Domácí záložník měl ale možností ke skórování daleko více. Dvě jasné šance mu lapil opavský gólman Otakar Novák. „Chtěli jsme vyhrát, remízu bereme jako další ztrátu na domácím hřišti,“ nebyl příliš spokojen devětadvacetiletý fotbalista.

Zápas nezačal pro jeho tým špatně. V 15. minutě měl právě Pavel Malíř dost času na to, aby ve vedoucí branku přetavil přihrávku Lukáše Matůše. „Sám jsem byl překvapen, kolik mi dali Opavští prostoru. Snažil jsem se míč poslat k tyči a vyšlo to,“ popisoval svůj zásah do černého.

O pár chvilek později se ocitl v obdobné situaci, v tomto případě vyhrál vzájemný souboj opavský brankář Novák. „Chtěl jsem míč poslat k tyči, brankář mi to ale vystihl, škoda jen, že některý ze spoluhráčů nedoběhl odražený balón,“ litoval Pavel Malíř. Jeho zásah byl premiérový třinecký v jarní části. „Škoda, že byl jediný. Musíme se zlepšit. Vstřelit jeden gól ve třech zápasech je hrozně málo,“ uvědomuje si třinecký záložník. „I bodů jsme měli mít více,“ podotýká střelec prozatím jediného jarního třineckého gólu.

(rob)