FNL

FK PARDUBICE - FOTBAL TŘINEC 1:0 (0:0)

Krize přetrvává. Fotbalisté Třince se nedočkali výhry ani na devátý pokus, na trávníku trápících se Pardubic prohráli 1:0.

Předposlední kolo podzimu proti sobě svedlo dva celky, které se v poslední době mnoho fotbalové radosti neužily. Pardubice ne a Třinec už tím tuplem ne. Padl už potřetí za sebou, celkově posedmé, z posledních devíti kol uhrál pouhopouhé tři body. „Opakuje se loňský podzim, ten kalich pijeme až do dna. Musíme se zvednout sami, nikdo jiný nám nepomůže," prohlásil zklamaný šéf klubu třineckého klubu Karel Kula. Třinci nepomohl jeho návrat na lavičku (vytvořil tandem s koučem Kalivodou) ani několik, změn v obvyklé sestavě.

Jedním slovem – soužícímu se Třinci nepomohlo nic. Opět gólově nezhodnotil své více než slibné příležitosti a navíc znovu vyrobil trestuhodnou hrubku, kdy v předbrankovém prostoru nevěnoval dostatek pozornosti volnému hráči. Mladý střídající útočník Petráň neměl slitování a opravdu tvrdě trestal – jako jediný překonal brankář Rohela a ukončil pardubické čekání na vítězství. V dalším minisouboji stejné dvojice byl úspěšnější třinecký gólman, Záviška v závěru orazítkoval jeho tyč.
Pozadu nehodlali zůstat ani hosté z Třince, před pauzou neproměnil více než vhodnou šanci ke skórování Motyčka a po obrátce to stejné potkalo i Cepláka. Dalšé prohru neodvrátili ani Dedič, Joukl či Vomáčka. „V poslední době se nám stává, že soupeř dokáže z jedné dvou šancí minimálně jednu využít, dá gól a ten je rozhodující. Stalo se to i dnes, kdy jsme na začátku druhé půle domácímu hráči před šestnáctkou dopřáli dostatek prostoru ke skórování. My měli stejnou příležitost o dvě minuty později, Ceplák ji ale neproměnil. Chybí nám kvalita v šestnáctce. Když jí nemáme, nemůžeme být úspěšní. Je to problém, který nás hodně trápí," smutnil Kalivoda.

Branka: 54. Petráň. Rozhodčí: Machálek. ŽK: Kakrda, Jeřábek, Hašek – Motyčka, Ceplák. Diváci: 416.

Třinec: Rohel – Zawada, Vomáčka, Kubáň, Matoušek – Velner, Málek (52. Lukáš), Motyčka (77. Joukl), Hupka, Ceplák – Smetana (59. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

MFK Frýdek-Místek – FK Baník Most 0:0

Duel 14. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže mezi domácím Frýdkem-Místkem a hosty z Mostu branky nenabídl. Ono také ani nebylo příliš z čeho.

Hosté zahrozili střelami ze střední vzdálenosti, domácí své dvě tutovky totálně zazdili. „V první půli bohužel nedotáhl svůj průnik Venca Mozol, kdy místo přihrávky na volného Matúše volil střelu mimo branku. Kdyby přihrál, byl by to stoprocentní gól. Po změně stran jsme si vypracovali už jen jednu šanci, když Zapalač trefil spojnici břevna a tyče," vzpomenul největší šance Valcířů domácí trenér Karel Orel.

Ten musel před utkáním řešit nepříjemný problém se složením obranné čtveřice. Stopeři Literák s Žídkem dostali čtvrtou žlutou kartu (za což je automaticky stopka na jeden zápas, pozn. red.) a Uvíra se na tréninku zranil. „O těch vynucených změnách jsme předem věděli, takže jsme se mohli celý týden na to připravovat. Hráčům, kteří nastoupili, jsem věřil. Tu důvěru mi pak na hřišti jen potvrdili. Až na pár věcí, byl jejich výkon velmi slušný. Nedostali jsme navíc i gól, což byl náš předzápasový cíl," potěšilo domácího trenéra.

Ten ve své nové roli plní přesně to, co se od něj očekávalo. Ze tří utkání vyválčil sedm bodů. „Samozřejmě mě to těší. Kdyby se navíc dokázalo vyhrát ještě dnes, tak by to bylo fantastické. Musíme se ale držet při zemi. Vzhledem k počasí, které bylo před utkáním, jsme věděli, že zápas s Mostem nebude jednoduchý. To se nakonec i potvrdilo. Každý bod se ale počítá," řekl po zápase trenér Karel Orel.

Ten už pomalu může připravovat svůj tým na pomyslný vrchol podzimní sezony. V sobotu 15. listopadu se totiž odehraje regionální derby s Třincem. „Na utkání se všichni moc těšíme, rádi bychom už konečně Třinec porazili. Motivace je velká," vzpomenul poslední sérii vzájemných duelů derby obránce Thiago Silveira. Dodejme jen, že derby se hraje na stadionu Rudolfa Labaje v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin.

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Kožár. ŽK: Vašenda, Matúš, Talián. Diváci: 1625.

Frýdek-Místek: Mihalek – Ilko, Coufal, Silveira, Švrček – Talián – Pribula (79. Hykel), Mozol (88. Halaška), Vašenda, Zapalač - Matúš. Trenér: Karel Orel. (sch)

DIVIZE – sk. E

LÍSKOVEC – NOVÝ JIČÍN 2:2 (1:2)

Utkání s Novým Jičínem nakonec odehráli fotbalisté divizního Lískovce v nedalekém Frýdku-Místku na umělé trávě. Domácí udeřili již ve 13. minutě, kdy se dokázal po Milunovićově centru prosadit Paleček. Poté zahrozil z přímého kopu hostující Lokša, ale Prepsl jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Závěr první půle pak patřil hostům. Ve 39. minutě zahrával Plešek rohový kop a stoper Malina hlavičkou srovnal na 1:1. Poté hosty podržel brankář Šrom, který bravurním zákrokem s pomocí břevna vyrazil pokus Juříčka na roh. Domácí tato šance musela mrzet, jelikož z poslední poločasové akce se trefil Lokša. Z vedení se ale Nový Jičín radoval po změně stran pouhých šest minut.

Po chybě brankáře Šroma, který vyběhl mimo šestnáctku a místo odkopu míče do zázemí špatným zásahem namazal Palečkovi, který z úhlu trefil opuštěnou branku. Další branky nakonec v tomto zápase již nepadly. „Po fotbalové stránce jsme opět nepropadli, naopak jsme na míči byli lepší. Propadli jsme ale v neproměňování těch nejvyloženějších šancí, to už je snad náš folklór. Soupeř byl dravý, zápas se divákům musel líbit. Mě mrzí, že jsme opět naplno nebodovali. Hráli jsme se sousedem v tabulce, jak se říká, o šest bodů. Musíme bojovat dál, nechceme se pohybovat na sestupových příčkách," řekl po zápase lískovecký trenér Jiří Krejčí.

„Věděli jsme, že se bude hrát na umělce pod světly, takže jsme se na to celý týden připravovali. Podařilo se nám ještě v prvním poločase skóre otočit a chtěli jsme pak vedení co nejdéle udržet, ale bohužel přišla chyba brankáře a brzo bylo srovnáno. Je to škoda, protože nebýt zbytečných chyb, mohli jsme si odvézt všechny body," hodnotil duel svého celku trenér novojičínských fotbalistů Alois Holub.

Branky: 13. a 53. Paleček – 39. Malina, 45. Lokša.

Lískovec: Prepsl – Juříček, Javorek, Mehremić, Musiol – Hykel (80. Glembek), Mišenko (70. Korneta), Kovjenić, Šigut (88. Němec) – Milunović, Paleček. Trenér: Jiří Krejčí. (dtb, sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

VENDRYNĚ – HÁJ VE SLEZSKU 2:1 (1:1)

Stačily dvě vítězství a Vendryně je na tom znovu o poznání lépe. Výhra nad silným Hájem jí dává relativní klid do další práce v krajském přeboru.

Hostující Háj dala jasně najevo, že na čtvrtém místě tabulky není neprávem. „Jeho hráči se na těžkém terénu lépe pohybovali, byli fotbalovější, zatímco my jsme naše nedostatky nahrazovali spíše bojovností," poznamenal trenér Vendryně Zdeněk Černek. Dawid s Hanusem v zakončení neuspěli, ale poté Martinčík přihrávkou nastartoval Hanuse a ten si v koncovce počínal chladnokrevně. Hosté po standardní situaci vyrovnali Štefkem na 1:1, ale poslední slovo měla Vendryně, jmenovitě střídající Baron.

„Z futsalového zápasu v Mělníku přijeli až někdy nad ránem, proto jsme se dohodli, že do hry půjde až v průběhu utkání. S ohledem na průběh utkání nám pochopitelně chyběl. V závěru nás podržel brankář Fuják, který kryl dvě gólovky," vyzvedl kouč Černek ostříleného gólmana. „Domácí hráli bojovně a odhodlaně. Byli šťastnější a proto i vyhráli. My se dopustili spousty chyb. Navíc jsme jeli jen v jedenácti, takže jsme nemohli vůbec střídat. Doufám, že se z porážky brzy otřepeme. O přestávce si pak musíme sednout a zamyslet se, jak to půjde dál," řekl po utkání hájecký kouč Václav Daněk.

Vendryně: Josef Fuják – Polák (85. Repaský), Buzek, Marek Samek, Fojcik – Stoszek (90. Pliska) – Kohut, Martinčík, Hanus, Dawid (65. Kajfosz) – Hulboj (55. Baron). Trenér: Zdeněk Černek. (rom)

FC Odra Petřkovice – 1. BFK Frýdlant n. O. 2:0 (0:0)

Po dvou letech znovu přezimují v krajském přeboru na prvním místě. Fotbalisté Petřkovic zvítězili v 15. kole páté nejvyšší soutěže doma nad Frýdlantem nad Ostravicí po brankách Martina Václavíka a Karla Macečka 2:0 a před posledním zápasem v Markvartovicích mají před aktuálně druhými Dětmarovicemi čtyřbodový náskok.

O tom, jak si povedou dál, se však i tentokrát bude rozhodovat až v jarních odvetách, které ve vzpomínané sezoně 2011/2012 nezvládli a skončili v krajském přeboru na konečné sedmé pozici.

Momentálně ale z týmu vedeného trenérskou dvojicí Lubomír Adler a Filip Smékal sálá pohoda a sebevědomí. „Pracujeme s týmem, který je úžasný. Tohle kluci ukázali i v posledním podzimním domácím utkání, v němž byli lepší, odhodlanější i připravenější než soupeř," pochvaloval po utkání Lubomír Adler.

V sobotu na vlastním lehce podmáčeném hřišti a proti soupeři, jenž se může opřít o hlasitou podporu svých fanoušků, předvedli koncentrovaný výkon, který korunovali po přestávce dvěma góly.

Chvíli po návratu na trávník předvedli Petřkovičtí dvěma stovkám diváků, které neodradil ani vytrvalý déšť, parádní kombinační akci, na jejímž konci stál zcela osamocený Martin Václavík. Pětadvacetiletý krajní záložník se v běhu koutkem oka mrkl směrem k brankáři Ježovi a pak vyslal ránu, která odrazem o břevno zapadla do sítě.

Od té chvíle Odra na několik minut zcela ovládla dění na trávníku, za což byla odměněna i druhým radostným okamžikem. Ještě před naplněním hodiny hry si na hranici šestnáctky zpracoval míč nejlepší střelec krajského přeboru Karel Maceček, obtočil se kolem stoperů a nakonec nadvakrát a po kličce brankáři Ježovi dopravil míč do frýdlantské branky. „Druhá půlka byla z naší strany lepší. Hráli jsme dynamičtěji, ale celkově mám za to, že jsme celý zápas rozhodli fakt díky tomu, že jsme byli odhodlanější. Ve hře byli kluci směrem dopředu sebevědomější. Mělo to parametry drzosti. A to nakonec podle mě rozhodlo," doplnil petřkovický trenér.

Hosté se oklepali až po několika střídáních, jenže gól dát ani poté nedokázali, byť třeba střídajícímu Prečimu chybělo jen velmi málo – čtvrthodiny před koncem trefil zblízka břevno Silbertovy brány.

Mladý petřkovický gólman si připsal třetí podzimní nulu, i když už v prvním poločase inkasoval. Jenže radost Frýdlantských trvala jen krátce, gólu dosáhli dle názoru rozhodčích v rozporu s pravidly. Stejně ale dopadli i domácí, kterým první gólovou radost po čtvrthodině hry uťal zvednutý praporek asistenta rozhodčího Michaela Viščora.

„Tohle utkání bylo nesmírně bojovné a nesmírně dojížděné utkání. K vidění byla spousta fotbalových věcí i důrazných soubojů, tohle utkání mělo parametry soubojů ve vyšších soutěžích," řekl po zápase téměř vždy usměvavý trenér Frýdlantu Pavel Smatana. „Petřkovice byly o chlup lepší, měly totiž více odražených míčů. Jejich kluci menších postav se na tom terénu lépe pohybovali a díky tomu mohli jít rychleji do kombinace, což jim maximálně vyhovovalo," dodal.

Branky: 49. Václavík, 57. Maceček. Rozhodčí: Picmaus – Viščor, Vrťo. Bez karet. Diváci: 200.

Petřkovice: Silbert – Darda, Wozniak, Staněk, Polášek – Hubeňák (68. Galus), Burian, Cesnek, Levčík, Václavík – Maceček. Trenéři: Lubomír Adler a Filip Smékal.

Frýdlant: Jež – Střižík, Junga, Křiva (82. Ursíni), Prokeš – Papřok, Kubáň, Byrtus (64. Žáček), Chlebek – Topiarz (Mandičák), Šigut (63. Preči). Trenér: Pavel Smatana.

I. A TŘÍDA – skupina B

Proplakaný víkend měl nakonec na svědomí, že se všechny zápasy posledního podzimního kola neodehrály. Sedliště s Brušperkem si tak na zasloužený odpočinek musí ještě pár dní počkat.

Vratimov - Čeladná 4:4 (3:1)

Utkání se kvůli deštivému počasí nakonec odehrálo na havířovské umělce. Hosté, kteří už nutně potřebují zvítězit, začali zápas aktivněji. Střely Padycha mířily vedle, technikou ránu Váni chytil zase domácí gólman. Ve 25. minutě o sobě ale dávají vědět hráči Vratimova. Tříska využil zaváhání hostující obrany a lobem nedal Murínovi šanci. Po půlhodině hry se v krátkém sledu dokázal dvakrát prosadit Pařenica a s hosty to v té chvíli vypadalo zle-nedobře. Až ve 42. minutě zahrával standardku Staskevič a Řehák hlavou upravil na poločasových 3:1. Po změně stran začali hosté stíhající jízdu. V 53. minutě nejprve Indra využívá milimetrového centru od Váni a už je to jen o gól. O tři minuty později je srovnáno, kdy se z trestného kopu krásně trefil Váňa. Gólový účet zápasu ale ještě zdaleka uzavřený není. V 60. minutě domácí chybují, Trubač vysunul Padycha a po jeho centru obrací průběh zápasu Indra – 3:4. Konečnou podobu divokého zápasu pak stanovili domácí v 66. minutě. V závěru si ještě oba celky vypracovaly po jedné šanci, skóre se již ale nezměnilo.

Čeladná: Murín – Staskevič, Řehák, Vančo, Čáp (30. Pyšno) – Bláha, Váňa – Trubač (70. Parma), Indra (88. Šiňák), Chýlek - Padych. Trenér: Leon Dostalík.

Bystřice - Raškovice 0:1 (0:1)

O vítězi utkání rozhodla 30. minuta. Kdy se po centru Vochty netrefil nejprve do míče Boráň, následnou střelu Kučáka vyrazil brankář Cymorek, až dorážka Juřicy byla nakonec gólová. „Ty první dorážky jsme stačili zblokovat, až ta poslední prošla do sítě brankáři mezi jeho nohama," vylíčil jedinou gólovou situaci utkání předseda a trenér Bystřice Pavel Vavřač. Jeho svěřenci bránili stejně dobře jako v předchozích zápasech, ale ve hře dopředu byli neškodní. Do šance se dostali pouze L. Teofil s Klárem, jejich střelecké pokusy však gólem neskončily. „Raškovice se soustředily na neprostupnou obranu, přes kterou jsme nebyli schopni přejít. Soupeř použil naší taktiku z Dobratic a navíc dokonale pokryl našeho střelce Nogu. Nezvládli jsme to po technické ani taktické stránce," smutnil Vavřač. Hosté mohli těsné vedení pojistit krátce před přestávkou, ale Juřica v dobré pozici střílel pouze do gólmana. Když pak po změně stran neuspěl ani Boráň, skončil zápas těsnou výhrou hostí. „Opět jsme předvedli velmi disciplinovaný výkon, kdy hráči dodrželi taktické pokyny. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí než domácí a zaslouženě tak vyhráli. Pro nás jen škoda, že už podzim skončil," řekl k zápasu hostující trenér Miroslav Onufer.

Bystřice: Cymorek – M. Teofil, L. Teofil, Miroslav Samek, Rusz – J. Čmiel, Buryan, Opluštil (60. Placzek), D. Kantor – Klár – Noga (75. Sniegoň). Trenéři: Pavel Vavřač a Radek Šulák.

Raškovice: Kopecký – Šalata, J. Škola, Farský, Kacíř – Vochta, Juřica, Boráň, Musálek – R. Škapa, Kučák (87. Musil). Trenér: Miroslav Onufer.

B. Albrechtice - Dobratice 4:1 (2:0)

Do posledního podzimního zápasu nastoupili hosté bez svého kapitána Mariána Causidise (zranění). A byli to hosté, kteří už ve 3. minutě mohli jít do vedení, Somr však svůj sólový nájezd gólově nezakončil. Poté začali hrát prim domácí. Ve 14. minutě zneškodnil ještě Tesarčík pokutový kop domácímu Jakubu Kociolkovi, o šest minut později ale hostující gólman kapituloval z Gojovy kopačky. Domácí útočník pak v závěru poločasu ještě připravil gólovou přihrávkou šanci pro zakončujícího Korzeniowského, která však zaváněla ofsajdem. I po změně stran se hosté zlobili na výroky mužů v černém, kdy se jim nelíbila situace při třetí brance domácího celku. V 70. minutě fauloval domácí Šlampiak v úniku Skotnicu a pískala se penalta. Navíc domácí obránce musel po druhé žluté kartě předčasně do šaten. K exekuci odpískané desítky se postavil Hlaváč, který střelou k tyči nedal Hekerovi šanci. Výhru pak Albrechtičtí pečetí i v oslabení, když v 83. minutě utekl Izaiáš a střelou na vzdálenější tyč upravil na konečných 4:1.

Dobratice: Tesarčík – Béla, Klesniak, Lýsek, Skotnica – Dian, Rusek (86. Březina), Uherek, Malyjurek – Hlaváč (89. Ševčík), Somr (65. Světlík). Trenér: Marián Korabík.

Utkání Sedliště – Dolní Datyně bylo odloženo na pondělí 17. listopadu od 13.30 hodin, zápas mezi Brušperkem a Frenštátem pod Radhoštěm ještě pevný termín dohrávky nemá.

I. B třída – sk. B

Ostrava-Jih - Fryčovice 2:0 (0:0

Utkání se odehrálo na naprosto podmáčeném terénu, i přesto se oba celky snažily o kombinační fotbal. Lepší střeleckou mušku nakonec prokázali domácí hráči, když se po hodině hry prosadil Petrovský, v 71. minutě pak pečetil výhru Ostravských střídající Zima. Hosté si nejspíš oddechli, že podzimní část sezony již skončila, jelikož z posledních pěti utkání vydolovali pouhé tři body.

Velká Polom - Staříč 2:1 (1:1). Fotbalisté Staříče nakonec zakončili podzimní sezonu porážkou. Na úvodní branku domácího Sztefka stačil ještě ve 25. minutě reagovat M. Pešek. Po změně stran se už ale dokázal prosadit pouze velkopolomský Novák. Po polovině sezony tak nakonec patří svěřencům trenéra Josefa Sluštíka průběžná šestá příčka. Tabulka je však natolik vyrovnaná, jelikož předposlední Kozmice mají na svém kontě o pouhé tři body méně.

Staříč: Smetana – Čuba, Váňa, Kocich, Jukl (20. Strakoš) – Musálek, Plichta – Matula, M. Pešek, J. Pešek – J. Sluštík (61. Malý). Trenér: Josef Sluštík.

Zápas mezi Šilheřovicemi a Václavovicemi se z důvodu podmáčeného terénu neodehrál. Týmy se domluvily na náhradním termínu, a to v sobotu 15. listopadu od 13.30 hodin.

I. B třída – sk. C

Dobrá - Lučina 0:0

Podmáčený terén v Dobré nakonec oba celky zavál na umělou trávu do Českého Těšína. V zápase s minimem šancí se diváci v deštivém počasí gólu nakonec nedočkali. Hosté měli největší příležitost z kraje zápasu, ale Baran včasným vyběhnutím šanci Mikulcovi zneškodnil. Poté si domácí vynutili soustavnější tlak, ale bez vyložených příležitostí. Po změně stran se hrálo převážně ve středu pole, blíže ke skórování měli možná Doberští, kteří však sérii rohových kopů v branku nepřetavili.
Dobrá: Baran – Šmahaj, Figura, Šebestík, Pietroszek – Fojtík (85. J. Gryžboň), Lužný, Javorek, Palarčík – Rajnoch – O. Gryžboň (64. Zicha). Trenér: Tomáš Zářický.

Lučina: Balko – Bártek, M. Kohut, Staufčík, Goroš – K. Tomíček, L. Kohut, Myšinský, Majer – Mikulec (64. Bubík), Krzyžánek. Trenér: René Hruška.

Smilovice – Písek 5:1 (0:1)

Přestože utkání mělo mnohem lépe rozehrané zkušenější Písek, nakonec jásal domácí nováček, který si připsal nejvyšší výhru sezony. Ten musel ve druhé půli dohánět jednogólové manko, protože prohrával od 2. minuty, kdy do Bašandovy sítě prošel trestný kop Lubojackého. Zanedlouho mohl zvýšit Ligocki, jeho střela po sólu však brankou neskončila. „Úvodní část střetnutí z naší strany nebyla dobrá. V kabině jsme si to vyříkali, protože nám přišlo, že Písek je soupeřem k poražení," přiznal domácí trenér Miroslav Sikora. Po obrátce Balvar našel hlavu Dytka a následně si Rajnoch naskočil na centr Bolfa.

„Obě branky dělilo skoro dvacet minut, věřili jsme, že trpělivá hra přinese své ovoce," dodal Sikora. Smilovice pořád neměly dost, Witos hlavičkoval přesně po rohu Balvara, Rajnoch uklidil do sítě vyražený míč a Radek Barteczek proměnil samostatný nájezd. „Venku jsme znovu dostali příděl, což znamená, že je asi něco špatně. Trenér přeskupil řady, vysunul Kapsiu dopředu a v naší obraně zavládl chaos. Nejhorší na tom bylo, že hráči přijeli utkání pouze jenom tak odehrát," kritizoval svůj tým předseda píseckého klubu Miroslav Břežek.

Smilovice: Bašanda – Bolf (88. Chlebek), Gerlich (69. Cienciala), Dytko, Lipowczan – Ro. Barteczek (85. Svoboda), Balvar, M. Topiarz, Ra. Barteczek – Witos, Rajnoch. Trenér: Miroslav Sikora.

Písek: M. Ligocki – Kapsia – T. Lysek, Karpecki, Zahradnik – J. Ligocki (78. Michalik), A. Lupinski, Lubojacki, Zogata – J. Kajzar – Wolny (78. Michalski). Trenér: Vladislav Ligocki.

Jablunkov – Sn. Orlová 4:0 (0:0)

Spartak příjemně překvapil, s podzimní části sezony se rozloučil hladkým vítězstvím nad nevyzpytatelným nováčkem, který připravil o body řadu mužstev. V Jablunkově však narazil, protože mladý brankář Nowak stál v prvním dějství na svém místě. „Na to, že je mu teprve 17 let, chytá skutečně výborně," ocenil vedoucí mužstva a asistent trenéra Václav Zowada starší. Na góly si diváci museli počkat až do druhého poločasu – poprvé se skóre měnilo poté, co Jan Martynek proměnil prapodivnou penaltu.

„Jeden z obránců předvedl basketbalový zákrok, míč chytil oběma rukama. Myslíme si, že to bylo už za brankovou čárou, takže z toho pohledu penalta nebyla správná," přiznal Zowada. Další branky už byly v pořádku. Gurecký se Szotkowským skórovali po rychlých akcích a Martynek po exhibičním ťukesu střídající dvojice Marosz – Kufa. „Stáli na pětce, vyměňovali si mezi sebou míč a pak ho nahráli dozadu Martynkovi. Já i trenér jsme je měli zabít," řekl s nadsázkou Zowada a ocenil snahu i nasazení svého mužstva.

Jablunkov: Nowak – Komár, P. Hudzieczek, M. Kluz, Marek Sikora – Michálek (72. M. Kufa), M. Hudzieczek (46. Jan Martynek), M. Cienciala, Gurecký – M. Čmiel (68. Marosz), R. Szotkowski. Trenér: Stanislav Kluz.

Zápasy Mosty – Hnojník, Staré Město – Nýdek byly odloženy.

I. B třída – sk. D

Kozlovice - Jistebník 2:1 (1:1)

Pět posledních zápasů a čtyři vítězství. Taková je bilance kozlovických fotbalistů, kteří převážně těžili z domácích duelů. Nejinak tomu bylo i v souboji s Jistebníkem. Kozlovičtí šli do vedení po krásném pasu Bednáře, který zužitkoval A. Fojtík. Hosté sice do poločasu srovnali zásluhou Mohyly, to však bylo z jejich strany vše. Po změně stran byl v pokutovém území faulován Prudký a Martin Krpec z penalty upravil na konečných 2:1. „Herní projev i přes výhru nebyl ideální. Když bych měl zhodnotit celý podzim, tak spokojeni můžeme být pouze s jeho závěrem. Naše největší bolest je proměňování tutovek a také i fakt, že jsme ani dva zápasy po sobě nehráli ve stabilizované sestavě. Kluci se buď zranili, nebo měli pracovní povinnosti," řekl po utkání domácí kouč Radomír Chýlek.

Kozlovice: Chlebek – Piskoř, Prudký, Hruška, Žáček – J. Fojtík (81. Brzezina), Zeman, A. Fojtík, Bednář, Najdek (52. Kocián) – M. Krpec. Trenér: Radomír Chýlek.

Roman Baselides, Robert Schedling

Okresní přebor mužů

1. kolo: Ostravice - Nošovice 9:1, Hukvaldy - Palkovice 1:0, Hrádek - Oldřichovice 1:2. Utkání Nebory - Tošanovice, Metylovice - Chlebovice

Baška – Janovice a Dobrá B - Řepiště byly odloženy.