„Já se na zápas moc těším, Opava je mou srdeční záležitostí, navíc její fanoušci jsou mi hodně blízcí,“ nechal průchod svým emocím třinecký kouč Jiří Neček. „Přál bych si, aby padlo hodně branek, třeba remíza 5:5 by byla ideální,“ pousmál se třinecký trenér. Při pohledu na tabulku je na tom lépe právě Třinec, Opava se dlouho trápila s koncovkou, čekání na gól ukončila po 478 minutách v poháru na hřišti Mutěnic.

„V tabulce jsme na tom lépe, ale to v současné chvíli nehraje žádnou roli. Utkání začíná od stavu 0:0,“ podotýká Neček, kterému bude chybět nemocný Doležal. Radek Látal svůj tým na derby poctivě připravoval. „Proti Sokolovu nám nešly standardky, pracovali jsme na nich. Věřím, že navážeme na výkon z Mutěnic, konečně jsme prolomili střeleckou smůlu, hráči by mohli být klidnější,“ doufá Látal.

K Třinci cítí respekt, strach z něj ale rozhodně nemá. „Víme, co od Třince můžeme čekat. Jeho hru máme dobře prostudovanou. Samozřejmě, že musíme vycházet z dobré defenzivy, ale hrajeme doma a povinnost nám velí vyhrát. Nic jiného než vítězství neberu,“ říká rázně opavský trenér, který se bude muset obejít o distancovaného Mezlíka (má distanc na dva zápasy). Velký otazník visí také nad startem Halašky s Přecechtělem. Látal s Nečkem se dobře znají, nejen že spolu trénovali, jsou i velcí kamarádi. „Opavu i Radka mám dobře přečteného, věřím, že mě ničím nepřekvapí,“ řekl sebejistě Neček. „Myslím si, že všechno o nás neví. Opava bude tím týmem, který vyhraje,“ kontruje Radek Látal.

Napětí jde cítit i z obou kabin. „Já na Opavu určitě něco vypíšu. Přece jen na tři roky se zapomenout lehce nedá. Musím ty své kluky nějak více hecnout,“ řekl Neček. To Radek Látal zůstává klidný: „Já to beru jako normální utkání, kluci se ale budou chtít na Jirku vytáhnout.“ Derby na opavském stadionu má výkop v neděli v 17 hodin.

Opava je v domácím prostředí silná, varuje třinecký útočník Szmek

Třinec - Fotbalisté SFC Opava se v úvodu letošního ročníku trápí v koncovce. Jejich nedělní soupeři z Třince takové problémy nemají. I díky útočníkovi Radku Szmekovi, který proti Vítkovicím vstřelil svůj třetí gól sezony.

Po výhře nad Vítkovicemi pojedete do Opavy v lepší náladě, viďte?

Jsem moc rád, že jsme po dvou nepovedených zápasech zase vyhráli. Sokolov mě ani tak moc netrápí, ale doma se Spartou jsme ztratili body, byla určitě k poražení. Ze Sokolova jsme si chtěli odvést bod, což se nám nakonec nepodařilo. Proti Vítkovicím jsme chtěli předvést lepší fotbal a zvítězit.

To se vám povedlo. Myslíte, že o výhře rozhodl už první poločas?

Povedlo se nám dát dva góly, které zřejmě celý zápas rozhodly. Ve druhém poločase to nebylo o fotbalu, spíše se hrálo vodní pólo. Před utkáním přišel šílený slejvák, který vydržel prakticky celý zápas. Ale podobný zápas jsme hráli na jaře ve Vítkovicích. Bylo hezky, ale najednou se nebe zatáhlo, přišla vichřice a s ní pořádný slejvák.

Odehrál jste solidní duel, několikrát jste vítkovickým obráncům utekl. Míč se vám však zastavil v louži.

Dařilo se mi udržet se na nohou. Hřiště bylo v takovém stavu, že vést míč po zemi bylo nemožné. Když se zastavil v kaluži, nešlo ho ani pořádně zvednout ze země. Řadu slibně se rozvíjejících akcí jsme nedokončili. Docela mě překvapilo, že jsem měl tolik prostoru. Louže mě několikrát zabrzdily, míč mi zůstal pod nohama. Musel jsem ho podržet a přihrát někde do strany. Ale je možné, že na suchém terénu bych se do samostatných úniků tolik nedostával.

Váš nedělní soupeř z Opavy se trápí v koncovce. Dokážete toho využít?

Nebude to vůbec jednoduché, ale pojedeme tam zvítězit. V horních patrech tabulky se chceme udržet co možná nejdéle. Teď to máme docela dobře rozjeté, chceme v tom pokračovat. Ale znovu opakuji, bude to nesmírně těžký zápas. Opava je v domácím prostředí velice silná. (rom)