FRÝDLANT n. O. – OLDŘIŠOV 2:4 (0:2)

V prvním poločase byli domácí úplně bezradní a jen silou vůle nebyl po prvním poločase stav jiný než 0:2. Gólový účet se otevřel v 32. minutě zápasu, kdy se po rohovém kopu Blahetky krásně trefil hlavou Utěšený. Ani ne o pět minut později se snažil Šamárek načechrat míč pro Pardyho, jenže domácí Pavlica byl rychlejší a stihl formalitu v podobě dopravení míče do vlastní sítě vyřídit za oldřišovského záložníka. Výčet velkých šancí hostů během úvodního dějství nekončí, protože Žídek z trestného kopu mířil do břevna a Utěšený se posléze hnal sám na domácího brankáře, ale jeden z frýdlantských obránců mu balon odkopl.

Oldřišov se i v druhé půli ukázal jako velice nenasytný tým. V 73. minutě Vojtěch Jadrný zakroutil svou polostřelu do brány a hosté vedli 3:0. Destrukce Frýdlantu však pokračovala. Na 0:4 upravil po pěkném průniku Šamárek. Následně se svěřenci trenéra Miroslava Mikolajského dostali do menšího útlumu. Nejprve v 85. minutě gólman Hlaváček neviděl pokus Pavlicy, který zapadl až k tyči. Dvě minuty před startem nastavení se setkala s gólovým účinkem dělovka Šiguta. „Tento hráč na dvaceti metrech vypálil tak neuvěřitelnou bombu, že náš obránce radši uhnul s hlavou, čemuž se ani nedivím, protože kdyby ji tam nechal, nemuselo to dopadnout dobře. Hlaváček si sice na balon šáhl, ale ten pak o tyč putoval do brány,“ popisoval kouč hostí Miroslav Mikolajský, který celý zápas na závěr ještě v krátkosti zhodnotil: „Frýdlant hrozil akorát ze standardek. My jsme podali skutečně výborný výkon. Vezeme se na vítězné vlně. Nemůžu si skutečně na nic stěžovat, neboť jsme chytili fazónu a přístup všech hráčů je skvělý.“

Branky: 85. Pavlica, 88. Šigut – 32. Utěšený, 37. vl. Pavlica, 73. V. Jadrný, 81. Šamárek.

Sestava Oldřišova: Hlaváček – V. Jadrný, Žídek, Ulička, Blahetka – Hartoš, Vícha (81. Samson), Pardy, Utěšený (75. Lokoč), Žídek (85. Lacko) – Šamárek. (dus)