Baška – Frýdlant n. O. B 2:1 (1:0)

Domácím fotbalistům vyšel vstup do zápasu. V 17. minutě se po dlouhém výkopu Michálka dostal za obranu hostí Végh a po kličce gólmanovi skóroval do prázdné branky. Vyrovnat mohli hosté po půlhodině hry, domácí tým podržel brankář Michálek. Když neuspěl na druhé straně Végh po přihrávce Juřicy, skončila první půle těsným vítězstvím domácího celku. Po změně stran se ve dvou dobrých příležitostech octil domácí Juřica, jenže v obou případech si míč cestu do branky nenašel. V 75. minutě trestuhodně chybuje Podžorný a hosté z brejku vyrovnávají. O tom, že tři body zůstanou nakonec v domácím prostředí rozhodl v samém závěru střetnutí Lýsek, který zužitkoval přihrávky od Juřicy.

Baška: Michálek – Tománek, Podžorný, Boháč, Vítek – Bukovjan, Uherek, Juřica, Lýsek – Végh, Kolář. Střídali: Bugna, Janíček. Trenér: Arnošt Uherek.

Ostravice – Kunčice p. O. 2:0 (0:0)

V utkání dobré úrovně měli od počátku zápasu navrch domácí, kteří si vypracovali nespočet gólových příležitostí, ale s jejich proměňováním byli na štíru. Svou úlohu v tom ale sehrál i hostující brankář, který spoustu šancí domácích borců zneškodnil. Sympatické na hře hostů bylo, že nepřijeli na Ostravici pouze bránit a už v prvním poločase měli dva rychlonozí útočníci tři vyložené příležitosti, které na druhé straně zmařil brankář domácích Boháč.

Ve druhém poločase pokračovalo dobíjení branky hostů s dalšími příležitostmi ke skórování. Ujaly se pouze dvě, když nejprve v 56. minutě skóroval Kowalík po rychlém průniku a centru střídajícího Kurečky a v 83. minutě po krásné střele domácího Poruby z 25 metrů, kdy nedal hostujícímu brankáři šanci. Také i hosté pokračovali ve druhém poločase v aktivní hře a tak se diváci mohli těšit z pohledného a na šance bohatého fotbalu. Největší šanci měli hosté v 76. minutě, kdy po zaváhání domácí obrany nastřelili tyč. Utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím domácí Ostravice.

Branky: 56. Kowalík, 84. Poruba. Diváci: 100.

Ostravice: Boháč – Žejdlík (20. M. Stonavský), Poruba, Procházka, Faldyna (46. Kowalík), Buček, Pospíšil, Pavelec, Janošec, Přasličák, O. Stonavký (55. Kurečka). Trenér: Vojtěch Vranay.

Finstal Lučina – Návsí 4:3 (4:0)

Oslavu a zármutek během jednoho zápasu prožil lučinský fanoušek. V prvním poločase hrál Finstal první housle a fotbalisté z Návsí si museli připadat, jako na velkém řetízkáči. Lučina rozehrála partii, nad kterou kroutil nejeden fanda hlavou. Čtyři branky a jedna hezčí než druhá. Hostující kouč chodil okolo své lávky, jako tygr v kleci a věděl, že všechno je marné. „Byla to óda na radost. Na tak těžkém terénu jsme jasně dominovali a hráli v rámci možností pohledný fotbal,“ mínil trenér Lučiny Petr Wiecek. Po přestávce přišel pro domácí šok. Hosté zvedli hlavu a pod tíhou hesla „nemáme co ztratit“ Lučinu zaskočili. A to nejenom herně, ale i brankově. „Stydím se za své hráče a to se mi stalo podruhé v kariéře. Na druhé straně, špinavé prádlo si vypereme doma, ale fanouškům se omlouvám,“ dodal kouč Finstalu.

Branky: 5. a 27. Mikulec, 22. Polášek, 32. Hruška – 48. a 86. Benek, 89. Špička (pk). Rozhodčí: Němec - Tisoň. ŽK: Mikulec – Lupienský.

Lučina: Chlebek – Vodák, Hánl, Vrobel, Goroš – Gančarčík (49. Hojdyš), Staufčík, Polášek, Krzyžánek (89. Kielar A.), Hruška (81. Siuda), Mikulec. Trenér: Petr Wiecek.
Návsí: Cimorek – Pyszko (35. Jakus), Zbončák, Bažant, Lupienský – Remiš, Stachura (74. Byrtus), Fazekaš, Špička – Benek, Labaj. Trenér: Dušan Zbončák.

Dobratice - Palkovice 1:2 (1:1)

Na vesnické poměry vynikající návštěva téměř 150 diváků si nenechala ujít šlágr kola okresního přeboru. V Nižních Lhotách proti sobě nastoupily jedenáctky prvních dvou týmů soutěže a bylo to vidět také i na hřišti. Opatrný úvod narušilo v 6. minutě podklouznutí domácího brankáře, ale Musil nedokázal míč poslat z úhlu do branky. To se povedlo až za chvíli, jenže hostující hráč byl v ofsajdu. Hosté se přece jen radovali jako první, kdy po rychlém protiútoku po pravé straně načechral ve 22. minutě míč Kaulinec a volný Musil se nemýlil - 0:1. V té době měli Palkovičtí více ze hry a ujali se vedení zaslouženě. Až gól ve vlastní síti přinesl zvýšenou aktivitu domácích, jenže střelecké pokusy obou bratří Causidisů mířily mimo branku. Až v závěrečných sekundách první půle se naskytla příležitost pro domácí. Dobře rozehraný přímý kop Marka Causidise odvrátili palkovičtí zadáci jen k noze Lukáše Klesniaka a ten bez respektu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal gólem do šatny na 1:1.

Druhý poločas začali tlakem domácí a měli herně navrch. V 53. minutě se prodral na malé vápno F. Zeman, ale gólman Smolík byl na správném místě. Za několik okamžiků se opět zaskvěl po střele Mariána Causidise. Z těžké defenzívy se dostávali hosté jen nakopáváním míčů na svoje hroty, ale bez efektu. Pořádné vzrušení přinesla až 75. minuta, kdy musel rozhodčí Malinovský uklidňovat hostující hráče i lavičku. Nakonec to odnesl červenou kartou už vystřídavší Guzsi. V tom čase už trenér hostů Blahuta provedl dvě změny, aby zklidnil hru svých svěřenců. Když se neujala další střela domácích, přišel rozhodující moment šlágru kola. Rozhodčí odpískal deset minut před koncem faul domácích zadáků těsně za hranicí šestnáctky. K míči se postavil kapitán Lesniak a technickou střelou nad zdí hráčů Dobratic nedal gólmanovi Lisníkovi šanci. Závěrečná desetiminutovka se nesla v nervózním duchu, ke kterému přispěl i hlavní rozhodčí svými rozhodnutími. Domácí se cítili ukřivděni, nicméně gól už nedali a tak si plný počet bodů odváží soupeř. „Vydřené, ale zasloužené body. Vyhecované utkání zvládl rozhodčí Malinovský na jedničku. Ovšem oba jeho asistenti asi nepoznají co je to ofsajd. Vyloučení Guzsiho bylo ale naprosto správné,“ řekl po utkání spokojený, ale ještě emocemi naplněný, hostující kouč Martin Blahuta.

Rozhodčí: Malinovský – Z. Mudra, ŽK: 2:2, ČK: Guzsi (Palkovice).

Dobratice: Lisník - I. Klesniak (82. B. Causidis), Štíhel (82. Jež), L. Klesniak, Liberda, L. Zeman, Skotnica, Marek, Marián a Jakub Causidisovi, F. Zeman. Trenér: Marian Korabík.
Palkovice: Smolík - Závodný, Minarčík, J. Merta - Skalický (89. Marcina), Huška, Lesniák, Kusý (78. Patkaň) - Guszi (75. Slípek ), Musil, Kaulinec. Trenér: Martin Blahuta.

Lučina – Frýdlant n. O. B 3:2 (2:0)

V dohrávce 6. kola domácí fotbalisté nezaváhali. Pohodové utkání domácího celku se změnilo v závěru v drama. Domácí mohli vést vyšším rozdílem, než 3:0, ale zahodili šance. To se jim vymstilo a soupeř sedm minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky. Finstal však žádnou dělbu bodů nepřipustil a poprvé v domácím prostředí inkasoval góly. „Kdyby soupeř vyrovnal, bylo by to hodně kruté. Naštěstí se tak nestalo a my si připsali povinné tři body do tabulky,“ okomentoval zápas trenér Petr Wiecek.

Branky: 4. Staufčík, 34. Gančarčík, 54. Jaskula (vl.) - 71. Somr (pk), 83. Somr. Rozhodčí: Konderla - Pánek, Janáček. ŽK: Hojdyš - Tošenovjan, Gamrot, Jaskula, Hradil.

Lučina: Chlebek - Vodák (79. J. Majer), Dobřický, Vrobel, Goroš - Hojdyš (69. A. Kielar), Staufčík, Polášek, Gančarčík (74. Vodák) – Hruška, Krzyžánek (79. Siuda). Trenér: Petr Wiecek.
Frýdlant B: Blažek – Velička, I. Somr, Z. Jaskula, Jurek – T. Velička (52. Zagrapan), Gamrot, Tošenovjan, Žáčik – Hradil, Peml (64. Maisner). Trenéři: Jaroslav Rozkydal a Jan Žižka.

Další zápas: Řepiště – Metylovice 2:2. Podrobnější informace a sestavy domácí celek nedodal. Utkání Václavovice – Hukvaldy bylo odloženo.