FNL

FOTBAL TŘINEC – 1. SC ZNOJMO FK 2:2 (2:2)

Měření sil s exligovým Znojmem dopadlo pro třinecké fotbalisty docela dobře. Díky zásahům Malíře a Joukla dvakrát dohnali náskok rivala a získali aspoň bod. „Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, druhé části hry míváme vždy lepší. Řekl bych, že remíza je zasloužená, protože soupeř prokázal své kvality, ne nadarmo vozí body zvenku. Při troše štěstí jsme mohli vsítit vítěznou branku, ale to stejné mohl udělat i náš soupeř po jedné z řady nebezpečných standardek," řekl k pohlednému utkání generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Exligové Znojmo si letos jezdí na trávníky soupeřů pro tři body. Blízko k nim mělo i tentokrát, neboť v magnetu kola, jenž do ochozů Hřiště Rudolfa Labaje přitáhl pouze něco mále přes šest stovek diváků, dvakrát vyhrávalo. Pod prvním gólem se podepsal Pázler, po slabší chvilce třinecké defenzívy vypálil přesně k tyči. Do stejného místa, byť na opačnou stranu, se trefil střelec Žondra. Jeho zásahu předcházel tvrdý osobní souboj s kapitánem Třince Vomáčkou, který měl za to, že si skórující hráč pomohl v rozporu s pravidly.

Střetnutí zastihlo třinecké fotbalisty v dobré formě i herní pohodě. Přestože dvakrát za svým konkurentem zaostávali, pokaždé dokázali zvednout hlavu. Ve 13. minutě Malíř využil penaltovou výhodu po zákroku na Joukla a ve 46. minutě si oba hráči jak kdyby vyměnili role – Malíř si naběhl na přihrávku Málka, odcentroval a gólovou smetanu tentokrát slízl Joukl. Trefil se potřetí v sezoně a opět to bylo hlavou.

Šlágr 6. kola FNL mezi domácím Třincem a hosty ze Znojma skončil nakonec smírem 2:2.

Druhé dějství, v němž se hrálo nahoru – dolů, se neslo ve znamení řady šancí na obou stranách. Ty vůbec největší se nabízely Jouklovi, Gavlákovi (předčasně ukončil hostování ve Frýdku-Místku) a na druhé straně Odehnalovi a Žondrovi. Brankáři Doleček s Palečkem byli vždy na místě a další změnu stavu už nepřipustili. „Divákovi se zápas musel líbit, šance se rodily jak na jedné straně, tak i na druhé. S druhým poločasem jsem velice spokojen, naopak se mi nelíbilo, že na začátku utkání jsme znovu dostali rychlý a navíc zbytečný gól. Remíza je spravedlivá, s tak těžkým soupeřem, jakým exligové Znojmo bylo, ji beru," nechal se slyšet třinecký trenér Marek Kalivoda.

Branky: 14. Malíř z pen., 46. Joukl – 10. Pázler, 23. Žondra, Rozhodčí: Julínek. ŽK: Malíř - Odehnal, Žondra, Hudec, Lacko. Diváci: 620.

Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Zawada – Malíř, Hupka, Motyčka (30. Málek), Ceplák (89. Matoušek) – Gavlák, Joukl. Trenér: Marek Kalivoda.

Zawada: Bod není tak špatný, i ten se počítá

V zápase se Znojmem (2:2) se do třinecké sestavy vrátil uzdravený obránce Jan Zawada – letní posila z Baníku Ostrava. Na levé straně obrany zaskočil za distancovaného beka Kubáně.
Měl jste prsty v prvním gólu Znojma. Co jste provedl špatně?
Zavolali mi záda, tak jsem to nechtěl pouštět za sebe. Neměl jsem to dávat na šestnáctku, ale raději někam pryč. Byla to moje chyba, ale na ten odražený míč tam měl být někdo ze spoluhráčů.
Trenér Kalivoda vás za výkon pochválil. Nedělalo vám problém hrát na levé straně obrany, kde to máte přes nohu?
Levého beka jsem už několikrát hrál, ale asi z takových osmdesáti devadesáti procent jsem vždycky nastupoval na pravé straně. Hrát nalevo není zase tak velký rozdíl, má to svoje výhody i nevýhody.
Jaké například?
Mohu si navést míč do středu hřiště a vystřelit pravou, to je výhoda, ale zase nemám tak kvalitní centry levou nohou. Dnes jsem hrál nalevo já, ale teď se vrátí Lukáš Kubáň. Uvidíme, jak to trenér postaví příště.
Začátek třineckého angažmá jste si určitě představoval jinak. Hned v prvním utkání ve Zlíně jste v 60. minutě odstoupil ze hry kvůli zranění.
Bohužel. Tři týdny jsem jenom běhal, takže fyzicky jsem se cítil dobře, ale hrát zápas, to je úplně něco jiného. Ten výpadek na sobě ještě cítím, ale věřím, že moje forma půjde nahoru.
S exligovým Znojmem jste si rozdělili po bodu. Přijímáte remízu?
Bod bereme. Doma by se asi mělo vyhrávat, jenomže Znojmo venku všechno vyhrálo. Myslím si, že bod není až tak špatný, i ten se počítá. Mohli jsme vyhrát i prohrát, šance byly na obou stranách.
Ve druhém poločase se hrálo nahoru – dolů, šance se střídaly na obou stranách. Dá se říct, že to byl nadprůměrný druholigový zápas?
Řekl bych, že ano. Pro diváka to byla pěkná podívaná, hra vypadala z obou stran solidně, dobře jsme si to dávali.
Nejvíce vás zlobil urostlý útočník Libor Žondra, jehož zpravidla bránili stopeři. Svedl jste s ním nějaký osobní souboj i vy?
Jednou jsem se s ním střetl. Byl to takový Hightower, hrozně nepříjemný, nešlo ho vůbec odstavit od balonu. Opravdu zajímavý hráč. Já jsem se s ním naštěstí tolik nepotkával, bránili ho především stopeři.
Za týden doma přivítáte druhý exligový tým – olomouckou Sigmu, která roznesla Ústí nad Labem 5:0. Bude to těžší zápas?
Očekávám ještě těžší zápas než ten dnešní, protože Olomouc kvalitu má a jde jen o to, kdy se dostane do správného tempa. Přestože Olomouc byla v útlumu, je to kvalitní tým. My jsme ji porazili v poháru, takže nám to teď bude chtít vrátit. Bylo by dobré začít budovat nedobytnou domácí tvrz, ale počítá se každý bodík.

FK PARDUBICE – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:0 (0:0)

rýdek-Místek – Fotbalisté Pardubic utnuli svěřencům trenéra Vladimíra Goffy sérii tří utkání bez porážky. Valcíři v druholigovém duelu prohráli díky gólu z 55. minuty, který vstřelil Hašek. „Před utkáním jsme byli pod mírným tlakem, kdy jsme si byli vědomi, že po těch dvou domácích ztrátách potřebujeme už notně zvítězit. Od začátku jsme diktovali tempo hry, které se po vstřelené brance ještě zaktivnilo. Nejsem ale spokojen s poslední čtvrthodinou, kterou jsme zahráli dosti pasivně, jakoby hráči čekali na končený hvizd rozhodčího," hodnotil zápas domácí kouč Martin Hašek.

Pardubice – Fr.-Místek 1:0

Hosté byli blízko vyrovnání až v samém závěru střetnutí. To nejprve těsně vedle mířil Matúš, o chvíli později zase nastřelil Mozol hlavou tyč. „U té tyče při nás stálo velké štěstí. Pokud bychom takhle přišli o tři body, byl bych hodně zklamaný," dodal ještě Hašek. S výkonem svých svěřenců naopak frýdecký trenér Goffa spokojený nebyl. „Týmu chyběla radost ze hry, působili jsme po celý zápas odevzdaným dojmem. Pokusili jsme se protočit tři útočníky, ale jediným světlým momentem byla ta nastřelená tyč v závěru. A to je bohužel málo. Smutné je také to, že v poháru s Baníkem jsme dostali úplně stejný gól jako dnes. A to jsem přitom hráče na to před utkáním upozorňoval," zlobil se hostující trenér po zápase.

Náladu si budou moci frýdecko-místečtí fotbalisté spravit v dalším kole, kdy v sobotu 20. září přijede do Stovek momentální lídr druholigové tabulky – Viktoria Žižkov. Utkání má výkop v 16.30 hodin.

Branka: 55. Hašek. Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Mokrousch. ŽK: Bederka – Matúš, Zapalač. Diváci: 720.
Frýdek-Místek: Mihalek – Uvíra, Žídek, Literák, Švrček (71. Ďurica) – Talián, Vašenda, Mozol, Zapalač (85. Silveira) – Halaška (56. Milunović), Matúš. Trenér: Vladimír Goffa.

DIVIZE – sk. E

MFK VÍTKOVICE - REAL LÍSKOVEC 1:0 (0:0)

Pro divizní fotbalisty Lískovce jde již o třetí jednobrankovou porážku v řadě. Tentokrát se o ní postaral bývalý lískovecký kanonýr Marián Kovařík. Ostravský tým na soupeře vletěl a hned v úvodu mohl skórovat, jenže Bystrého přímý kop gólman Smolík vytěsnil na roh a po jeho rozehrání útočník Stanovský hlavičkoval do tyče. „Paradoxem bylo, že jsme si řekli, že v prvních dvaceti minutách nebudeme plašit. Počkáme si na ně, ať hrají zpočátku oni. Když si však kluci věří a chtějí hrát, tak je nutit k něčemu jinému nebudu," řekl kouč Vítkovic Tomáš Pohorelli. Lískovec se začal osmělovat po čtvrthodině hry a ani jeho hráči nebyli daleko od první trefy v zápase.

Nejdřív však po Palečkově průniku do pokutového území Vítkovic neprostřelil Kovalíka útočník Glembek, po něm zkoušel štěstí kapitán Soukup a ke gólu nevedla ani rychlá kombinace, na jejímž konci stál Paleček, který mířil z dobré pozice na břevno.

„Do druhé půle bylo našim úkolem eliminovat případný tlak domácích. To se nám ale vše zhatilo vyloučením Silveiry," narážel na situaci ze 63. minuty hostující trenér Jiří Krejčí. Narůstající tlak ostravského týmu v poslední dvacetiminutovce byl nakonec korunován trefou Kovaříka, který po Stavovského sklepnutí vběhl po pravém křídle do šestnáctky a křižnou ranou rozhodl o výsledku zápasu. „Kluci to zahráli dobře a vynutili si převahu. Ale i tak bylo vidět, že proti nám stojí kvalitní mančaft a hlavně oba stopeři soupeře byli na první pohled na hřišti dominantní. A to, že jim rozhodčí jednoho z nich vyloučil, nám fakt hodně pomohlo," dodal po zápase Pohorelli. „V závěru jsme vrhli vše do útoku se snahou vyrovnat, to se nám už bohužel nepoštěstilo," smutnil po čtvrté porážce v řadě hostující lodivod Jiří Krejčí.
V dalším kole hostí Lískovec v neděli 21. září od 16 hodin na svém hřišti nováčka z Kozlovic.

Branka: 76. Kovařík. Rozhodčí: Možíš – Růžička, Štipčák. ŽK: Dvořák – Silveira, Coufal, Paleček, Soukup, Juříček. ČK: 63. Silveira. Diváci: 150.

Lískovec: Smolík – Korneta, Coufal, Silveira, Musiol – Soukup, Juříček, Mikyska (65. Šimek), Paleček (46. Němec) – Glembek (74. Uhlíř), Šigut. Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

1. BFK FRÝDLANT – FK KRNOV 4:2 (2:1)

Fotbalisté Frýdlantu výhrou potvrdili své postavení v tabulce krajského přeboru, když po sedmi kolech vedou soutěž s tříbodovým náskokem. Utkání začali lépe hosté, kteří se ujali vedení už v 11. minutě. Domácí ale s odpovědí dlouho nečekali. O dvě minuty později našel Chlebek hlavu Žáčka a bylo srovnáno. Poté spálili Frýdlantští několik slibných šancí, ujala se až ta ze závěru poločasu, kdy hostujícího gólmana překonal Šigut. Krátce po změně stran zvyšoval Žáček na 3:1, ale Krnov se proměněnou penaltou vrátil zpátky do hry.

Zaslouženou výhru pak domácí pečetili po hodině hry, kdy Chlebek trestal chybu v hostující defenzívě. „Hráli jsme proti velice silnému soupeři, proto nás vítězství těší. Už poněkolikáté jsme inkasovali jako první, na to si musíme dát pozor," řekl k utkání domácí trenér Pavel Smatana.

Branky: 13. a 53. Žáček, 44. Šigut, 62. Chlebek - 11. Hudský, 56. Ondra (pk). Rozhodčí: Lakomý – Pustějovský, Beseda. Diváci: 278.
Frýdlant: Maderský – Střižík, Junga, Křiva, Prokeš (72. Fajčák) – Chlebek, Byrtus – Papřok, Preči, Žáček – Šigut (83. M. Němec). Trenér. Pavel Smatana. (sch)

TJ VENDRYNĚ – SK KRAVAŘE 3:0 (2:0)

Fotbalisté Vendryně se blýskli skvělým výkonem, Kravaře porazili přesvědčivě tříbrankovým rozdílem.

O první dva góly vítězů se postaral Hanus. Poprvé se trefil hlavou po spolupráci Martinčíka s centrujícím Dawidem, podruhé si našla cestu do sítě jeho tečovaná střela z trestného kopu. Třetí branku vsítil ve druhém poločase Stoszek, napřáhl z 25 metrů a jeho střela, při níž neměl gólman moc čisté svědomí, rozvlnila síť. Předtím to Stoszek zkusil hlavou, avšak hostující brankář jeho hlavičku s námahou vytěsnil na roh.

„Prezentovali jsme se bojovým, kompaktním a obětavým výkonem. V ofenzívě jsme byli kreativní, a třebaže jsme neměli příliš mnoho šancí, vstřelili jsme tři góly. Zároveň mě těší, že jsme dobrý výkon v obranné činnosti, zkušeného soupeře jsme nepustili do tlaku ani do gólových šancí," radoval se trenér vítězného celku Zdeněk Černek.

Branky: Hanus 2, Stoszek. Rozhodčí: Šimek – Kielar, Bátrla. Diváci: 90.
Vendryně: Fuják – Kohut, Chlebek, Marek Samek, Martinčík – Pilch (60. Repaský), Hanus, Baron (70. Broda), Dawid (85. Polák) – Stoszek, Kajfosz (80. Pliska). Trenér: Zdeněk Černek. Trenér: Zdeněk Černek.

I. A TŘÍDA – skupina B

Bystřice - Sedliště 2:5 (0:4)

Bum bác, bum bác a před koncem první půle to rázem bylo 0:4. „Měl jsem pocit, jako kdybychom byli někde na výletě, první dějství jsme úplně proflákli. Můžeme se jen dohadovat, jak by utkání mělo průběh, kdyby sudí uznali Žuborův gól hlavou na 1:1. Dle jejich názoru se dopustil útočného faulu," kroutil hlavou kouč Bystřice Miloš Koloničný. Hosté poprvé udeřili již ve 3. minuty, kdy domácího gólmana překonal Krejčok. Ještě do poločasu přidal další dvě branky Koníček a ve 32. minutě upravoval Kaňok již na 0:4. Aby toho nebylo málo, Bystřice dostala po změně stran ještě jednu branku o kterou se postaral Sekanina. Hosté polevili a domácí si vytvořili tři loženky, které Samek, Čmiel a Noga zahodili.

„Bylo to ještě předtím, než se naplnila 60. minuta. Mohli jsme se zápasem ještě něco udělat, ale bylo jasné, že stav 0:5 se asi otočit nedá," přiznal Koloničný. Jeho tým se zmohl jen na dvojitý čestný úspěch, Buryan připravil pro Žubora branku na 1:5 a vzápětí si oba hráči úlohy vyměnili.

Bystřice: Galusík – Sniegoň (65. Očadlík), Bodeček (33. Opluštil), Klár, Miroslav Samek, Rusz – Buryan, D. Kantor, Čmiel – Noga (70. L. Kantor), Žubor. Trenér: Miloš Koloničný.
Sedliště: D. Majer – Hybel, Pohludka, Foukal, Kmošťák – Bílek – Koníček (82. Bojda), Mokroš, Sekanina, Kaňok – Krejčok. Trenér: Petr Nesrsta.

Petřvald n. Mor. - Brušperk 2:1 (1:1)

Pro petřvaldský celek to bylo čtvrté vítězné utkání v řadě. Nutno říct, že velice šťastné, jelikož o třech bodech rozhodl až v nastaveném čase Válek. Domácí skórovali již po pěti minutách hry, ale trefa Malúše pro ofsajd uznána nebyla. Uběhly další dvě minuty, kdy se po rohu dostal míč až k Mičaníkovi, jenž z první otevřel skóre zápasu. Brušperku se ve 33. minutě podařilo Vojtkem vyrovnat. Když už se zápas chýlil ke konci, rozehrával Válek roh na Hýla, po jehož zakončení se míč dostal zpět k Válkovi a ten z úhlu na zadní tyč obstřelil hostujícího gólmana.

Brušperk: Pražák – Cigánek, Kroupa, Hruzík, Bačo – Vojtek (90. Horký), Honěk (32. Kuba), Zajac, Ručka (70. Reichel) – Valigůra (84. Červený), Slota (76. Šimon). Trenér: Radim Karsten.

Raškovice - Veřovice 1:3 (1:2)

Úvod zápasu domácím vůbec nevyšel. Už v 7. minutě si raškovičtí zadáci nepohlídali Košelíkovo vysunutí na nabíhajícího Valoška, který střelou k tyči poslal hosty do vedení. To ve 14. minutě se štěstím navýšil ještě Satek, který nadvakrát s tečí domácího obránce dopravil míč za Kopeckého záda. Pět minut před půlí chyboval hostující obránce Kocián, o míč jej obral Boráň a po jeho přihrávce snižoval na zadní tyči osamocený Vochta. Po změně stran byli sice domácí aktivnější, ale výraznější příležitosti k vyrovnání si nevypracovali. A tak udeřili v 89. minutě hosté, kteří těžili z gólové dorážky střídajícího Matúše.

Fotbalisté Raškovic zaspali úvod utkání, kdy od Veřovic dostali dvě rychlé branky. Vochta sice dokázal v závěru první půle snížit, ale po změně stran hosté pečetili své zasloužené vítězství v poměru 1:3.

Raškovice: Kopecký – Zeman (70. Maťaťa), J. Škola, Farský, Kacíř – Kučák (86. Rozehnal), Juřica, Škapa, Musil (81. Platoš) – Vochta, Boráň. Trenér: Miroslav Onufer.

Dolní Lutyně - Čeladná 1:0 (1:0)

Domácí z úvodního tlaku vytěžili nejprve nastřelenou tyč, ve 12. minutě už ale po rohovém kopu skóroval Hanusek. Hosté o sobě poprvé dali vědět po půlhodině hry, kdy Padychova rána míří nad. Krátce před přestávkou podruhé zachránila hosty tyč. Čeladenští ve druhé půli změnili rozestavení a začali hrát aktivněji. V 54. minutě střely Čápa a Padycha končí mimo bránu, v 69. minutě zase míří Váňa přímo do náruče brankáře Šajera. Když v závěru své tutovky neproměňují znovu Váňa či Padych, končí duel těsným vítězstvím domácích.

Čeladná: Murín – Machanec, Freisler, Vančo, Drevňák (68. Pyšno) – Staskevič, Bláha, Chýlek (78. Matwikow), Čáp – Váňa, Padych. Trenér: Leon Dostalík.

TJ Dobratice – Vratimov 2:0 (1:0)

Exligový Martin Lukeš v barvách Vratimova měl být pro domácí fanoušky dobrou pozvánkou na sobotní fotbal. Tomu sice zdárně konkuroval Radegastův den, který se konal ve stejnou dobu v nedalekých Nošovicích, ale i tak si na utkání našlo cestu kolem dvou stovek diváků.

Nováček z Dobratic si v letošní sezoně I. A třídy vede náramně dobře. Naposledy Dobratičtí porazili na domácím trávníku Vratimov 2:0.

A bylo to právě vratimovský záložník Lukeš, který po rohovém kopu bez přípravy z voleje minul domácí branku. O něco lepší možnost zahodil o chvíli později Pařenica, když svůj únik řešil zbytečnou přihrávkou místo účinnější střely. Domácí do první slibné šance dostali až po čtvrthodině, kdy Causidisův pokus kryl Kubala. V 18. minutě vybojoval na půlicí čáře míč Uherek, posunul jej do volného prostoru Hlaváčovi a jeho dloubáček nakonec doplachtil do sítě – 1:0. Dobratickému útočníkovi rázem narostla křídla a ještě v průběhu prvního poločasu se několikrát pokoušel o zakončení. Leč neujala se ani jeho střela pravou, či gólová střela z pěti metrů, kterou skvěle zlikvidoval hostující brankář. Vratimov mohl vyrovnat po úniku S. Třísky, ten si však na dobře chytajícího Tesarčíka nepřišel.

Jednobranková ztráta se na začátku druhého dějství nelíbila Klejnotovi, ale ani on Tesarčíka dobře mířenou střelou nepřekonal. V této části hry se výrazně ukazoval právě zkušený Lukeš, kdy jeho přihrávky měly přesnost a zahrávané rohové kopy jen stěží odvracela domácí obrana. Nad všemi ale v soubojích vynikal brankář Tesarčík. V 72. minutě po výkopu hostujícího gólmana odvracel zpátky hlavou Lýsek, míč za půlící čárou vtipně pustil na nabíhajícího Causidise Malyjurek a domácí kapitán zvládl koncovku skvěle – 2:0. Když pak v závěru spálil tutovku T. Tříska (po centru od Lukeše napálil míč pouze do tyče), skončilo utkání zaslouženým vítězstvím dobratických fotbalistů.

„Odehráli jsme výborný první poločas, kdy jsme soupeře prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili. Po změně stran jsme přidali druhou branku, výhra je určitě zasloužená," radoval se ze zisku tří bodů dobratický kouč Marián Korabík.

Branky: 18. Hlaváč, 72. Marián Causidis. Rozhodčí: Papuga – Vlček, Poledník. ŽK: 2:1.
Dobratice: Tesarčík – Klesniak (62. Světlík), Béla, Lýsek, Skotnica (89. Platoš) - Uherek, Rusek (61. Malyjurek), Dian, Farny (71. Somr) - Marián Causidis, Hlaváč (82. M. Dobiáš). Trenér: Marián Korabík.
Vratimov: Kubala – Adámek (58. Vašnovský), Macák, Valla, Pešek (76. T. Tříska), Skoupý, Lukeš, S. Tříska, Kašuba (85. Pojezdala), Klejnot, Pařenica. Trenér: Jiří Hořínek. (moš)

I. B třída – sk. B

Staříč - Václavovice 4:0 (0:0)

Fotbalisté Václavovic neuspěli ani v druhém krátce po sobě jdoucím derby. Po domácí remíze s Fryčovicemi prohráli vysoko ve Staříči. Domácí o svém vítězství rozhodli až po změně stran. To se nejprve dokázal prosadit Janota. Uběhly další dvě minuty a na 2:0 zvyšoval Musálek. O další dvě trefy domácích fotbalistů se postaral zkušený Jiří Pešek.

Staříč: Smetana – Jukl (68. Čuba), Kocich, Janota, O. Sluštík – Musálek (88. Merta), Kolek, M. Pešek, Plichta (46. Váňa) – J. Pešek, Jan Sluštík (78. Řezáč). Trenér: Josef Sluštík.
Václavovice: Ometák – Habernal, Berta, Novotný, Ludvík – P. Sládek, Škrkoň, Zezulčík, Bednář – Hájek, Kuchařík. Trenér: Petr Bauman.

Kozmice - Fryčovice 2:1 (2:0)

První poločas se spíš vydařil domácímu celku, zejména Ličkovi, který si nejprve ve 33. minutě naběhl na přihrávku Hartmanna a rozvlnit síť za fryčovickým brankářem. Zanedlouho pak hosté ve svém vápně faulovali pronikajícího Janíka a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltou následně nepohrdl Lička. Na konečných 2:1 upravoval v 52. minutě pěknou ranou ze šestnáctky Zahradník.
Fryčovice: Ivánek – Volný (46. Hlavatý), Hubeňák, Zahradník, Rimel – Staněk, Soško, Rumel, Žurovec – J. Vrtný (59. Plesník), I. Vrtný (61. Holub). Trenér. Jan Šponiar st.

I. B třída – sk. C

Nýdek – Lučina 1:5 (0:3)

Že by nějaká nákaza? Bystřice v neděli prohrávala doma o pět branek a to stejné se přihodilo i sousednímu Nýdku. Do utkání vstoupili domácí velmi špatně a po poločase prohrávali o tři branky, když se za Lučinu třikrát prosadil Lukáš Kohut. Ve druhém poločase inkasoval Nýdek ještě dvakrát. V 50. minutě zvyšoval totiž Jiří Staufčík na 0:4, pátý gól hostí přidal v 66. minutě střídající R. Tomíček. O čestný úspěch domácího celku se pak postaral P. Labaj po standardní situaci, kdy to byl vůbec jeho první kontakt s míčem. „Lučina byla lepší než my, po poločase měla k dobru tři góly, už bylo prakticky po zápase. Zatímco protivník byl nezvykle produktivní a své šance proměňoval, my jsme si je ani nevypracovali. Jedeme dál, musíme na to co nejdříve zapomenout," udělal tečku za blamáži hrající trenér Nýdku Pavel Mazurek.

Nýdek: Pinkava – Cienciala, Kocur, Babilon, Hadrava (75. Přibyla) – Sikora (85. P. Labaj), Frýda (65. R. Labaj), Strokosz, Spratek – Mazurek, Czeczotka (46. Konderla). Trenér: Pavel Mazurek.

Lučina: Kielar – Čubok, Jiří Staufčík, M. Kohut, Goroš – K. Tomíček (75. Vojkovský), Myšinský (56. R. Tomíček), Majer, L. Kohut – Jajkowicz (85. Jindř. Staufčík), Krzyžánek (67. Bubík). Trenér: René Hruška.

Mosty – Jablunkov 2:3 (1:2)

Při jednom z prvních útoků Kolář zatáhl míč, nacentroval od brankové čáry na Nieslanika a ten hlavou prodal své střelecké kvality. Spartakem to nezacloumalo, do konce úvodní části střetnutí naklonil skóre na svou stranu – J. Hudzieczek úspěšně dorazil míč do sítě po standardní situaci a posléze se nekompromisní bombou prezentoval Sikora. Závěrečných dvacet minut přineslo drama. Započal je nedovolený zákrok na M. Hudzieczka, jenž poté zahodil nařízený pokutový kop. Mostečtí kontrovali, kdy Bula centroval a Nieslanik provedl to, co má v popisu práce. O tři minuty později R. Szotkowski umístěnou střelou strhl vítězství na stranu Jablunkova. „Musím uznat, že Jablunkov byl lepší, bojovnější a vítězství si zasloužil," poklonil se soupeři vedoucí domácího celku David Tryska. Předseda Spartaku Oskar Martynek s ním souhlasil. „Byli jsme lepší, protivníka jsme přehrávali, měli jsme více šancí. Byl to dobrý zápas, diváci se měli na co koukat."

Mosty: Cymorek – Frola (78. Kowalowski), Šafařík, M. Szotkowski – M. Kluz, Jochymek (46. Lukosz), P. Szotkowski (46. Czepczor), Bula, P. Kufa – T. Nieslanik, Kolář. Trenér: Igor Lysek.

Jablunkov: Pindor – Komár, P. Hudzieczek, J. Hudzieczek, Gurecký (65. M. Cienciala) – R. Szotkowski, M. Hudzieczek, Marek Sikora (82. M. Kluz), Zowada – Michálek (80. Jan Martynek), Čmiel. Trenér: Stanislav Kluz.

Písek – Dobrá 2:1 (1:1)

Počáteční nápor Písku vyvrcholil pokutovým kopem v podání Kapsii, který hosty potrestal za faul Figury na pronikajícího Wolného. „Branka nám paradoxně ublížila, hosté se do nás pořádně obuli a až do konce úvodní části střetnutí byli lepším celkem," přiznal domácí kouč Vladislav Ligocki.

Dobrá ještě do poločasu umazala manko po Damkově úniku a Javorkově přesné trefě. Po změně stran začali hosté náporem, leč na gólmana Ligockého si nepřišli. O osudu zápasu nakonec rozhodla poslední minuta, kdy se po trestném kopu J. Kajzara dostal k míči domácí Kapsia a přesnou ranou překonal Lamoše v brance hostí. „Nebyli jsme lepší než kvalitou oplývající soupeř, ale šťastnější. Byl to remízový zápas, po změně stran se hra přelévala z jedné strany na druhou," dodal Ligocki.

Písek: M. Ligocki – Kapsia – Sztefek, Zahradnik – Karpecki – J. Ligocki (60. Lysek), J. Kajzar, Niemiec, Lubojacki (60. Legierski) – Zogata, Wolny (20. Michalik). Trenér: Vladislav Ligocki.

Dobrá: Lamoš – Šmahaj, Figura, Šebestík, Pietroszek – Filipčík, Javorek, Lužný, O. Gryžboň (65. Fojtík), Palarčík (80. Imričko) – Damek (46. Rajnoch). Trenér: Tomáš Zářický.

Hnojník – ČSAD Havířov 2:1 (1:1)

Úvodní část střetnutí nabídla po jedné brance na každé straně. Prvním střelcem byl domácí Ganczarczyk, který se trefil z trestného kopu. Loňský odpadlík z I. A třídy vyrovnal poté, co domácí hráči otáleli s rozehrávkou tak dlouho, až nakonec o míč přišli a byla z toho gólová pohroma. Vrátit vedení na stranu Hnojníku mohl Hlávka, ale po narážečce od Kušniráka nezakončil přesně. To jeho spoluhráč Mrozek se v bráně činil, kryl dvě těžké rány, jednu vytáhl na břevno. Vítěznou branku vsítil dvacet minut před koncem Walica, kdy hlavou uklidil míč do sítě po centru Hlávky. Gól na noze měl také Kušnirák, ale po sólu pohořel na brankáři. „Soupeř byl v závěru lepší a pořádně do nás bušil. Výrazně nás podržel brankář Mrozek, v poslední době chytá výtečně," pochválil zkušeného gólmana trenér Hnojníku Marian Kuczynski.
Hnojník: Mrozek – Brzuchanski, Bauman, Kozel, Franek – M. Stryja – Hlávka, Walica, Ganczarczyk, Papřok – Kušnirák. Trenér: Marian Kuczynski.

Smilovice – Petrovice 0:2 (0:1)

Fotbalový svět slovo „kdyby" sice neuznává, ale kdyby před koncem poločasu J. Topiarz vyrovnal za penalty za předchozí faul na Lipowczana na 1:1, střetnutí by možná vypadalo úplně jinak. Inter kritickou chvíli přečkal a v závěru utkání kdy už domácí hráli vabank, přidal ke gólu z první části hry ještě druhý zásah. Použil k tomu svou nejsilnější zbraň, rychlý protiútok. Neúspěšný penaltový exekutor měl smůlu, mohl vyrovnat i ze hry, jenomže jeho střele zatarasilo cestu břevno. „Ta penalta nebyla špatně kopnutá, ale gólman ji bravurně vystihl. Myslím, že to byl rozhodující okamžik utkání," zamyslel se trenér nováčka Miroslav Sikora.

Smilovice: Bašanda – Máj (62. Svoboda), J. Topiarz, Dytko, Lipowczan – Balwar, Gerlich, Roman Barteczek, Radek Barteczek – Witos, Rajnoch. Trenér: Miroslav Sikora.

I. B třída – sk. D

Kopřivnice - Kozlovice 4:0 (2:0)

Hostům se utkání v nedaleké Kopřivnici vůbec nepovedlo. Již ve 3. minutě fauloval brankář Holub a následně se domácí z penalty ujali vedení. Ve 26. minutě udeřili domácí fotbalisté podruhé, tentokráte po rohovém kopu. Další dvě branky pak Kopřivničtí přidali ještě po změně stran. „Byl to snad nejhorší výkon, který jsme kdy předvedli. Hráli jsme bez pohybu, nasazení a chuti. Góly jsme navíc dostávali po triviálních chybách," řekl k zápasu hostující trenér Radomír Chýlek.

Kozlovice: Holub – Eliáš, Prudký, Hruška, Žáček – J. Fojtík (52. Najdek), Zeman (70. Vyvial), Bednář, Piskoř (46. Ermis) – Jan Harabiš, Vaverka (75. Víta). Trenér: Radomír Chýlek.

Roman Baselides, Robert Schedling

Okresní přebor mužů

6. kolo: Chlebovice - Palkovice odloženo, Janovice - Oldřichovice 1:1, Tošanovice - Řepiště 5:0, Nošovice - Dobrá B 1:3, Metylovice - Hrádek 1:2, Ostravice - Hukvaldy 1:2, Nebory - Baška 3:3.

Okresní soutěž mužů

6. kolo: Vendryně B - Paskov 2:4, Vojkovice – Lučina/Sedliště 2:2, Lískovec B - Kunčice p. O. 0:0, Pržno - Návsí 3:3, Bukovec - Milíkov 5:0.