Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ohlédnutí za fotbalovými zápasy regionálních týmů

Vendryně se dál hledá. Čeladná neudržela ve Stonavě dvoubrankové vedení. Fotbalistům Bystřice se opět dařilo, když potřetí v řadě bodově uspěli a v tabulce se vyhoupli již na osmou příčku. Okresním zástupcům hrajících ve skupině B se v tomto kole vůbec nedařilo. Všichni tři totiž na hřištích svých soupeřů vysoko prohráli. V Mostech padlo sedm branek

29.10.2014

Derby v Raškovicích dopadlo lépe pro domácí, kteří díky dvěma přesným zásahům útočníka Boráně porazili Dobratice 2:0. Foto: Karel Moškoř

FNL

FK VARNSDORF - FOTBAL TŘINEC 3:1 (2:1)

Nepomáhají změny v sestavě, nepomáhají změny v rozestavení, nepomáhá nic. Fotbalový Třinec se hledá, na vítězství čeká už dva měsíce. Ze tří bodů se naposledy radoval koncem srpna, kdy na svém trávníku položil na lopatky nováčka z Opavy.

Na stadionu v Kotlině toho hosté z Třince mnoho nepředvedli. Jejich nejsvětlejším okamžikem byl Ceplákův rohový kop, na který si u bližší tyče naskočil uzdravený Smetana a hlavou si připsal premiérovou trefu v třineckém dresu. „Varnsdorf byl lepší na míči, vyhrál zaslouženě," uznal po utkání kapitán Třince Benjamin Vomáčka.

Jeho mužstvo kapitulovalo už ve třetí minutě, kdy nepokrytý Janoušek vypálil ze střední vzdálenosti, brankář Rohel vyrazil jeho střelu před sebe a dobíhající Daníček uklidil míč do sítě – 1:0.

Zpackaný úvod třinecké fotbalisty nerozhodil, Smetana za chvíli vyrovnal. Poté se však stalo něco, co svěřence trenéra Kalivody pronásleduje celý podzim – dovolili soupeři brzy odpovědět, po autovém vhazování se prosadil nedůrazně bráněný stoper Kouřil – 2:1.

Hráči obou týmů se ocitli ještě v několika slibných příležitostech, ale branka padla už jen jedna – zaslouženou výhru překvapivého lídra soutěže zpečetil po změně stran Jurča. „Protivník byl fotbalovější než my a vyhrál po zásluze, nicméně inkasovaným gólům se dalo zabránit," řekl trenér fotbalového Třince Marek Kalivoda.

Slezský celek se potácí v krizi, na výhru čeká už sedm zápasů. Do konce podzimu má už jen tři pokusy (s jarní předehrávkou čtyři). „Pořád platí, že po podzimu chceme mít těch devatenáct dvacet bodů. Jedeme dál, pokusíme se je uhrát ve zbývajících střetnutích," dodal Kalivoda.

Branky: 3. Daníček, 17. Kouřil, 56. Jurča – 14. Smetana. Rozhodčí: Berka – Pilný, Vaňkát. ŽK: Janoušek, Breite – Čelůstka, Smetana, Velner. Diváci: 1053.

Třinec: Rohel – Velner, Čelůstka, Vomáčka, Kubáň – Kundrátek (46. Malíř), Hupka, Matoušek, Ceplák (66. Málek), Joukl – Smetana (66. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

MFK Frýdek-Místek – 1. SC Znojmo FK 1:0 (1:0)

Komentář a fotogalerii k zápasu najdete zde

Branka: 20. Vašenda. Rozhodčí: Julínek – Hájek, Caletka. ŽK: Talián – Žondra, Hříbek, Lacko, Okleštěk, Yonov. Diváci: 2050.

Frýdek-Místek: Mihalek – Uvíra, Literák, Žídek, Švrček – Vašenda, Talián – Pribula (87. Coufal), Mozol (90. Milunović), Zapalač – Matúš (72. Halaška). Trenér: Karel Orel.

Znojmo: Andrejko – Hříbek (68. Stáňa), Yonov, Odehnal, Helísek – Okleštěk, Buchta, Lacko - Kovačić (77. Yilmaz), Žondra, Pázler (59. Ledecký). Trenér: Oldřich Machala.

DIVIZE – sk. E

HRANICE - LÍSKOVEC 3:2 (0:1)

I když byli domácí v tomto zápase mírnými favority, na hřišti to vidět nebylo. Lískovec byl v první půli aktivnější a zaslouženě šel po půlhodině hry do vedení. Zkraje druhého poločasu pak hosté přidali druhý gól a zdálo se být o osudu zápasu již rozhodnuto. „Zápas z naší strany vypadal hrozně. První poločas byl tragický a stojatý," nebral si servítky hranický kouč Alexandr Bokij. „S první půlí můžeme být spokojeni. Byli jsme lepší, domácí předvedli takový matný výkon," doplnil svého kolegu trenér Lískovce Jiří Krejčí.

Závěrečná půlhodina přinesla ale velký obrat. Domácí trenér poslal na hřiště Šišláka s Hoffmannem a hranická hra se rázem zlepšila. Domácí aktivita brzy přinesla snížení, když se po standardce trefil Kušner. V 75. minutě už bylo vyrovnáno. Chrastina unikl hostující obraně a propálil brankáře. Dvě minuty před koncem pak Hranice svůj skvělý obrat dokonaly. Chrastina nabil Kundrátovi a jeho tečovaná rána skončila v síti. „Za stavu 0:2 už nebylo co ztratit. Udělali jsme dvě střídání a naše hra se v útočné fázi zlepšila. Pořád ale dostáváme laciné branky a máme špatný pohyb," dodal po utkání Bokij. „Škoda mluvit. I když nás domácí pak zatlačili, tak jsme dvoubrankové vedení měli udržet. Chtěli jsme poprvé vyhrát na hřišti soupeře, ale posledních dvacet minut zcela zkazilo celkový dojem ze zápasu," kroutil hlavou kouč Lískovce Jiří Krejčí.

Branky: 68. Kušner, 75. Chrastina, 88. Kundrát - 33. Uhlíř, 61. Šigut.

Lískovec: Hill – Juříček, Javorek, Silveira, Musiol – Šigut, Kovjenić (46. Seidler), Mišenko, Uhlíř (67. Glembek) – Zečević, Paleček. Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

VENDRYNĚ – MARKVARTOVICE 2:4 (2:1)

Vendryně v posledních kolech zjevně chřadne, sbírá jednu prohru za druhou a klesá tabulkou. Pokud se okamžitě nevzchopí, na jaře ji čeká tuhý boj o udržení. I proto, že rozdává body potencionálním soupeřům v boji o udržení. Jedním z nich jsou Markvartovice, které po dvou trefách špílmachra Hanuse po poločase prohrávaly 2:1. Po změně stran hosté zaskočili domácí vyrovnávající brankou a poté dorazili hráče Vendryně dalšími dvěma góly. „V úvodním dějství jsme byli lepší, měli jsme navrch. Srazil nás vyrovnávající gól soupeře po změně stran. V posledních kolech jsme se dostali do útlumu, pohoda je pryč. Spalujeme šance a máme výpadky, protivníci chtějí více než my," poukazuje na problém útočník Vendryně Lukáš Stoszek.

Vendryně: Csikán – Fojcik, Chlebek, Marek Samek, Martinčík – Baron, Repaský (81. Josef Fuják), Hanus, Dawid – Stoszek, Broda (70. Polák). Trenér: Zdeněk Černek. (rom)

DĚTMAROVICE - FRÝDLANT 3:2 (0:2)

Lepší vstup do utkání si hosté v Dětmarovicích ani nemohli přát. V 6. minutě zahrával Chlebek rohový kop a Topiarz hlavou otevřel skóre zápasu. Poté slibné šance spálili Byrtus se Šigutem, až ve 37. minutě se po Prokešově přihrávce prosazuje Šigut. „V první půli jsme byli o třídu lepší," hodnotil zdařilý poločas kouč hostí Pavel Smatana.
Také v úvodu druhého dějství měli blíže ke vstřelení branky hráči Frýdlantu. Prokeš s Topiarzem ale do černého nemířili. „Kdyby padl třetí gól, bylo by rozhodnuto," řekl Smatana. Ten se pak nestačil divit. Domácí v závěrečné dvacetiminutovce totiž dokázali nepříznivý stav obrátit ve svůj prospěch. „Dětmarovice jsme více jak hodinu drželi od naší branky. Ten závěr jsme vůbec nezvládli. Tabulka se teď docela vyrovnala, ještě to bude hodně zajímavé," dodal frýdlantský lodivod.

Frýdlant: Maderský – Střižík, Junga, Preči, Prokeš – Chlebek, Kubáň – Papřok (62. Fajčák), Šigut, Byrtus (89. Žáček) – Topiarz (87. Mandičák). Trenér: Pavel Smatana. (sch)

I. A TŘÍDA – skupina B

Stonava - Čeladná 3:3 (1:3)

Hosté, potácející se překvapivě v dolní části tabulky, nastoupili k důležitému utkání ve Stonavě bez čtyř hráčů základní sestavy. I přesto Čeladná začala aktivněji. Už ve 4. minutě pálí Padych, domácí gólman jeho střelu vyráží. O sedm minut později zahrává domácí Hančin standardní situaci a z dobrých třiceti metrů nedává Černému šanci. Pak ale na řadu přichází hosté. V 16. minutě po úniku Váni vyrovnává hlavou Parma. Ve 21. minutě už Čeladenští vedou zásluhou Padycha. Když po půlhodině hry rozehrál rohový kop Váňa a Rusnok hlavou zvyšoval na 1:3, vypadalo to s hostujícími akciemi velice dobře. Krátce po přestávce chybují hosté v rozehrávce, což zkušený Frait dokáže trestat 2:3. V 59. minutě je dokonce srovnáno, když střela Febera zaplachtila za záda čeladenského gólmana. V závěr se pak do nadějných pozic dostali ještě Indra, Bláha či Padych, ale skóre zápasu zůstali již nezměněno.

Čeladná: Černý – Staskevič, Freisler, Čáp, Machanec – Váňa, Rusnok – Bláha, Padych, Chýlek – Parma (66. Indra). Trenér: Leon Dostalík.

Brušperk – Dolní Datyně 0:0.

Duel dvou týmů z opačných pólů tabulky skončil nakonec bezbrankovou remízou. „V první půli nás soupeř přehrával v záložní řadě, i přesto jsme si několik šancí vypracovali. Buď nás ale vychytal jejich gólman, nebo míč skončil na břevně či tyči," smutnil po utkání domácí trenér Radim Karsten. I po změně stran měli hosté častěji míč na svých kopačkách, leč ukázalo se, že proti sobě nastoupila družstva s nejlepší defenzívou, gól totiž nepadl.

Brušperk: Pražák – Cigánek, Kroupa, Hruzík, Kuba – Bogdan (80. Červený), Vojtek, Reichel, Ručka (85. Makúch) – Valigůra, Kapeš (65. Šimon). Trenér: Radim Karsten.

Raškovice – Dobratice 2:0 (1:0)

Derby se díky početné skupině hostujících fanoušků hrálo ve výborné atmosféře. V první šanci se ocitli hosté, kdy v 7. minutě krásně vysunul Causidis do úniku Hlaváče, ten však v pádu mířil nad. Ve 24. minutě chybovala hostující defenzíva. První pokus Kučáka ještě stačil brankář Tesarčík vyrazit, ale po další střele Boráně už byl dobratický gólman překonán. Tentýž hráč domácích se podepsal i pod druhou brankou. To v 66. minutě zahrával standardku Musálek, Tesarčík jeho nepříjemný centr vyrážel na břevno a Boráň hlavičkou trefoval už jen opuštěnou část hostující branky. V závěrečné čtvrthodince si hosté vybrali kopec smůly. Po gólech totiž volaly šance M. Dobiáše a Causidise, Hlaváč nastřelelil v nastaveném čase zase tyč.

Raškovice: Kopecký – Šalata, J. Škola, Farský, Kacíř – Musil (84. Koláček), Juřica, Boráň (90. J. Škapa), Musálek – Kučák (87. Gucký), R. Škapa (92. Platoš). Trenér: Miroslav Onufer.

Dobratice: Tesarčík – Skotnica, Béla, Rusek, Lýsek – Světlík (51. Klesniak), Dian, Hlaváč, Marek Causidis – Somr, M. Dobiáš. Trenér: Marián Korabík.

Bystřice – Dolní Lutyně 2:1 (2:0)

Bystřičtí pod vedením kouče Vavřače pookřáli, z devíti možných uhráli sedm bodů a poskočili na osmé místo tabulky. Výhru jim zajistil dvougólový střelec Noga. Toho v prvním poločase vyslal do brejku Buryan, Noga běžel sám, obešel brankáře a skóroval. Vzápětí se Noga trefil po akci Očadlíka, jehož vyslal na zteč Kantor. Hosté odpověděli lobem, který skončil na tyči, a po změně stran z dorážky vsítili kontaktní branku. Ke konci domácí fotbalisty podržel Galusík, který hostům zmařil dvojšanci. Poté sahal po hattricku Noga, ale netrefil. „Naše obrana mi přišla po změně stran taková nějaká vystresovaná. Hrát proti poslednímu nebylo snadné, dobře bránil a spoléhal na brejky. Kluci zaslouží pochvalu, protože to ubojovali," řekl trenér a předseda Bystřice Pavel Vavřač.

Bystřice: Galusík – M. Teofil, L. Teofil, Mir. Samek, Rusz – Očadlík, Buryan, D. Kantor (88. Bodeček), Placzek (70. J. Čmiel) – Klár (46. Opluštil) – Noga. Trenér: Pavel Vavřač.
Sedliště – Vratimov. Utkání bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo na sobotu 15. listopadu. (rom, sch)

I. B třída – sk. B

Velká Polom - Václavovice 6:1 (5:1)

Souboj dvou celků ze spodních pater tabulky začali lépe domácí. Už ve 2. minutě skóroval Vyhlídal, který o šest minut později zvyšoval již na 2:0. Rychlý start domácí celek uklidnil a po zbytek utkání byli Polomští lepší. Hosté se dokázali prosadit až v závěru prvního dějství, kdy se trefil Bednář. To už ale domácí vedli pětibrankovým rozdílem. Václavovice prohrály nakonec 6:1, když se v 72. minutě trefil ještě domácí Dluhoš.
Václavovice: Ometák – Berta, Novotný, Hájek, Ludvík – Kuchařík (Bystroň), Kozel (P. Sládek), Bednář (Langer), Habernal – Berka, Škrkoň. Trenér: Petr Bauman.

Ludgeřovice - Fryčovice 3:1 (2:1)

Jako první se střelecky dokázali prosadit domácí. Během třiadvacáté minuty kopal Klos standardku, brankář hostů podklouzl a první branka byla na světě. Ve 31. minutě se ale Fryčovicím povedla pěkná akce, na jejímž konci stál Rumel – 1:1. Jenže osm minut před přestávkou vrátil domácímu celku vedení Němec. Tentýž hráč nakonec obstaral i poslední gól utkání, když ve druhé půli svou střelu zpoza šestnáctky poslal k levé tyči.

Hať - Staříč 5:1 (1:0)

V tabulce druhá Hať se se svým soupeřem příliš nepárala. Zejména pak útočník David Plaček, který se v minulém kole střelecky navnadil a teď nastřílel Staříči tři branky. Gólově jej pak podpořil ještě jeho spoluhráč ze středové formace Radek Chmelař, který dal branky dvě. „Začátek druhého poločasu nám vyšel parádně. Vsítili jsme tři rychlé branky, což soupeře úplně položilo," pochvaloval si asistent trenéra Hati Pavel Šula. Hosté stačili už jen v závěru zápasu snížit Musálkem na 5:1.

Staříč: Smetana – Merta (60. Musálek), Váňa, Kocich, Čuba – Strakoš (66. Heryán), Janota – Matula, M. Pešek, Plichta – J. Pešek. Trenér: Josef Sluštík.

I. B třída – sk. C

Hnojník - Písek 3:0 (1:0)

„Řekl bych, že ke třem bodům jsme došli naprosto zaslouženě. Od počátku jsme měli herní převahu, v koncovce jsme byli aktivnější i preciznější. Prezentovali jsme se disciplinovaným výkonem, každý hráč si svědomitě plnil svá zadání," pochvaloval si trenér Hnojníku Marian Kuczynski. „Hnojník v prvním dějství moc nebezpečný nebyl. Dopustili jsme se kiksu, defenzíva se nedohodla a byl z toho gól. Další chyba přišla po změně stran, kdy jsme místo odkopu zvolili fotbalové řešení a znovu to skončilo gólem. Pak už bylo po utkání. Konečné skóre 3:0 vypadá špatně, tak jednostranné to určitě nebylo. Myslím, že jsme měli aspoň na plichtu," řekl trenér Písku Vladislav Ligocki.

Hnojník: Mrozek – Bauman, Ganczarczyk, A. Klus – Žajdlík (80. Brzuchanski), Stryja, Walica, T. Jantoš – Hlávka (55. Papřok), M. Klus, Kozel (75. Franek). Trenér: Marian Kuczynski.

Písek: M. Ligocki – Kapsia – Karch, Karpecki, Bojko (40. Jakub Fuják) – Michalski, Niemiec, Zogata, Zahradnik – J. Kajzar – Vajda. Trenér: Vladislav Ligocki.

Smilovice – Horní Suchá 2:1 (1:1)

Smilovičtí fotbalisté vstoupili do utkání špatně, kdy Suhcá šla po pěti minutách do vedení. Udržela je pouze dvě minuty, domácí rozehráli rohový kop a Dytko střelou z hranice velkého vápna vyrovnal na 1:1. „To bylo důležité, protože hosté byli ve druhém poločase lepší. My jsme se převážně bránili a bojovali spíše sami se sebou. Kdybychom brzy nevyrovnali, zápas by měl jiný vývoj," odtušil trenér Smilovic Miroslav Sikora. Smilovice se dostaly z útlumu a podařilo se jim vsítit vítěznou branku. Balvar vypálil z hranice velkého čtverce a jeho tečovaná střela prošla do sítě. „V dalších zápasech bychom chtěli potvrdit naše zlepšené výkony," doplnil kouč Smilovic.

Smilovice: Bašanda – Máj (66. S. Chlebek), Bolf, Dytko, Lipowczan – Roman Barteczek, M. Topiarz (46. O. Svoboda), Balvar, Radek Barteczek – Rajnoch, Vitos (88. Smolka). Trenér: Miroslav Sikora.

Jablunkov - Dobrá 4:1 (1:1)

Spartak začal jaksepatří, v úvodních dvaceti minutách soupeře k ničemu nepustil a po spolupráci centrujícího Komára se zakončujícím Sikorou šel do vedení. Zvýšení měli na kopačkách, respektive na hlavách Cienciala, M. Hudzieczek a Szotkowski. „Poté jsme však přestali hrát, přenechali inciativu soupeři a po sérii rohů a střel jsme inkasovali vyrovnávací gól do šatny," podotkl trenér Jablunkova Stanislav Kluz. O branku hostí se postaral po Damkově rohovém kopu Kisza.

Ve druhé půli se příležitosti střídaly na obou stranách, domácí párkrát podržel brankář Pindor. Zápas ve prospěch domácích zlomil Szotkowski. Ten nejdříve zakončil pohlednou akci a následně se trefil hlavou po trestném kopu M. Kluze, který stal také u zrodu čtvrté branky – standardní situaci rozehrál na Komára, ten odcentroval a M. Hudzieczek hlavičkou uzavřel na 4:1. Hosté si vypracovali dvě příležitosti, ale J. Gryžboň střílel nád, Figura zase neproměnil samostatný únik.

Jablunkov: Pindor – J. Hudzieczek (55. Zowada), M. Kluz, P. Hudzieczek, Marek Sikora – Komár, M. Cienciala, M. Hudzieczek, Gurecký (71. M. Čmiel) – R. Szotkowski, Michálek (85. Jan Martynek) Trenér: Stanislav Kluz.

Dobrá: Lamoš – Malchárek (78. Fojtík), Šebestík, Figura, Rajnoch – Palarčík, J. Gryžboň, Imričko, O. Gryžboň (70. Pastor), Damek - Kisza. Trenér: Tomáš Zářický.

Mosty - Nýdek 3:4 (0:3)

Domácí hráči začali mizerně, po poločase prohrávali už 0:3 a z kraje druhé půle inkasovali ještě jednu branku. Prvním střelcem zápasu byl Frýda, po něm dvakrát přišla řada na maličkého R. Labaje, jemuž Mostečtí dokonce dopřáli trefu hlavou. Čtvrtou branku Nýdku vsítil Sikora. „Za stavu 0:2 Szotkowski hlavičkoval do břevna, od něhož se míč odrazil do louže. Kdyby tam nebyla, byl by to gól," dušoval se vedoucí domácího celku David Tryska. Mosty však nezkolabovaly, ve druhém poločase díky dvoubrankovému Nieslanikovi a Kolářovi smazali obrovskou ztrátu a vrátili se zpátky do hry o body. „Nakonec jsme neurvali ani jeden, přestože vyrovnání viselo doslova na vlásku. Děláme hrozné chyba v obraně a naše koncovka je přímo žalostná, svůj gólový standard si drží Tomáš Nieslanik. Nevím, kde bychom bez něho byli," dodal Tryska. Hosté kromě čtyř gólů trefili dvě tyčky (Sikora, Czeczotka) těsně vedení v přestřelce uhájili. „Hrajeme to pro diváky, bavíme je, ale já na lavičce stárnu. Máme obrovský náskok a nakonec se strachujeme o vyrovnání, tohle se prostě nesmí stávat. Byl to šílený zápas," oddychl si vedoucí nýdeckého mančaftu Tomáš Michalík.

Mosty: Kuřok – Šafařík – Turek (62. O. Jochymek), Frola (68. Kowalowski) – M. Szotkowski – Lukosz, Staniek (62. Bula), P. Kufa, Kuczera – T. Nieslanik, Kolář. Trenér: Igor Lysek.

Nýdek: J. Kantor – L. Cienciala, Kocur, Hadrava, Strokosz – Tlacháč, Frýda (50. Raszka), Mazurek, L. Sikora (86. Přibyla) – Czeczotka, R. Labaj (74. P. Labaj). Trenér: Pavel Mazurek.

Inter. Petrovice - Lučina 1:3 (1:0)

Pro oba týmy z popředí tabulky to byl důležitý souboj. Ten začali lépe domácí, když ve 22. minutě Kačinský prostřelil Balka a domácí šli do vedení. Lučině se podařilo vyrovnat v 55. minutě. To L. Kohut vysunul za obranu K. Tomíčka a ten prudkou ranou nedal brankáři Sztefkovi šanci. O sedm minut později již bylo na hostující straně radostněji. Roh Majera vracel před branku Krzyžánek a navrátilec do hostující sestavy Mikulec jemnou tečí upravoval na 1:2. Také třetí gól přidali hosté po standardní situaci. V 82. minutě si na Krzyžánkův rohový kop naběhl Myšinský. Domácí pak mohli v závěru snížit, leč Balko únik kapitána Czyže vyrážel na roh.

Lučina: Balko – T. Tomíček, M. Kohut, Jiří Staufčík, Goroš – K. Tomíček (88. Jindř. Staufčík), Myšinský (70. Bubík), L. Kohut, Majer, Krzyžánek (84. Vojkovský) - Mikulec. Trenér: René Hruška.

Roman Baselides, Robert Schedling

Okresní přebor mužů

12. kolo: Chlebovice - Nošovice 1:1, Metylovice - Tošanovice 2:0, Ostravice - Janovice 4:1, Nebory - Palkovice 2:3, Baška - Oldřichovice 3:2, Hukvaldy - Řepiště 3:4, Hrádek - Dobrá B 5:0.

Okresní soutěž mužů

8. kolo: Lískovec B - Paskov 7:2.

29.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
5

Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Několikaměsíční omezení kvůli druhé etapě výstavby chodníku už nemusí trápit motoristy v Čeladné.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.