Staříč – Smilovice 1:2 (1:1)

V prvním poločase působili hráči Smilovic o něco lepším dojmem. Vytvořili si více střeleckých příležitostí, které však neproměnili. Hráči Stařiče úspěšně vzdorovali a v 15. minutě se dokonce po samostatném úniku Čuby mohli ujmout vedení. S tím ale nesouhlasil brankář Bašanda a střelu vyrazil. Ve 36. minutě nenachytali hosté do ofsajdové pasti domácí útočníky. Toho využil chytrým naběhnutím Čuba, míč potáhl do čtverce a ideálně nahrál Filipovi Vojkovskému. Ten nezaváhal, takže se Staříč ujal vedení. To však vydrželo pouze do 41. minuty, kdy hráči Smilovic zahráli rychlý protiútok na nejlepšího hráče zápasu Nogu a ten nabídnutou šanci proměnil. Po změně stran se hra vyrovnala a hned ve 47. a 48. minutě se domácí blýskli dvěmi střelami, které lehce tečovaly šibenici a spodní růžek pravé tyče. Také hosté dali o sobě vědět. V 52. minutě po centru pravého záložníka do čtverce skóroval Kohut. Stařič se snažil o vyrovnání, jenže dobrá střela Volného v 70. minutě se opět otřela o tyč. Šest minut před koncem zápasu se dostal do výhodné střelecké příležitostí svou rychlostí hostující Noga, ale jeho střela rovněž jen orazítkovala tyč.

Rozhodčí: Švec – Tisoň, Melotík, ŽK: 1:0, diváků: 50.

Staříč: Kuchta – Weissmann (46. Hendrych), Mec, Janota, Bernklau (69. Koza) – Čuba, Pešek, Urbiš, F. Vojkovský – Strakoš, Šištík (46. Volný). Trenér: Karel Pešek.
Smilovice: Pašanda – Bolf (71. Hamrozi), J. Topiarz, Osmanczyk, M. Kohut – Barteczek (46. Máj), L. Kohut, Smolka, Noga – Balvar (46. M. Topiarz), Szuscik. Trenér: Pavel Smatana.

Dobrá – Janovice 2:2 (0:1) na penalty 2:4

Utkání dvou rozdílných poločasů, ve kterém byli v první půli lepší hosté, po změně stran zase domácí. První branku utkání vstřelil Žižka již v 7. minutě. Po hodině hry zvyšoval na 0:2 Škorík. Domácí se však nevzdali a brankami Filipčíka v 62. a Nikla v 82. minutě dokázali stav vyrovnat. Při nerozhodném výsledku tak na řadu musely přijít kopy z pokutové značky, kde prokázali pevnější nervy hráči Janovic. Rozhodčí: Kielar – Čepčor, Juřík, ŽK: 1:2, diváků: 50.

Dobrá: Glogar – Nikl, Rajnoch, Javorek, Šmahaj – Gryžboň, Velčovský (46. Palarčík), Fojtík, Damek (66. Horáček) – Filipčík, Figura (59. Bednárek). Trenér: Tomáš Zářický.
Janovice: Zapletal – Škorík (77. Nezhoda), Liška, Onufer, Lys – Cidlík (66. Střižík), Pařenica, Matějka, Plichta – Žižka, Machander. Trenér: Miroslav Onufer.

Semifinálové zápasy jsou na pořadu ve středu 30. září, kdy se od 17 hodin utkají Staré Město se Smilovicemi a Janovice s Frýdlantem. (zd)