Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ohlédnutí za fotbalovým víkendem

Region – Fotbalisté Sedlišť si v domácím duelu poradili s Libhoští. Staré Město na jaře opět nevyhrálo. Bystřičtí nepustili Datyni do čela tabulky. Dobrá nezvládla v Albrechticích druhý poločas. Brušperk ztrátu z první půle nedohnal.

12.4.2017

Fotbalisté Dobré (v černém) na hřišti albrechtického Baníku prohráli.Foto: archiv Sokola Dobrá

Sedliště – Libhošť 3:1 (2:0)
Zatímco hosté cestovali do Sedlišť po důležitém domácím vítězství proti Veřovicím, Sedliště chtěla odčinit těsnou porážku z Vratimova. I proto domácí vstoupili do utkání aktivně a dvěma slepenými góly Dominika Krejčoka se v první půli ujali dvoubrankového vedení. Hostům zápas vůbec nevyšel, po hodině hry se navíc musel brankář Martinovský potřetí otáčet za svá záda, když jej překonal Jiříček. „Chtěli jsme vyhrát a vplout tak do klidných vod v tabulce soutěže, ale bohužel. V porovnání s utkáním na Hlubině a doma s Veřovicemi se nám v tomto utkání vypařil duch bojovnosti, herního nasazení a touhy po dobrém výsledku. Dvě branky domácích během pěti minut vyplynuly z chyb a pomalosti nejen zadních řad a brankáře, ale také ze hry celého mužstva," sdělil k utkání trenér FC Libhošť Miroslav Salač, jemuž scházeli Jachník s Tomášem Blažkem. O jediný gólový zápis hostů se postaral v 78. minutě střídající dorostenec Bátrla, když se k němu odrazil míč po centru Eckelsbergera a následném souboji Beneše. (dtb)

Branky: 28. a 33. Krejčok, 64. Jiříček – 78. Bátrla. Rozhodčí: Bednář – Pasterčák, Klimek. ŽK: Beneš. Diváci: 50.
Sedliště: Da. Majer – Sekanina, Bilas, Foukal, Jiříček, Krischke (86. Adamus), Mokroš, Bílek, Vlček (75. Mojžíšek), Krejčok, Do. Majer (61. Papřok). Trenér: Ivo Valas.
Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Velart, Palička, Juřena – Závodný, Symerský, M. Blažek (69. Bátrla), J. Čapka – Pojezdala (43. P. Čapka), Beneš. Trenér: Miroslav Salač.

Staré Město – Petřvald na Moravě 1:1 (1:1)
Domácí se na svém stadionu představili letos poprvé (úvodní duel se Stonavou se hrál totiž ve frýdeckých Stovkách), když hostili soupeře z opačného pólu tabulky. Na utkání dorazila početná enkláva diváků, kteří nakonec viděli dva góly. Po jednom na každé straně.

Domácí favorit šel do vedení již v 11. minutě, kdy se povedenou ránou k tyči prezentoval Kovalik. Staré Město pak bylo blízko ke druhé trefě, ale při samostatném úniku podržel hosty důležitým zákrokem gólman Klečka. „Začátek zápasu nás nezastihl v dobré formě a domácí nás potrestali vedoucí brankou. Od dvacáté minuty jsme ale vyrovnali hru a bylo důležité, že se nám podařilo vyrovnat," připomněl gólový moment ze závěru prvního poločasu trenér Petřvaldu Jaroslav Tyleček. To Prudký našel Jaroše, jehož střelu si autor úvodní domácí branky srazil do protipohybu vlastního brankáře. Ve vyrovnané druhé půli měl největší petřvaldskou možnost Jaroš, ale přestřelil. Také Staré Město mohlo zápas rozhodnout pro sebe, ale v největší šanci nastřelil domácí hráč jednoho ze spoluhráčů. „Spoléhali jsme se, že soupeř nebude v dobrém rozpoložení, protože na úvod dvakrát prohrál. Chtěli jsme překvapit a jsme rádi, že vezeme alespoň bod," poznamenal Tyleček. (dtb)

Branky: 11. Kovalik – 43. Kovalik vlastní. Rozhodčí: Ham – Dvořák, Vojkovský. ŽK: R. Huvar, Valík, Ručka (vš. P). Diváci: 245.
Staré Město: A. Střalka – Slota (75. Kozel), Kovalík, Papaj, Glembek (87. Ja. Birčák), Sušovský, Smilowski (Pa. Němec), Pe. Němec ml., Štěrba, Kmošťák (89. K. Střalka), T. Němec. Trenér: Petr Němec st.
Petřvald: Klečka – Musil (87. Sýkora), Kožar, Kroupa, Ručka – R. Huvar (86. Avetisyan), Prudký, M. Hýl, Nitka (57. Kotek) – Mikulík (90. Sýkora), Jaroš (78. Valík). Trenér: Jaroslav Tyleček.

TJ Bystřice – Dolní Datyně 4:2 (0:1)
Datyňští fotbalisté prohráli na hřišti do té doby poslední Bystřice a už podruhé nevyužili šance vyhoupnout se do čela tabulky I. A třídy. „Vypadá to, že se o postup chci porvat asi jen já sám," zlobil se na svůj tým trenér havířovského mužstva Zdeněk Menoušek.

Po upachtěné remíze s Dobraticemi dostal jeho tým pořádnou „ťavku" v Bystřici. „Porazili nás osmnáctiletí kluci, kteří prostě jen chtěli hrát fotbal," výstižně pojmenoval Menoušek podstatu problému a slíbil změny v sestavě. „Opravdu to takhle dál nejde. Jen se potvrzuje, že jsme prodělali špatnou zimní přípravu. I mnohem lepší trenéři než já tvrdili, že zima je pro hráče základ. Z dobré zimní přípravy se těží celý rok, ne jen tu půlsezonu. A nás chodilo na tréninky šest sedm. No a teď se to projevuje. Už v Sedlištích to nebyl moc dobrý výkon, pak přišla remíza s Dobraticemi a teď porážka. Jsem zvědav, co s námi provedou Albrechtice," upozornil datyňský trenér na sobotní derby.

Jeho tým přitom v Bystřici nezačal špatně a po Miczkově trefě vedl. „Je s podivem, že jsme vyhráli poločas. K ničemu pořádnému jsme se totiž nedostali. Vedli jsme jen proto, že Bystřice neproměňovala svoje šance," přiblížil průběh první půle.

V té druhé už to neplatilo. Domácí byli rychlostně někde jinde než Datyně a převážili misky vah na svou stranu. „Zaslouženě. Byla to hrůza. Litoval jsem jen Vasilka v bráně, který za góly nemohl a dostal čtyři díky laxnosti hráčů v poli. Jen pár jedinců se snažilo. Je pravda, že i při té bídě jsme to ještě stihli zdramatizovat na 3:2, ovšem ani bod jsme si opravdu nezasloužili. Byl to fakt trapný výkon," styděl se Menoušek za hru svého mužstva. (čin)

Branky: 47. a 90. z pen. Kantor, 55. a 75. Badura – 32. Miczka, 80. Dolák. Rozhodčí: Kubáček – Pavlásek, Ham. ŽK: Teofil, Rusz, Gajdzica – Miczka, Baláž. Diváci: 150.
Bystřice: Galusik – D. Kantor, Badura (90. Mustabašič), Zoubek, Rusz, Gajdzica, Kisza, Teofil, B. Kantor, Krezelok (75. Fober), Buryan. Trenér: Zdeněk Černek.
D. Datyně: Vasilko – Kučera (78. Kulhánek), Batiha, Tomašák, Kaduch – Miczka – Kubiena, Sideropulos, Wojtyna, Stebel – Baláž (87. Kulich). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Baník Albrechtice - Sokol Dobrá 4:1 (1:1)
Oba celky nastřádaly před svým nedělním vzájemným soubojem shodně 22 bodů. Čekal se tedy vyrovnaný zápas. Domácím se navíc na lavičku vrátil uzdravený trenér Dušan Kohút, který nakonec byl s výkonem svého celku spokojený. „Ale jo, šlo to. Byly tam i pasáže, kdy jsme Dobrou vyloženě přehrávali," řekl kouč Albrechtic.
Lepší vstup do utkání měli ale hosté. Už v 5. minutě měl po centru D. Šmahaje na hlavě gól Rajnoch, míč ale netrefil. O devět minut později to byl opět Rajnoch, který pálil jen do brankáře, Papřok při dorážce zase přestřelil. V 18. minutě to už ale hostům přeci jen vyšlo. Ve středu hřiště vybojoval míč Figura, rychle jej prostrčil na Rajnocha a ten krásnou uličkou vybídl ke skórování Lukáše Šmahaje – 0:1.

Poté se na hřišti nic moc zásadního nedělo. Až po půlhodině hry chybovali v rozehrávce hráči z Dobré, rozhozená obrana nestačila zareagovat na rychlou akci domácích a Chumchal bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Druhá půle už se nesla ve znamení albrechtické převahy. Pár okamžiků po zahájení druhého poločasu se po rohu prosadil Korzeniowski, na jeho branku navázal po skrumáži Dorozlo a zanedlouho se trefil opět Korzeniowski, jemuž asi úvodní trefa zachutnala, takže si vzal míč a krásně (byť se štěstím) vystřelil k tyči, od které se balon odrazil za čáru. „Dva góly! To se Marek vystřílel na půl roku," žertoval Kohút. Fotbalisté Dobré odpadli a mohli po dalších pěkných kombinacích Baníku inkasovat ještě, ale výsledek se už nezměnil. „Dobře jsme se naladili na derby s Datyní," zasmál se trenér Kohút.

„Nemůžu říct, že bychom byli v zápase horším či lepším týmem. Domácí během těch rozhodujících dvaceti minut ve druhém poločase byli produktivnější. My naopak své šance v první půli neproměnili, a to rozhodlo. Je to ale pro nás poučení, příště musíme hrát koncentrovaně po celých devadesát minut," řekl k zápasu trenér Dobré Dalibor Damek. (čin, fil)

Branky: 47. a 64. Korzeniowski, 32. Chumchal, 56. Dorozlo – 18. Šmahaj. Rozhodčí: Bartoš – Brabec, Žáček. ŽK: Vagner – Filipčík, Šebestík, Maléř. Diváci: 100.
Albrechtice: Mato – Čoček, Věčorek, Hovůrka, Vágner – Chumchal (87. Chmiel), Korzeniowski, Žyla (32. Izaiáš), Jakub Kociolek (80. Pasz) – Dorozlo (83. Kulhánek), Jan Kociolek (87. Smiga). Trenér: Dušan Kohút.
Dobrá: Lužný – D. Šmahaj, Maléř, Šebestík, Filipčík – O. Gryžboň, Malchárek (65. Laštovička), Rajnoch, L. Papřok (81. J. Gryžboň), Figura (62. Platoš) – L. Šmahaj. Trenér: Dalibor Damek.

SK Stonava – SK Brušperk 2:1 (2:1)
Fotbalisté Brušperku v oboustranně kvalitním fotbale nestačili na Stonavu, čímž pomohli domácím, aby se v tabulce k nim bodově přiblížili.

V brušperském drese se představil domácím důvěrně známý Ondrej Hančín, který ve Stonavě dlouhou dobu hrával. „Trochu jsme se hecovali, ale Ondra bohužel nedostal šanci ani na minutu. Škoda," zalitoval Hančínův kamarád a bývalý spoluhráč Karel Sochora na trenérské židli Stonavy.

Protože se střetla mužstva, která chtějí hrát a řešit věci fotbalově, byl k vidění velmi dobrý zápas. Domácí se dostali do vedení zásluhou snajpra Zollera. „Nějak se přimotal do střely Wojnarovského, ale to je celý Josef. Prostě stojí vždy tam, kde má," zasmál se trenér Sochora. Radost domácím vydržela jen tři minuty, do doby, než V. Szkuta nezastavil za cenu faulu pronikajícího Kornaka, a tak se míč dostal k Blahutovi a ten se parádně trefil – 1:1. Stonavští opět přidali a na konci poločasu se po luxusním Kratkově centru prosadil znovu Zoller. „Gól do šatny nás hodně povzbudil, byl tam zase cítit obrovský entuziasmus. Kluci makali příkladně," mnul si ruce Sochora.

Kvalitní výkon Stonavy, ale i Brušperku, pokračoval také po změně stran. Nejprve měli navrch domácí a Kubiena s Kratkou měli šance na třetí gól, jenže je nedali a slova se ujal soupeř. Stonava může děkovat brankáři Gaszczykovi, že už za svá záda žádný míč nepustil. Nejprve zlikvidoval šanci Goroviče a pak i vyloženou tutovku Bogdana, který hlavičkoval z osmi metrů. „Lukáš nám vychytal výhru a podpořil celkově výborný výkon mužstva. My jsme věděli, že Brušperk je silný, má tam mladé běhavé kluky i zkušené borce, je to technický tým, umí hrát. Bodů si ceníme a věříme, že je budeme pravidelně sbírat i venku," nastínil své představy Karel Sochora. (čin)

Branky: 13. a 45. Zoller - 16. Blahut. Rozhodčí: Krištof – Fanc, Vrťo. ŽK: Wojnarovský, Mančař - Chrašč. Diváci: 100.
Stonava: Gaszczyk – Mančař, V. Szkuta, Wojnarovský, Schütze (38. Němec) – Kratka (77. Kisel), Dittrich, Graňák, Kubiena – Zoller (90. Zachata), Malúš (66. Šuster). Trenér: Karel Sochora.
Brušperk: Murín – Karlík, Folta, Kuba (36. Šot), Vančo – Kornak (74. Šimon), Blahut, Zajac (46. Chrašč), Coufal – Bogdan, Gorovič (82. Havlíček). Trenér: Radim Karsten.

tabulka Deník

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Tomáš Vidura, Čeladná, nar. 17. 10., 50 cm, 3,68 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Skupina Nebe navštívila dětské pacienty v Třinci.
12

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

/FOTOGALERIE/ Klidné bydlení, anebo lepší služby? To jsou názory odpůrců a zastánců stavby velké prodejny v lokalitě Podlesí. Ti první už sehnali pod petici podpisy asi desetiny obyvatel města. Druzí mají na své straně jeho vedení.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

V Řepištích se chystají na fotbalovou slávu se vší důsledností. Už v sobotu v poledne přivítá tamní klub, hrající I.B třídu, soupeře z Doubravy.