík (70. Soukup), H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.