Čeladná se raduje z bronzu
Kromě porážky si čeladenští fotbalisté přivezli z Frenštátu také šest žlutých karet.
Domácí svého soupeře porazili a poté čekali na výsledky z ostatních stadionů. Když se dozvěděli, že Vendryně padla v Dětmarovicích, kde mohou zasílat děkovné dopisy, mohla naplno propuknout euforie frenštátských fotbalistů ze záchrany krajského přeboru. „Už v to věřil málokdo, ale šlapali jsme do posledních kol a nakonec jsme byli odměněni,“ ulevilo se kapitánovi Frenštátu Radimu Špačkovi, jenž navíc poukázal na úzký kádr, kterému se však naštěstí vyhýbala vážnější zranění.

Frenštátští načali cestu za potřebnou výhrou před půl hodinou, kdy si na roh Kobylíka naskočil stoper Bednář, na kterého navázal kapitán Špaček, jenž po akci Klimpara dorazil hlavou míč do sítě. „Byl to kvalitní zápas a musím vyvrátit nejrůznější spekulace a nějaké domluvě, protože nic takového rozhodně nebylo. Za bezbrankového stavu jsme přečkali šance hostů, což bylo klíčové,“ připomněl Špaček. Domácí měli ve druhé půli několik možností, jak skóre navýšit, ale šance Klimpara a Střelce, jenž trefil břevno, ke třetí brance nevedly.

Pod Radhoštěm by měl nadále pokračovat David Kobylík, ale hlavním cílem vedení klubu bude rozšíření kádru. „Nic výrazného by se měnit nemělo, ale tým musíme doplnit, protože takhle už by to dále nešlo. Co se týče dorostenců, tam je to složitější, protože jsou to kluci z Tiché, kam se chtějí vrátit, takže musíme spíše sáhnout do jiných vod,“ informoval Špaček, jenž si cenil povedeného závěru sezony. „Velký dík patří kromě hráčů ještě Radúzovi Rekovi, Františku Mikulenkovi a Mirkovi Skurkovi, kteří mají na záchraně svůj podíl,“ dodal frenštátský kapitán. (dtb)

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – SK BESKYD ČELADNÁ 2:0 (2:0)
Branky: 28. Bednář, 37. Špaček. Rozhodčí: Laštuvka – Fajkus, Sivera. ŽK: Walder, Váňa, Taraba, Hlaváč, Řehák, Pliska. Diváci: 66.
Frenštát: Pešák – Plachký, Bednář, Křiva, Vaverka – Střelec (83. Gillar), Špaček, Kovář, Marek – Kobylík, Klimpar. Trenér: David Kobylík.
Čeladná: Hlaváč – Taraba, Badura (54. Řehák), Čáp, Jaroš – Pliska, Šimák, Surovec, Martin Váňa (66. Strohalm) – Walder, Baran. Trenér: Leon Dostalík.

Veřovicím remíza nakonec nestačila
Veřovický AFC měl před posledním zápasem sezony jasno v tom, že vítězství s Dobrou by ho výrazně posunulo k záchraně. Ve vyrovnaném prvním poločase se však radovali pouze hosté, kteří využili dvou hrubek domácí defenzivy. Mičkův tým pak vsadil vše na útok a do otevřené obrany domácích Dobrá podnikala několik nadějných brejků, ale Veřovice držel ve hře výborný Martin Fojtík. Pět minut před koncem pak domácím svitla naděje po trefě Černocha a v závěru zápasu ještě vyrovnal z penalty, která byla nařízená po faulu na střídajícího Hrivňáka, kapitán Radim Košelík. Vzhledem k ostatním výsledkům pomohl Veřovicím získaný bod alespoň ke 13. příčce, která je prozatím sestupová, ale vzhledem k nevyřešenému složení vyšších soutěží, ještě veřovická naděje zůstává. „Soupeři jsme strašně lacino nabídli dva góly. Přidala se nervozita a v závěru už se nám podařilo pouze vyrovnat. Bohužel jsme měli špatný podzim a to rozhodlo. Je to velká škoda, protože se nám na jaře podařilo kádr stabilizovat,“ litoval veřovický trenér Roman Mička, jehož tým měl nejhorší bilanci v tabulce domácích zápasů, když posbíral jen 14 bodů. (dtb)

VEŘOVICE – DOBRÁ 2:2 (0:2)
Branky: 85. Černoch, 90. Ra. Košelík z pk – 24. L. Papřok, 35. Šmahaj. Rozhodčí: Kubáček – Karas, Mikeska. ŽK: Šimíček, Černoch – J. Gryžboň, Filipčík, Kisza. Diváci: 150.
Veřovice: M. Fojtík – Ro. Košelík, Adamec, Kupčák (46. Hanko), Knybel – Gold (67. Pítr), Ra. Košelík, D. Šimíček, O. Matuš (46. Hrivňák) – Černoch – A. Šimíček. Trenér: Roman Mička.
Dobrá: Řízek – Maléř, Rajnoch, L. Šmahaj (80. O. Gryžboň), J. Gryžboň (50. Kisza), L. Papřok, Šebestík, D. Šmahaj, Filipčík (70. Bařina), Pietroszek (76. Alexa), Figura (63. Laštovička). Trenér: Dalibor Damek.

K výhře scházelo pět minut
Petřvald přiblížila k záchraně soutěže úvodní trefa Jaroše z 18. minuty. Tylečkova družina ale nezvládla závěr prvního poločasu, kdy po standardkách dvakrát inkasovala. Ve 33. minutě po rozehrání přímého kopu vyrazil hostující gólman míč trochu nejistě, míč se dostal k noze Bortlíčka a bylo srovnáno. Dvě minuty před přestávkou zahrál standardku Hlaváč a Šigut nedal hlavou petřvaldskému brankáři šanci – 2:1. „Nehráli jsme úplně špatně, ale věděli jsme, že musíme přidat. Bohužel jsme ale neskórovali, ani když jsme šli sami na branku,“ připomněl petřvaldský trenér Jaroslav Tyleček, jenž měl na mysli samostatné úniky Jaroše, Kožara či Kotka. Tesarčíka překonal až v 85. minutě po závaru Kožar. Ani bod však nakonec Petřvaldským k záchraně nestačil. „Záchranu jsme neztratili v tomto zápase, ale v několika jarních zápasech, kde jsme zbytečně přišli o body,“ konstatoval Tyleček, jenž se od nové sezony přesune na pozici asistenta a tým povede vedle nového hlavního trenéra, kterým se stal bývalý hráč Petřvaldu Jiří Halamíček, jenž působil u vítkovického dorostu. „Stávající kádr chceme udržet a navíc máme rozjednané nové hráče. Půjdeme za postupem, protože se chceme hned vrátit zpátky do A třídy,“ zdůraznil po neúspěšné sezoně Tyleček. (dtb, moš)

DOBRATICE – PETŘVALD N. M. 2:2 (2:1)
Branky: 34. Bortlíček, 43. Šigut – 18. Jaroš, 85. Kožar. Rozhodčí: Brabec – Bartoš, Žurovec. ŽK: Somr – Hýl, Kroupa. Diváci: 200.
Dobratice: Tesarčík – Uherek, Dobiáš, Hlaváč, Březina (87. Bezecný) – Skotnica, Marián Causidis, Šigut, Bortlíček (75. Kohut), Somr – Zábelka. Trenér: Marián Korabík.
Petřvald n. M.: J. Klečka – Ručka, Musil, Kroupa (74. Avetisyan), Prudký – Huvar, Kožar, Martin Hýl, Kotek – Jaroš, Valík (66. Marek Hýl). Trenér: Jaroslav Tyleček.