V 82. minutě ale zkušený Šimák proměnil penaltu a duel tak skončil remízou. „Ve druhé půli jsme se chtěli spoléhat hlavně na brejkové situace. Domácí jsme do ničeho nepouštěli, kdybychom jim sami nenabídli vyrovnání, nejspíš by gól ani nedali. Nás naopak zbytečná nedisciplinovanost stála vítězství," mrzelo po zápase hostujícího trenér Mikuláše Radványiho.

Jihočeši už nemají takovou sílu, jako v předešlých sezonách. I proto není divu, že v první půli vyslali na hostující branku pouze jednu střelu, to když Fundova rána se z trestného kopu odrazila od tyče, pohotový Mihalek ale míč chytil na brankové čáře. „Trápí nás finální fáze, nedokážeme si vytvořit čistou gólovou šanci," lamentoval domácí trenér David Horejš. A tak udeřilo na druhé straně, kdy si na Krištův rohový kop naběhl Vyskočil a hlavou trefil vzdálenější kout domácí branky – 0:1. „Naběhl jsem si na přední tyč, předskočil beka a se štěstím míč zapadl do brány," líčil svou trefu Martin Vyskočil, jenž hrával kdysi i v Dynamu.

Po změně stran se domácí sice snažili o vyrovnání, dobře fungující defenzíva Frýdku je ale do žádných vyložených šancí nepouštěla. Nadějný výsledek nakonec ale hostující fotbalisté udržet nedokázali. Osm minut před koncem zápasu fauloval Ďuriška ve vápně Hájovského a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil nejzkušenější muž na hřišti, Šimák, když poslal míč do protipohybu brankáře Mihalka. „Nevstoupili jsme do zápasu dobře a prohrávali osobní souboje, věřil jsem ale, že nás gól povzbudí. Nechápu nedisciplinovanost Ďurišky a jeho zbytečný faul, který nás stál vítězství," litoval penalty v závěru zápasu kouč Frýdku-Místku. „Díky penaltě Šimáka je sice odstup od posledního Frýdku týž jako byl, aby se ale tým zvedl psychicky, potřebovali jsme nutně vyhrát," mrzelo naopak Horejše.

V sobotu 31. října dorazí do frýdeckých Stovek nováček soutěže z Vyšehradu. Vzhledem k situaci v tabulce je jasné, že Valcíři si zaváhat s tímto soupeřem dovolit nemohou. Utkání má výkop již ve 14 hodin.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (0:1)

Branky: 82. Šimák (pk) - 44. Vyskočil. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Šimáček. ŽK: Karafiát, Funda - Vyskočil, Literák, Krčula, Ižvolt, Ďuriška, Mihalek, Mehremić. Diváci: 823.
Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček, Literák, Ďuriška, Mehremić – Krišto – Hykel (89. Slaninka), Vašenda, Bello (75. Ižvolt), Krčula (72. Ilko) - Vyskočil. Trenér: Mikuláš Radványi.