Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ohlédnutí za fotbalovými zápasy okresních týmů

/OD FNL PO OKRESNÍ PŘEBOR, 4X FOTOGALERIE/ Jarní bilance obou okresních zástupců v krajském přeboru lichotivá příliš není. Vendrynští dokázali zvítězit až na třetí pokus, naopak fotbalisté Frýdlantu na první letošní body stále čekají. Brušperk o výhru přišel v samém závěru. Fotbalisté Sedlišť souboj dvou celků ohrožených sestupem rozhodli v samém závěru. Cenný bod vyválčili hráči Raškovic z veřovické horké půdy.

15.4.2015

Ani fotbalisté Frýdku-Místku nezastavili rozjetý Zlín, kterému na domácím trávníku podlehli 0:2.Foto: DENÍK / Robert Schedling

FNL

FOTBAL TŘINEC – FC MAS TÁBORSKO 1:0 (0:0)

Pro první jarní porážku ve druhé lize si fotbalisté Táborska zajeli do Třince, který ukořistil cenné tři body díky výstavní trefě střídajícího Cepláka.

Na podzim Táborsko vyhrálo 3:1 a po bodech prahlo i tentokrát. Brankáře Palečka a jeho spoluhráče zaměstnalo několika standardními situacemi, čistou tutovku si však za celých devadesát minut nevypracovalo, a tak muselo skousnout první jarní porážku. „Zpočátku jsme měli ze soupeře viditelný respekt. Náš výkon byl bojácný a plný nepřesností," přiznal trenér Třince Marek Kalivoda.

Domácí fotbalisté, kteří po nezdarech ve Znojmě a Olomouci chtěli bodovat, na tom nebyli o nic lépe. Žádná dech beroucí podívaná to nebyla, spíše neúprosný boj mezi šestnáctkami s minimem šancí a zajímavých okamžiků. Vybočily z něho jedovaté rány Dediče a Smetany a především báječný kop střídajícího záložníka Cepláka. V momentě, kdy se k němu snesl odražený míč, na nic nečekal, napřáhl zpoza velkého čtverce a běžel se radovat – 1:0.

„Míč mi šel proti noze, hned jsem věděl, že to napálím. Buď to trefíte a je z toho krásný gól, nebo to kopnete nad bránu a všichni se vám smějí. Míč mi ideálně odskočil, dobře jsem ho trefil. A jak tak letěl, už jsem se jen koukal na gólmana, jestli ho stihne vyrazit," přiznal slovenský záložník ve službách Třince Miroslav Ceplák. „Trefil to báječně, ale takhle se už mu to asi nikdy nepovede," okomentoval parádní okamžik trenér Táborska Radim Nečas a dodal: „Domácí šli za vítězstvím s větší vůlí a v remízovém utkání byli důraznější. My udělali jednu chybu a byli za ní potrestáni."

Branka: 68. Ceplák. Rozhodčí: Julínek – Kordula, Vysloužil. ŽK: Matoušek, Smetana, Dedič – Ciferský. Diváci: 682.

Třinec: Paleček – Matoušek, Vomáčka, Hloch, Kubáň – Tomeček, Hupka, Motyčka, Janoščín (61. Ceplák) – Smetana (77. Dedič), Malcharek (85. Joukl). Trenér: Marek Kalivoda.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FC FASTAV ZLÍN 0:2 (0:0)

Ani fotbalisté Frýdku-Místku nedokázali zastavit do ligy mířící Zlín. Ten po změně stran ve Stovkách dvakrát udeřil a svou sérii bez porážky natáhl už na šest zápasů. „Na bod jsme minimálně měli, takže mě porážka samozřejmě mrzí. Zápas rozhodly kvality Poznara, který je na druhou ligu mimořádně kvalitním útočníkem. Zlín nám dobře svými dvěma útočníky napadal rozehrávku, některé chyby v defenzívě pak pramenily i ze špatného terénu, který tady máme," hodnotil zápas trenér Frýdku-Místku Karel Orel.

Ševci poprvé udeřili po hodině hry, kdy se Kopečného centr snesl na hlavu Poznara a ten chytrým lobem nedal domácímu gólmanovi šanci. Valcíři dál bojovali, dokonce mohli v 81. minutě i vyrovnat. To by ale musel střídající Staško svůj samostatný únik proměnit. Jak se to dělá, pak ukázal domácímu útočníkovi Poznar, který střelou podél vybíhajícího Prepsla upravil na konečných 0:2.

„Předpokládali jsme, že zápas bude hodně o bojovnosti. Navíc se hrálo na těžkém terénu. Je to naše šestá výhra v řadě, ale zůstáváme nohama na zemi. Co se týče Frýdku, tak jde vidět, že tady pracují dobře. Za tu dobu, co tu jezdím, udělali novou tribunu, nové šatny. Podle mě je to správná cesta druholigového týmu, jako je Frýdek-Místek," řekl po zápase zlínský kanonýr Tomáš Poznar.

Branky: 64. a 89. Poznar. Rozhodčí: Orel – Pilný, Arnošt. ŽK: Žídek - Železník. Diváci: 2420.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček (82. Jurišić), Žídek, Literák, Mehremić – Vašenda, Vaněk (66. Staško) – Zapalač (74. Hykel), Bello, Talián - Matúš. Trenér: Karel Orel. (sch)

DIVIZE – sk. E

LÍSKOVEC - VÍTKOVICE 1:0 (1:0)

Divizní fotbalisté Lískovce se postarali o velké překvapení, když na umělé trávě ve frýdeckých Stovkách porazili díky gólu Přemysla Glembka lídra soutěže z Vítkovic. „Hosté byli po celý zápas fotbalovější a měli určitě i více šancí. Jenže z jejich strany to byl takový zápas, kdy by nedali gól asi ani do půlnoci. Pro naše mladé hráče je výhra velkou vzpruhou. Celý tým zaslouží tentokrát pochvalu," řekl po zápase domácí trenér Jiří Krejčí.

Branka: 38. Glembek.

Lískovec: Mihalek – Folta, Šimek, Reintam, Musiol – Hykel, Coufal, Baculák, D. Pánek – Glembek (82. Seidler), Němec (80. Macíček). Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Krnov – Frýdlant n. O. 2:0 (0:0).

Pokud během zimy pomýšleli frýdlantští fanoušci, že by jejich miláčci mohli v jarních odvetách prohánět na čele tabulky vedoucí Petřkovice, musí teď být hodně zklamaní. Frýdlant totiž ani na třetí pokus na jaře nevyhrál, vše teď ale mohou napravit ve třech po sobě domácích zápasech (Kravaře, Vendryně, Bohumín).

„V první půli jsme viděli vyrovnaný fotbal. My si vypracovali jednu obrovskou šanci, kterou bohužel Preči nedal. Vzápětí byl v dobré pozici ještě Papřok, ale ani z toho branka nepadla," litoval slibných příležitostí svých svěřenců hostující trenér Pavel Smatana.

Ten musel v poločase kvůli zranění vystřídat obránce Střižíka a s přechodem Kubáně do zadních řad se hostům oslabil střed pole. „Domácí nás pak po změně stran začali v záloze přehrávat," uznal frýdlantský stratég. V 59. minutě se domácí i s rekordní návštěvou 350 diváků mohli radovat. Krnovu se povedla útočná akce po pravé straně a po přihrávce pod sebe otevřel skóre zápasu Bartoníček. Druhý gól pak domácí přidali v 81. minutě, když se v nefotbalové pozici (v sedě) prosadil Sklenařík.

Frýdlant: Jež – Střižík (46. Tobiáš), Byrtus, Junga, Prokeš – Papřok (52. Mandičák), Kubáň, Ursini (70. Žáček), A. Šigut (65. Myšinský) – Chlebek – Preči. Trenér: Pavel Smatana.

Kravaře – Vendryně 1:3 (0:1).

Hosté zabrali v pravý čas, ve třetím duelu jara urvali cenné tři body a udrželi se v silném středu tabulky krajského přeboru. Hrdinou střetnutí se stal záložník Vendryně Lukáš Stoszek, který byl u všeho podstatného. V prvním dějství pogratuloval ke dvěma bezvadným zásahům brankáři Pechovi a záhy po rohovém kopu Hanuse vsítil vedoucí branku Vendryně.

Stoszek měl prsty i v dalších gólech, po jeho rychlém výpadu se prosadil Vlachovič a na konečných 1:3 uzavřel parádním lobem Hanus. Domácí stačili už pouze snížit, brankáři Pechovi zkazili radost z čistého konta a zkorigovali na konečných 1:3. „Zahráli jsme podstatně lépe než posledně v Krnově, celý tým se prezentoval zodpovědným kolektivním výkonem," konstatoval místopředseda vendryňského klubu Ludvík Martinek.

Vendryně: Pecha – Kohut, Chlebek, Marek Samek, Buzek – Baron (85. Pilch), Martinčík, Hanus, Dawid – Stoszek (80. Pliska), Vlachovič (70. Lachowicz). Trenér: Zdeněk Černek. (sch, rom)

I. A TŘÍDA – skupina B

Čeladná – Dolní Lutyně 0:2 (0:1)

I když byli domácí po celý zápas lepší, na body to přesto nakonec nestačilo. Už v první minutě se v dobré střelecké pozici ocitl domácí Padych. Střílel však do brankáře hostí. Domácí jsou v tlaku, jenže chybují ve středu pole a hostující Pěgřim z rychlého brejku otevírá skóre utkání. Druhá půle byla o dobývání dolnolutyňské branky.

Na brankáři Šajerovi si postupně vylámali zuby Čáp, Staskevič a Machanec. A tak udeřilo opět na druhé straně. I tentokráte to bylo z rychlého brejku, když do černého zamířil Ochodek.
Čeladná: Juras – Machanec, Pliska, Badura, Čáp, – Bláha, Šimák – Staskevič (70. Chýlek), Padych, Váňa (86. Urbančík) - Valigůra. Trenér: Leon Dostalík.

Sedliště – Bystřice 4:2 (2:2)

Domácí fotbalisté si v úvodních minutách vypracovali dvoubrankový náskok, když do černého zamířili postupně Hrdý s Krejčokem. Hosté se však nevzdali a ještě v průběhu prvního dějství ztrátu smazali – po faulu na Klára Opluštil proměnil pokutový kop a Čmiel po individuální akci vyrovnal na 2:2. Pomyslný chleba se lámal v poslední desetiminutovce. Sedliště udeřila v 86. minutě Sekaninou přímo z rohového kopu a posléze z pokutového kopu upravil Krejčok na konečných 4:2. Hosté dohrávali bez vyloučeného Placzka, který viděl červenou kartu za oplácení.„Znovu jsme zbytečně ztratili body. Citelně nám schází zraněný Noga. Čekají nás tři těžké zápasy, pokud nechceme ztratit kontakt s konkurenty, potřebujeme dvakrát zvítězit," sdělil trenér bystřických fotbalistů Pavel Vavřač.
Sedliště: Šupolík – Hybel, Javorek, Hrdý, T. Majer, Bílek, Mokroš, Pohludka, Kovalík, Sekanina, Krejčok. Trenér: Petr Nesrsta.

Bystřice: Galusik – M. Teofil, L. Teofil, Samek, Rusz – Placzek, Kantor, Buryan, Čmiel – Klár (68. Sniegoň), Opluštil. Trenér: Pavel Vavřač.

Brušperk – Petřvald 1:1 (1:0)

Derby mezi Brušperkem a Petřvaldem na Moravě skončilo nakonec smírem 1:1.

Jen pár vteřin dělilo domácí fotbalisty od vítězství, do kterého je poslal po půlhodině hry Škrkoň. V samém závěru, kdy se hosté hnali za vyrovnáním, vstřelili domácí dokonce druhou branku. Radost z ní ale trvala pouhou chvilinku, protože gól uznán nebyl. „Přiznám se, že přesně nevím proč, ale něco tomu předcházelo u lajny, takže to nedokážu objektivně posoudit," svěřil se hostující trenér Pavel Podveský. Ten nakonec z Brušperku odjížděl spokojený, jelikož v poslední minutě si na dlouhý aut Jaroše naběhla zimní posila z Kozlovic Prudký, který přesnou hlavičkou vyrovnal.

Brušperk: Mušec – Cigánek (70. Karlík), Červenka, P. Hruzík, Tomek – Zajac (63. Válek), Kornak (79. Vojtek), Blahut, A. Hruzík – Škrkoň (75. Šimon), Bogdan (89. Koval). Trenér: Radim Karsten.

Veřovice - Raškovice 0:0

Také druhé jarní utkání na hřišti soupeře skončilo pro tým Raškovic ziskem bodu. Gólu se ale diváci nakonec nedočkali. I proto, že hosté v obraně dobře pracovali, na druhé straně zase Juřica po centru J. Škapy střílel z blízka vedle. „Po zaváhání v domácím utkání jsme tu přijeli s cílem uhrát bod. Kluci odvedli dobrou práci v defenzívě. Škoda několika nedotažených brejků. Při troše štěstí jsme tu mohli i vyhrát," hodnotil zápas hostující trenér Miroslav Onufer.

Raškovice: Kopecký – Šalata, R. Škapa, Farský, Kacíř – J. Škapa (89. Guziur), Juřica, Boráň, Klímek – Koláček (90. Blahuta), Vlček (88. Maťaťa). Trenér: Miroslav Onufer.

Vratimov - Dobratice 1:0 (1:0)

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, ale Tříska a po něm Kašuba hostujícího gólmana nepřekonali. To se povedlo až Pařenicovi, který stál na konci rychlé akce vratimovského celku. Vzápětí nastřelil stejný hráč břevno dobratické branky. Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání. Blízko k němu byl Hlaváč, který se ocitl před domácím brankářem úplně osamocený, leč nedal.

Dobratice: Tesarčík – Béla, Klesniak (69. Gongol), Figura, Uherek – Skotnica, Marek Causidis, Lýsek, Světlík (63. Rusek) – Somr, Hlaváč. Trenér: Marián Korabík. (rom, sch)

I. B třída – sk. B

Václavovice - Staříč 1:3 (1:0).

Jen pravidelný bodový zisk může domácí fotbalisty udržet v naději na záchranu nejnižší krajské soutěže. I proto mu šli hráči Václavovic v první půli naproti. Po zahozených šancích Hájka se Zezulčíkem se dokázal ve 38. minutě hlavou prosadit novic v domácím dresu Žižka. Hosté po inkasované brance ožili a snažili se ještě do poločasu srovnat skóre.

Tím se v jejich zadních řadách otevřelo okénko, které se snažil potrestat Habernal. Jeho branka ale pro ofsajdové postavení uznána nebyla.

Po změně stran se domácí z hřiště postupně vytratili a do hry se vrátili hosté. Už ve 48. minutě srovnával na 1:1 Pešek. Po dalších dvou šancích na obou stranách udeřilo znovu v 63. minutě, kdy se hosté po Musálkově střele dostali do vedení. To pak v samém závěru zápasu pečetil ještě Urbiš, který využil nedorozumění v domácí obraně.

Václavovice: Tomis – P. Sládek, Berta, Bednář (T. Sládek), Ludvík (Kozel) – A. Novotný (Bystroň), Žižka, Zezulčík, Habernal – Hájek (Mokroš), P. Novotný. Trenéři: Petr Bardoň a Tomáš Vojtek.

Staříč: Smetana – Řezáč, Kocich, Jukl, Plichta – O. Sluštík (51. Musálek) – Malý, M. Pešek, Bogdan – Jan Sluštík (46. Volný), Urbiš. Trenér: Josef Sluštík.

Fryčovice - Kozmice 0:1 (0:0).

V úvodu zápasu stálo při domácích hráčích velké štěstí, jelikož hosté dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Poté se hra srovnala, domácí se ke slovu dostali těsně před poločasem, kdy Šlosar v dobré pozici trefil jen brankáře Bortlíka. Bezbrankový stav nakonec vydržel až do 85. minuty, kdy dlouhý aut Galuse prodloužil Starý k Bílkovi, který rozesmutnil nejen domácí hráče, ale také i jejich přízvnice.

Fryčovice: Ivánek – Hlavatý, Zahradník, Holub, Rimel (46. Janek) – Staněk (74. Plesník), Šlosar (82. Vrtný), Soško, Žurovec (61. Koloničný) – Rumel, J. Pešek. Trenér. Jan Šponiar st.

I. B třída – sk. C

Lučina – Nýdek 4:2 (0:2).

Favorizovaná Lučina se v prvním poločase hledala. Hosté toho dokázali využít, když Labaj nejprve trefil přímo z rohového kopu tyčku a Frýda po dvou nahrávkách Tlacháče dostal favorita do vedení. Lučina se zvedla po změně stran, kdy v rozmezí několika minut překlopila vítězství na svou stranu.

Na 1:2 snižoval přesnou střelou Skotnica, o vyrovnání se postaral o dvě minuty později Majer. V 59. minutě mohl misky vah převážit na domácí stranu R. Tomíček, leč v dobré pozici přestřelil. Domácí se nakonec dočkali v 63. minutě, kdy brankáře Kantora překonal střelou k tyči Krzyžánek. Nýdek už vyrovnat nedokázal, naopak v poslední minutě inkasoval čtvrtou branku po trestném kopu Krzyžánka. „Kdybychom měli v mužstvu mladé hráče, řeknu jim, že se nic nestalo, že se z toho poučíme. Problém je v tom, že jsme zkušené mužstvo," divil se hrající trenér Nýdku Pavel Mazurek.

„První poločas byl super, hráli jsme kolektivně a zodpovědně, druhý jsme absolutně nezvládli," dodal.

Lučina: J. Kielar – R. Tomíček (90. Vojkovský), K. Tomíček, M. Kohut, Goroš – Krzyžánek, Myšinský, L. Kohut, Majer – Mikulec (50. Bártek), Skotnica. Trenér: René Hruška.

Nýdek: Kantor – Mazurek, Kocur, Babilon, Hadrava – Spratek, Frýda, Cienciala, Sikora, Radek Labaj (75. Czeczotka) – Tlacháč. Trenér: Pavel Mazurek.

Inter. Petrovice - Smilovice 0:0.

Z nerozhodného výsledku měl větší radost o záchranu bojující nováček. V prvním poločase Smilovice zazdily pokutový kop a krátce před závěrečným hvizdem v tutové šanci selhal střídající Szpyrc. Výhru mohli na svou stranu strnout také domácí, ale brankář Bašanda stál při penaltě na svém místě a po dorážce mu pomohla branková konstrukce.

ilovice: Bašanda – Bolf, Dytko, Balvar, Roman Barteczek – Radek Barteczek, Witos, Gerlich (60. Cienciala), Rajnoch – Svoboda, Máj (72. Szpyrc). Trenér: Miroslav Sikora.

Dobrá – Písek 2:0 (1:0).

Doberští s Pískem většinou na domácím trávníku problémy nemívají a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Už v 8. minutě se mohl do střelecké listiny zapsat domácí Javorek, tomu ale gólovou radost zhatil hostující obránce, který jeho pokus vyhlavičkoval z prázdné brány. První změna skóre přišla deset minut před přestávkou.

Domácí stoper Zícha našel krásným pasem z poloviny hřiště rozeběhnutého Rajnocha, který lobem nedal hostujícímu gólmanovi Kunákovi šanci. O chvíli později domácím zatrnulo, když uzdravený písecký kapitán Kajzar poslal z poloviny hřiště míč na břevno doberské branky.

Domácí svou výhru pak jistili proměněnou desítkou, kterou s přehledem proměnil Šmahaj. „Ani trochu se mi nelíbil přístup některých našich hráčů. Ten byl totiž katastrofální, když se začali omlouvat na poslední chvíli. Sestavu jsem tak lepil dorostenci, žádný zázrak jsem tedy nečekal. Očekával jsem, že se ocitneme pod mnohem větším tlakem, jenomže my jsme se semkli a prezentovali se poctivým výkonem," poznamenal kouč Písku Vladislav Ligocki.

Dobrá: Vláčil – Šmahaj, Zícha, Šebestík, Kisza – Filipčík, J. Gryžboň, Javorek (28. Platoš), O. Gryžboň (80. Imričko), Malchárek (70. Herník) – Rajnoch (60. Knödl). Trenér: Tomáš Zářický.

Písek: Kunák – P. Heczko – Kapsia – L. Kantor (80. Karch), Michalski – Byrtus, Zogata – T. Lysek, J. Kajzar, J. Ligocki (20. Lubojacki) – Wolny. Trenér: Vladislav Ligocki.

ČSAD Havířov - Hnojník 3:0 (3:0).

O nezdaru papírového favorita rozhodlo první dějství, kdy se o udržení bojující Havířov dostal o tři kroky napřed. Trenér Hnojníku Kuczynski o poločase sáhl ke střídání a přeskupil řady, jeho celek se však nakonec nedočkal ani kontaktní branky. „Ve druhém poločase jsme se dostali do několika vyložených šancí, jednoznačnou prohru v poměru 3:0 jsme si určitě nezasloužili," prohlásil trenér Hnojníku Marian Kuczynski.

Hnojník: Mrozek – Bauman (76. Franek), Ganczarczyk, A. Klus, T. Jantoš (46. Brzuchanski) – Kozel, Martinček, M. Stryja (46. M. Klus), R. Papřok (76. I. Papřok) – Kušnirák, Hlávka (85. Javorek). Trenér: Marian Kuczynski.

Jablunkov – Mosty 2:2 (1:1).

Bod nenadchl ani jeden tým. Spartak dvakrát vedl, když se v prvním poločase trefil nejprve po Komárově pasu kapitán Szotkowski, ve druhé půli pak po akci Michálka se Szotkowským skóroval Krenželok. Mostečtí dvakrát vyrovnali, oběma brankám přecházela dobře zahraná standardní situace. V první půli se trefil Kolář, ve druhé zavěsil Frola. V obou gólech měl prsty hlavičkující Nieslanik, prosadil se po trestných kopech Stanieka a Buly.

„Oba góly patřily do kategorie laciných, Nieslanika nedokázal pohlídat nezkušený Bulawa," řekl trenér Spartaku Stanislav Kluz. „Naše hra byla katastrofální. To, co jsme předváděli, bylo trápením. Jablunkov měl dva vyloučené hráče a my toho nedokázali využít, velice mě to zklamalo," přiznal kouč Mostů Igor Lysek. Domácí dohrávali bez vyloučených bratrů Hudzieczkových, kteří v rozmezí několika vteřin uviděli přísné červené karty, kterým předcházely dvě sporné situace posouzené v neprospěch Spartaku.

Jablunkov: Kostka – Komár, Bulawa, P. Hudzieczek, J. Hudzieczek – Michálek, Krenželok, M. Hudzieczek, Zowada (48. Marek Sikora) – Ploszek (80. Marosz), R. Szotkowski. Trenér: Stanislav Kluz.

Mosty: Cymorek – Staniek – O. Jochymek (81. F. Turek), M. Szotkowski, Šafařík – S. Kufa (61. Frola), Bula, M. Turek, Kuczera – Nieslanik, Lukosz (46. Kolář). Trenér: Igor Lysek.

I. B třída – sk. D

Kozlovice - Kopřivnice 5:0 (1:0).

Do střelecké formy se v jarní části sezony dostali fotbalisté Kozlovic. Tentokráte to odnesla Kopřivnice, která hrála už od 13. minuty jen v deseti. Oslabeného soupeře načal v prvním dějství M. Krpec, toho po změně stran postupně doplnili ještě Žáček, dvakrát Harabiš a pátou branku měl na svědomí střídající Holub.

Kozlovice: Chlebek – Žáček, Vaverka, Hruška, Ermis – A. Fojtík, Bednář (58. J. Fojtík), Vyvial (75. Víta), Piskoř – M. Krpec, Harabiš (71. Holub). Trenér: Radomír Chýlek. (rom, sch)

Okresní přebor mužů

19. kolo: Palkovice - Chlebovice 1:1, Oldřichovice - Janovice 2:1, Řepiště - Tošanovice 0:0, Hrádek - Metylovice 0:4, Hukvaldy - Ostravice 2:0, Baška - Nebory 2:1.

Okresní přebor dorostu – sk. A

15. kolo: Dobrá - Raškovice 1:0, Kozlovice - Václavovice 2:1, Čeladná (Kunčice, Metylovice) - Palkovice 1:3, Sedliště - Tošanovice 3:1, Baška - Lískovec 1:0.

15.4.2015
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.