Tato tělovýchovná jednota slaví v tomto roce už devadesát let od svého založení a tento fotbalový duel byl součástí blížících se oslav.

Třinečtí Oceláři si zahráli s TJ Sokol Hnojník. Zdroj: Deník/Karel Moškoř

Nádherné počasí přilákalo na stadion v Hnojníku přes dvě stovky diváků a k nim třeba připočítat další desítky dětí, kterým začaly prázdniny. Hnojničtí si do svého oslabeného týmu přizvali i posily a zejména Nigerijec Eze budil pozornost všech přihlížejících. Známý symbol třineckých hokejistů dráček Werkáček přivedl s rozhodčím Markem Klečackým k zápasu tyto hráče:

Známý symbol třineckých hokejistů dráček Werkáček. Zdroj: Deník/Karel MoškořHnojník: Vejvalka – M. Klus, Bauman, Kroužek, Brzuchanski – Eze, Walica, Kozel, Hlávka, M. Jantoš – Ganczarczyk (střídali: Branný, Minář, A. Klus a Hrtoň). Trenér: Alois Mikunda.
Oceláři: Adamský - Franek, Havel, Jank, L. Doudera – O. Kovařčík, M. Doudera, Marosz, Dravecký - Matuš, Hrubec. (střídali: Adámek, Christov).

Hokejisté nastoupili opět s mladým výběrem, což dávalo tušit, že se budou muset domácí docela činit, byť sezona fotbalistům již skončila. Už ve druhé minutě se blýskl skvělým zákrokem třinecký gólman Adamský a v dalším průběhu měli oba strážci branky pořád co dělat. Ono totiž v exhibičních zápasech převládá férová hra a hraje se pro diváky. Ti museli být určitě spokojeni. V samotném zápase padlo deset gólů. Činili se především dva střelci hattricku v domácím týmů známý šutér Ganczarczyk, u hokejistů vždy po gólech toužící Hrubec. Do listiny střelců se kromě nich zapsali za domácí Brzuchanski a Hlávka, za třinecké Dravecký a nejpěknější brankou, střelou do šibenice potěšil fotbalové fajnšmekry Roman.

Zpestřením na závěr byly opět penalty. Zde se ale střelci vůbec nepředvedli. Až ve třetí sérii trefil síť Dravecký, za domácí srovnal jediný úspěšný střelec Kroužek, aby penaltovou soutěž rozhodl pro Oceláře Matuš. Pak si ještě malí žáčci z domácí přípravky zastříleli na Adamského a už pospíchali k autogramiádě hokejistů. (moš)