Halový turnaj benjamínků byl prvním z řady sportovních utkání pořádaných k 80. výročí založení palkovického oddílu kopané a blížícímu se stému výroční založení TJ Sokol Palkovice. Turnaj se tak odehrál pod názvem „Palkovice žijí sportem“.

Kluci i děvčata z osmi přihlášených týmů hráli systémem každý s každým, a to s plným nasazením a neskutečným elánem. S absolutní převahou nakonec v turnaji triumfoval domácí A tým Palkovic. Zahraniční hráči ze spřátelené polské obce Porabka skončili na bronzovém stupínku.

„Z pozitivních ohlasů trenérů a doprovodu jsme v turnaji obstáli. Šlo o dobře organizovaný turnaj, ve kterém jsme spolupracovali s některými rodiči hráčů. Děti pak byly bohatě odměněny cenami a sladkostmi, které jim předal předseda oddílu kopané, zástupci TJ Sokol Palkovic, starosta obce, učitelé a také sponzoři oddílu kopané. Jen je mi líto, že děti neměly na turnaji větší podporu od svých nejbližších. Vždyť právě oni by měli vidět své ratolesti jak sportují. Už teď se těšíme na další turnaj, který se odehraje v sobotu 5. března v Příboře, a také na sobotu 19. března, kdy v Brušperku vyvrcholí finále Zimní ligy,“ řekl hlavní organizátor turnaje a trenér palkovických mladíků, Slavomír Bača.

Nejlepším hráčem turnaje byl pořadateli vyhlášen Ievgen Grigoriev z MFK Ostrava, nejlepším střelcem se s deseti góly stal Marek Micherda z polského celku Porabka a nejlepším brankářem byl domácí Vojtěch Majchrovský.

Konečná tabulka: 1. Palkovice A 17:2, 19 bodů, 2. VOKD Poruba 13:5, 12 b, 3. Porabka 12:6, 12 b, 4. Stará Bělá 10:9, 11 b, 5. Frýdlant n. O. 9:17, 8 b, 6. Palkovice B 5:14, 7 b, 7. MFK Ostrava 10:14, 5 b, 8. Český Těšín 4:13, 1 b.

(pg)