Pavle, jaké byly vaše fotbalové začátky?

S fotbalem jsem začal v sedmi letech v Petřvaldě u Karviné. Tam jsem pak působil až do roku 2003. Následovalo hostování v Dolním Benešově, které se o rok a půl později změnilo v přestup. Tehdy se v Benešově hrála třetí nejvyšší soutěž, já ale moc příležitostí nedostával. Myslím, že jsem odchytal v MSFL čtyři zápasy, jinak jsem chytal za jejich béčko. V roce 2008 se spadlo do divize.

Pavel ROHELNarozen: 24. října 1987
Post: brankář
Výška/váha: 186 cm/78 kg

Kariéra: Petřvald u Karviné, FC Dolní Benešov, Sokol Lískovec, Slavia Orlová, FK Fotbal Třinec, MFK Vítkovice

Co následovalo potom?

V Benešově tehdy se mnou působil i Martin Šrámek. Ten mě o rok později přetáhl do Lískovce. Byla tam výborná parta, rád na to období vzpomínám. V roce 2010 jsem ale dostal od panů Vlka a Jadrného nabídku chytat v orlovské Slavii. Kopala se tam třetí liga a já se stal jedničkou. O tři roky později si mě pak vyhlédli zástupci Třince. Zde jsem odchytal spoustu zápasů za juniorku a asi deset utkání ve druhé lize. Před začátkem sezony jsme byli v Třinci ale čtyři brankáři, takže jsem nakonec svolil pro další změnu. Podzim jsem odchytal ve Vítkovicích.

Na konci podzimu jste se už ale znovu hlásil v třineckém klubu. Znamená to, že se během zimní přípravy budete chtít prosadit do druholigového kádru Slezanů?

Ano, určitě tady začnu přípravu a udělám maximum, aby si mě tady trenér nechal.

Výhodou může být fakt, že do Třince přijde v zimě nový trenér. Berete to taky tak, že všichni gólmani budete na stejné startovní čáře?

Sám jsem zvědavý, který trenér nás povede. Doufám, že mými výkony se mu zalíbím a řeknu si o místo v základní sestavě.

Brankář Pavel Rohel strávil podzimní část sezony na hostování v třetiligových Vítkovicích. Nyní se vrátil zpět do kádru Třince. Ilustrační foto.

Co když vám to v Třinci ale nevyjde? Existuje možnost vrátit se zpátky do Vítkovic, které se netají cílem postoupit do druhé nejvyšší soutěže?

Ve Vítkovicích jsme měli povedeny půl rok. Je tam skvělá parta, a kdyby mi to v Třinci nevyšlo, tak bych byl rád, kdybych se mohl vrátit právě tam. Teď je to ale ještě ve hvězdách, moje priorita je prosadit se tady v Třinci. Je to přeci jen o level výš.

Během své kariéry jste vyzkoušel angažmá v několika klubech. Na které vzpomínáte nejvíce a proč?

Tak všude bylo dá se říct dobře, já ale rád vzpomínám na Lískovec. Tam to bylo hodně podobné jako ve Vítkovicích. Myslím tím skvělou partu. Hráči jako Šrámek, Miky (Mikulenka), Žiďas (Žídek). S těmito hráči jsem neustale v kontaktu. Můžu dokonce říct, že jsme byli v Lískovci taková jedna velká rodina. V Třinci jsem naopak poznal, co je to profesionální fotbal. Získal jsem dost zkušeností a rád se budu od takových hráčů a trenérů, jako jsou například Jakub Kafka, Benjamin Vomáčka, či Pavel Malíř, učit. A jsem za ty chvíle vděčný.

Je vám 28. Jaké jsou tedy vaše fotbalové cíle ještě?

Tak ještě tak starý úplně nejsem, ne? (smích) Vzhledem k tomu, že mi v červnu končí smlouva, chtěl bych zůstat i nadále v Třinci. Pokud by ale přišla nabídka, která by byla zajímavá jak pro klub, tak i pro mě, určitě bych se jí nebránil.